Upevnenie zdravia, zrelaxovanie a získanie pohody. S takýmito očakávaniami väčšinou vstupujú ľudia do sauny. Aj v týchto intímnych priestoroch chcú byť odetí dôstojne a vyzerať atraktívne. Móda v saune u nás dlho nebola témou, kým Regina Lovišková neurobila z obyčajnej plachty elegantný kus oblečenia. Pohyb vo wellness i samotné saunovanie tak dostáva punc elegancie, no ňou navrhnuté šaty sú aj omnoho praktickejšie. Najmä ženy získavajú sebadôveru z vlastnej príťažlivosti a saunovanie si tak môžu užiť s väčším pokojom.

 

Sauna beuty, oblčenie do sauny_wellness móda

 

Spustiť výrobu saunového oblečenia, to chce poznať tento špecifický trh. Čo bolo na začiatku príbehu?

K výrobe saunového oblečenia sme prišli ozaj netradične. Predchádzalo tomu podnikanie s požičovňou sáun. Súčasťou "požičovného" bola výbava: saunový klobúk a plachta. Klobúky sme mali štýlové a plachty obyčajné. Tak sme si navrhli vlastné. Také, podľa nášho gusta. Aby ľuďom sedeli, aby sa v nich cítili pohodlne, aby v nich ženy boli krásne a muži praktickí. A tiež aby bolo menej prania, keďže sú oveľa menšie ako veľké plachty. Áno, klientom sa naše oblečenia zapáčili, začali si ich kupovať aj domov. Od toho bol už iba krôčik k vlastnej značke SaunaBeauty a vlastnému eshopu. Postupne naše oblečenia začíname vídať vo veľkých wellness centrách, kde si ozaj prídu na svoje. Pretože práve v nich chceme vyzerať elegantne. Ten pravý oddych nastáva, keď máte zo seba dobrý pocit, vtedy si ozaj oddýchnete.

Existuje u nás dopyt od žien, ktoré chcú aj v saune vyzerať atraktívne?

Áno, dopyt prichádza väčšinou od žien, ktoré chcú aj vo wellness vyzerať pekne a atraktívne. Ale prevažuje praktický dôvod. Ženy nechcú byť omotané velikánskou plachtou, chcú sa saunovať v príjemnom a peknom oblečení, ktoré minimálne zakrýva telo a zároveň sa necítite byť nahá. Nie v každom wellness je príjemné sa saunovať naholo, zvlášť, keď je veľké a neviete, či sa práve vtedy s vami nesaunuje polovica vášho oddelenia z firmy, kde pracujete. Tiež presuny medzi jednotlivými saunami môžete zvládať v peknej elegantnej šatovej plachte a nepotkýnať sa zamotaná do posteľného prestieradla.

 

Sauna beuty, oblčenie do sauny_wellness móda pre každéhoV čom je vaša móda do sauny originálna?

Originalita spočíva už v samotnom nápade - šaty do wellness. Máme tri druhy dámskych strihov - jednodielne, dvojdielne a ten tretí je novinka, s ktorou vyjdeme von od mája. Prezradím len toľko, že prototypy sa okamžite rozchytali, že pôjde o hravé plachty, áno, nebudú biele a dámy v nich jednoducho zažiaria. Vrátim sa ku nášmu terajšiemu portfóliu. Jednodielne oblečenie je určené pre dámy, ktoré majú rady svoje pohodlie a zároveň rady vyniknú v niečom peknom a praktickom. Práve naše SaunaBeauty to úplne umožní. Strih sadne každej dáme. Máme S, M, L veľkosti a dve dĺžky. Originalita spočíva aj v použití madeiry na hornom a spodnom leme - krásne oblečenie oživí a dodá mu jedinečný výzor. Dámske dvojdielne oblečenie je úplná novinka na slovenskom trhu. Je to oblečenie určené pre tie ženy, ktoré nechcú byť úplne odhalené, ale zároveň majú potrebu si poriadne prehriať kríže, brucho... Niekto tomu môže hovoriť, že je to pre tie "plavkové typy dám", ktoré sa za každú cenu snažia prepašovať do wellnessov plavky. Naše dvojdielne oblečenie má vrchný, akoby plavkový diel - samozrejme je zo 100-percentnej bavlny a spodný diel je zavinovacia sukňa s madeirovým lemom. Tiež sú k dispozícii rôzne veľkosti. Niekto by si pomyslel, že tento typ je len na útle a mladé ženy. To je však omyl. Veľmi dobre sedí aj starším a väčším dámam. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že SaunaBeauty oblečenie je pre dámy každého veku a každej veľkosti a veľmi sa teším, že to trh presne takto poníma a predávajú sa všetky veľkosti. Takto sme postavili aj našu online kampaň, na ktorej vidíte rôzne typy žien, rôzneho veku.

