Katarína Malová, riaditeľka štvorhviezdičkového Hotel & Spa Resort Kaskady na Sliači, nám porozprávala o prístavbe novej hotelovej časti a spolupráci s firmou Kalvin wood, ktorá pomohla dotvoriť atmosféru hotela.

 

kaskady


Prístavba novej hotelovej časti Hotela Kaskády bola realizovaná v pomerne krátkom čase. Koľko nových apartmánov a izieb pre hostí pribudlo?
Za približne 16 týždňov vyrástla v zadnom trakte nášho rezortu pomerne zaujímavá 3-podlažná prístavba elipsového tvaru. Pribudlo nám šesť izieb Prestige, tri apartmány a jeden apartmán Grande spolu s novým fitness centrom. Tešíme sa, že môžeme privítať viac ako 25 nových hostí.

 

V akom duchu a štýle sú zariadené tieto nové priestory?
Nové priestory nášho hotela sú iné ako pôvodný hotel. Nesú sa v duchu luxusného, moderného a štýlového ubytovania. Kládli sme veľký dôraz na detaily, tapety, koberce, ozdobné lišty a v neposlednom rade na nábytok. V budúcnosti plánujeme redizajnovať aj zvyšok hotela. Klienti sú čoraz náročnejší a my sa im snažíme vyhovieť do posledného detailu.


Pri výbere dodávateľa nábytku ste sa obrátili na firmu Kalvín wood. Čím si vás získala?
Mne osobne prirástol k srdcu vintage štýl. Síce náš hotel nie je zariadený v tomto štýle, no keď som videla kalendár na rok 2017 z dielne Kalvín wood, mala som jasno. Navrhla som manželovi, aby sme vyskúšali spoluprácu s touto nábytkárskou spoločnosťou, a keď to dobre dopadne, dám si urobiť aj novú kuchyňu domov. A dopadlo to výborne. Precízna práca a dodanie načas sú zárukou spokojnosti. Hotelový nábytok je viac o účelovosti ako o detailoch, no náš nábytok v nových priestoroch má obe tieto prednosti. Je krásny a presne podľa našich predstáv.

 

kaskady 1


Aké boli reakcie prvých klientov na zariadenie apartmánov, stihli ste už zaregistrovať pozitívne odozvy?
Koncom roka 2017 sme dolaďovali posledné detaily, ktoré sú skôr technického charakteru. Snažili sme sa, aby nové izby a apartmány boli z hľadiska služieb a celkového dizajnu o level vyššie. Obsadenosť izieb dosahuje 70 %, a to hovorí za všetko. Ľudia sú spokojní, a čo je pre nás dôležité, odchádzajú zrelaxovaní a oddýchnutí.


Aktuálne v novej hotelovej časti zariaďujete ďalších osem izieb, ktoré by mali byť hosťom k dispozícii už čoskoro. A akom duchu budú?
Na základe kvalitne odvedenej práce v predchádzajúcom projekte, s dôrazom na precízne spracovanie detailov, sme na spoluprácu opäť oslovili firmu Kalvín wood. Zariadenie izieb bude rovnako luxusné a štýlové.

 

kaskady 2


Ako môže atmosféra hotela, konkrétne jeho zariadenie, pomôcť hotelierom v boji o klienta?
Najdôležitejšou zložkou spokojnosti hosťa v hoteli je kvalita poskytovaných služieb, ktorú očakáva a dostane. Súčasťou tejto kvality je určite aj atmosféra hotela, ktorú dotvára jeho zariadenie. Preto u nás dbáme aj na túto neoddeliteľnú zložku hotela. Každý hosť radšej navštívi hotel, vybavený účelným, ale aj atraktívnym zariadením, ktoré je moderné a zaujímavé. Preto si myslím, že zariadenie hotela je dôležité pri prezentácii hotela a získavaní nových hostí.

 

Text: Sláva Štefancová

Foto: Hotel & Spa Resort Kaskady