SUMČEK OMEGA je lahodná, zdravá rybka z domáceho slovenského chovu, ktorá si právom získava u konzumentov čoraz väčšiu obľubu. Najväčšou chovnou stanicou sumčeka afrického na Slovensku aj v Európe je Agro rybia farma v Handlovej.

Ročnou produkciou spracovania približne 900 tisíc kilogramov rýb, dokáže zabezpečiť požiadavky spotrebiteľov po čerstvých rybách a kvalitných rybích výrobkoch. Okrem celej i filetovanej čerstvej ryby SUMČEK OMEGA ponúka aj ďalšie chladené a hlboko zmrazené produkty, ocenené cenou Značka kvality SK. Medzi obľúbené patria údené filety, burgre, mletý rezeň, rybia klobáska či výborné nátierky.

Mäso Sumčeka Omega je bez typického rybacieho zápachu a bez drobných kostičiek. Je dieteticky vyvážené, vhodné na každodennú konzumáciu so silným dôrazom na zdravie. Obsahuje len malé množstvo tuku, ale vysoký podiel bielkovín. Je bohaté na 3 a 6 omega mastné kyseliny, znižujúce hladinu cholesterolu v krvi. Ich priaznivý účinok v prevencii srdcovo-cievnych chorôb a úloha pri vývoji mozgu a nervového tkaniva sú vedecky dokázané. Nenasýtené mastné kyseliny sa nenachádzajú vo všetkých rybách, preto ich obsah v sumčekovi africkom podčiarkuje význam jeho konzumácie.

 

 

 

Viac informácií: www.sumcekomega.sk