V čom je wellness oblečenie praktické a v čom elegantné?

Naše výrobky sú kompletne zo 100-percentnej bavlny. Nenachádza sa na nich nič umelé, ani gumy, ani suché zipsy. Vsadili sme na prirodzenosť, lebo tak to v pravej saune vždy bolo a malo by to aj ostať. Praktické sú v tom, že si ich rýchlo na seba nahodíte, nenosíte kilá mokrého textilu a strih aj materiál vám umožní sa veľmi dobre vysaunovať. Pre wellness centrá, ktoré ich majú pre svojich klientov na zapožičanie, je veľkou výhodou aj menej materiálu na pranie - sú menšie a spratnejšie. A elegantné? No predsa strihom, prevedením. Fakt, že dáma je v nich prirodzenejšia a oddýchnutejšia spôsobuje, že na okolie navyše pôsobí atraktívnejšie. Tak to býva, nie?

Čo páni?

Joooj, na pánov sme nezabudli. Tu sme vsadili na jednoduchosť a praktickosť. Sú to klasické bavlnené kilty v dvoch veľkostiach, zaväzujú sa na šnúrku.

 

Sauna beuty, oblčenie do sauny_wellness móda_pániKto vaše návrhy šije?

SaunaBeauty oblečenie navrhujeme aj šijeme vo vlastnej šijacej dielni na Liptove. Zakladáme si na tom, aby naše produkty boli slovenské, aby boli ušité tu, v regióne kde žijeme a aby ich výroba prinášala prácu našim ľuďom.

Dá sa oblečenie kúpiť aj inde ako na internete?

Našimi zákazníkmi sú koneční spotrebitelia, ľudia navštevujúci veľké wellness centrá, také, kde je viac sáun. Práve v tomto období navštevujeme takéto wellness centrá a hotely a predvádzame im naše modely. V tých, ktoré sme už navštívili, si už návštevníci môžu naše oblečenia zakúpiť priamo u nich. Verím, že v skorej dobe sa nám podarí obcestovať všetky wellness centrá, nakoľko verím, že obchod robia stále ľudia a nemožno ho ponechať iba na online svet. Mňa každé takéto osobné stretnutie obohacuje a dodáva inšpiráciu. Naša novinka vznikla práve na jednom takomto stretnutí. Treba sa predsa učiť od ľudí, ktorí sú priamo na mieste.

Máte ambíciu sa presadiť aj na zahraničných trhoch?

Máme vypracovaný ambiciózny plán predaja, ktorý zahŕňa aj zahraničie. Produkt si však musí sám "určiť" kam sa bude predávať, kde je po ňom dopyt, prípadne ho upraviť pre domácu klientelu, keďže aj wellness móda má svoje špecifiká. Keď niečo nasilu tlačíte, je to ako veslovať proti prúdu. Zatiaľ už máme prvé dopyty z Čiech, z Pobaltia a veľmi ma teší aj záujem z Rakúska.

 

Sauna beuty, oblečenie do sauny_wellness móda_II

Sauna beuty, oblečenie do sauny_wellness móda_čiapka

Sauna beuty, oblečenie do sauny_wellness móda_III

Text: BK
Foto: SaunaBeauty
Viac na: www.saunabeauty.sk