Skvelé jedlo, voda, oddych v srdci Žitného ostrova a prístup, aký ku svojim hosťom majú len rodinné podniky.

 

Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_bazén

 

Penzión, reštaurácia a čárda v jednom. Heléné je ubytovacie zariadenie vo Veľkom Mederi len na skok od známeho termálneho kúpaliska. Cez deň zábava vo vode, ktorá má blahodarné účinky na organizmus a potom už len relax. Do uška hrá cigánska hudba a rozmaznávajú vás výborným jedlom a dobrým vínom. Všetko v oblasti, kde sa miešajú slovenské a maďarské tradície.

V penzióne sa nachádza 14 izieb, dvoj, troj i štvorlôžkové, všetky plne klimatizované. Hostia rodinného penziónu Heléne oceňujú vlastný bazén, vírivku, ale aj udržiavaný dvor s viacerými posedeniami, farebnými kvetmi a zeleňou.

„Z roka na rok udržiavame teplú rodinnú atmosféru a dôveru voči našim klientom. Vďaka tomu sa hostia vracajú v hojnom množstve, nie je zriedkavé, že pri odchode si už rezervujú termín na budúci rok. Vďaka rodinnej atmosfére usporadúvame rôzne akcie, svadby, narodeniny, rodinné oslavy. Ľudia oceňujú aj našu stravu ponúkanú formou bohatej polpenzie pri posedení vo vlastnej dvoj reštaurácii Heléné a Mátyás csárda,“ pozýva do svojho zariadenia jeho majiteľ Zsolt Lelovics.

 

Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_izba

 

Dvojica stravovacích zariadení je len niekoľko desiatok metrov od penziónu. K reštaurácii pribudla len vlani čárda. „Jedinečná je v to v tom, že je to najstaršia budova vo Veľkom Mederi, o čom svedčí pôvodne zachovalý a umiestnený hlavný trám z roku 1817. Strecha bola reštaurovaná maďarskými odborníkmi do pôvodnej slamovej podoby na spôsob historickej maďarskej čárdy. Funguje s klasickými jedlami, po večeroch s cigánskou muzikou,“ pochválil svoju pýchu Zsolt Lelovics.

Jeho láska k vínu sa odráža na vínnej karte. V ponuke má 40 až 50 druhov vín zo slovenskej a maďarskej výroby, najmä z oblasti Dvory nad Žitavou a z maďarskej oblasti Pannonhalmi Apátság.

Pre ubytovaných hostí chystajú raňajky i polpenziou formou švédskych stolov. Strava je tak bohatá a pestrá, že hladný nezostane nikto.

Okrem atraktívneho termálneho kúpaliska Thermal Corvinus s takmer päťdesiatročnou históriou sú lákadlom pre turistov atrakcie Žitného ostrova, vodné mlyny na Malom Dunaji, hrady v okolí Komárna, či Vodné dielo Gabčíkovo.

 

Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_čárda

Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_polpenzia
Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_reštaurácia
Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_vinotéka

Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_izba_II Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_vírivka
Penzión a reštaurácia Heléné Veľký Meder_čárda_II

 

Text: BK
Foto: Heléné
Viac na: www.helene.sk