Dokáže variť, piecť, smažiť, grilovať, dusiť či blanšírovať. Konvektomat sa stal v gastronómii základnou súčasťou vybavenia kuchyne a je považovaný za nenahraditeľného pomocníka. Zariadenie, ktoré kombinuje funkcie teplovzdušnej a parnej rúry, pripravuje jedlo rýchlejšie, šetrnejšie, zvláda viacero jedál naraz a nahradí tak prácu niekoľkých kuchárov. Jeho nevýhodou sú však často veľké rozmery a vysoká cena.

 

SK Glass_Mini konvektomat Mychef Quick 1T_zariadenie profesionálnej kuchyne

 

Dnes je však už na trhu Mini konvektomat Mychef Quick 1T. Je výkonný, profesionálny a jeho kompaktné rozmery ho predurčujú preraziť na miestach s rýchlym servisom, kde je tradičný konvektomat pre svoje rozmery len ťažko uplatniteľný.

A tak je ultrarýchla príprava jedál bez kompromisov v chuti alebo textúre dnes už prístupná aj pre bary, kaviarne, čerpacie stanice, plážové bary, food trucky či prevádzky rýchleho občerstvenia. Burger s hranolkami pripravíte do troch minút, kuracie krídelka za jeden a pol minúty, sendviče máte hotové do minútky a dokonca do troch minút môžete hosťom naservírovať aj pizzu. Stačí zapnúť a piecť. Ak potrebujete rýchlu obsluhu a najlepšiu kvalitu pokrmov, tento malý pomocník je na nezaplatenie. Vysokorýchlostné rúry dokážu variť 5 až 20-krát rýchlejšie ako bežné modely.

SK Glass_Mini konvektomat Mychef Quick 1T_zariadenie profesionálnej kuchyne_II

S týmto dizajnovým zaradením prišla na slovenský trh spoločnosť SK GLASS. Majiteľ firmy Karol Sipos tvrdí, že oblasť gastrosektora sa dnes už vyznačuje presnosťou, rýchlosťou, úsporou energie, ale aj inovatívnosťou. Preto prinášajú produkty, ktoré sú na svetovej úrovni a získali niekoľko medzinárodných ocenení.

„Sú medzi nimi aj naše inteligentné konvektomaty a vákuové stroje Mychef zo Španielska. Tie na vytváranie pary v strojoch využívajú unikátnu technológiu s názvom Multisteam. Naparujú päťkrát rýchlejšie ako zariadenia s bojlerom. Na základe našich doterajších skúseností môžeme konštatovať, že skrátia čas varenia a zároveň kvalita takto pripravených pokrmov býva vyššia a chutnejšia. Počas cyklu varenia naše stroje monitorujú spotrebu, ktorú môžeme neskôr analyzovať a prispôsobiť jedálnym lístkom našich klientov,“ vysvetlil Karol Sipos detaily o inovatívnych zariadeniach v gastronómii.

SK Glass_Mini konvektomat Mychef Quick 1T_zariadenie profesionálnej kuchyne_V

SK GLASS je hlavný dovozca značky Mychef na Slovensku. Základné modely ako aj náhradné diely tak majú vždy pripravené v sklade. „V prípade potreby naši zákazníci majú možnosť zabezpečenia náhradného konvektomatu. Ročne poskytujeme servisnú prehliadku zdarma. Na základe požiadaviek ich naučíme pripraviť ich špecialitu priamo na mieste vďaka nášmu šéfkuchárovi. Všetko robíme preto, aby sme prispôsobili ich menu funkčne a efektívne nášmu stroju.“

Zamestnanci spoločnosti SK GLASS navrhujú kuchyne pre reštaurácie, školy, jedálne, kaviarne i hotely. Organizujú aj workshopy, prezentácie a živé varenia v  ich gastroštúdiu, kde si milovníci varenia pred kúpou majú možnosť bezplatne a nezáväzne vyskúšať viacero z kuchynských pomocníkov.

„Súčasťou nášho sortimentu sú profesionálne kuchynské gastro potreby ako umývačky riadu, konvektomaty, vákouvé baliace stroje, varná a chladiaca technológia a aj malé spotrebiče a náčinie pre horeca sektor. Sledujeme najnovšie trendy, aby sme mohli nájsť komplexné a inovatívne riešenia práve v tomto segmente. V rámci spolupráce riešime projekty so slovenskými výrobcami a na medzinárodnej úrovni kooperujeme s výrobcami Mychef, ATA, Robot Coupe, Aristarco, Bertos a Hendi,“ vymenoval značky v portfóliu firmy SK GLASS jej majiteľ Karol Sipos s tým, že poskytujú aj opravu a pozáručný servis na gastrotechniku a zariadenia od rôznych výrobcov.

 

SK Glass_Mini konvektomat Mychef Quick 1T_zariadenie profesionálnej kuchyne_III

SK Glass_Mini konvektomat Mychef Quick 1T_zariadenie profesionálnej kuchyne_IV

 

Text: BK
Foto: SK GLASS
Viac na: www.skglass.sk