Nie je viac tajomstvom, že trendom sezóny je Portugalsko. Prirodzenou voľbou väčšiny je preto jeho hlavné mesto, ktorému sekunduje Porto.

A vy by ste sa tam mali zastaviť tiež. Potom ísť do Sintry, vystúpiť na Cabo da Roca, na dlhý čas sa tam usadiť a odtiaľ sa dívať na horizont Atlantiku. Vráťte sa však do Lisabonu, vezmite si prvé lietadlo na Ponta Delgada a vydajte sa ešte, ešte západnejšie vo viere, že sa naučíte surfovať. 

 

tophoreca azory pláž

 

 Azory pozostávajú z deviatich ostrovov a našincovi pripomínajú Liptov. Na každom z nich je, vzhľadom na ich geografickú polohu, chránená a raritná flóra aj fauna. Aby ste z nej videli čo najviac, jeden hotel nestačí. Z praktických dôvodov začneme tam, kde pristanete po prílete z Lisabonu. Ostrov São Miguel je najväčším z celého súostrovia, vďaka čomu ponúka dostatok ubytovacích zariadení.

 

tophoreca furnas izba

 

tophoreca azory furnas stoly

 

 

Medzi tie s vyšším štandardom patrí butik hotel Furnas. K svojmu pomenovaniu sa dostal veľmi jednoducho. Odvodili ho od mesta, v ktorom sa nachádza rovnomenná sopka. Ak sa domnievate, že to má svoj dôvod, narazili ste na prameň. Doslovne. Jeho spa & thermal centrum vyniká termálnymi kúpeľmi v železitej vode z miestnych prameňov s teplotou 59°C. Hýčkať vás bude vonkajší aj vnútorný termálny bazén, zábaly a masky, reflexné masáže, vznášanie vo floatbede, vichy sprchy aj turecké kúpele. Samozrejmosťou je fitness, manikúra a pedikúra. 

 

 

tophoreca azory spa

 

Hotelová reštaurácia À Terra má holistický koncept organickej stravy, ktorá je v úzkom kontexte so životným štýlom. Jedlo domáceho pôvodu a všetko poctivo vypestované. Z menu si môžete objednať napríklad grilované bravčové pliecko s ananásovým relishom, ragú z chobotnice na petržlenovom masle alebo pórovú vichyssoize polievku s makovými semienkami. 

 

tophoreca furnas reštaurácia

 

 

 

Na ostrove zostaneme aj v druhej časti. Presunieme sa však na pobrežie.