Na každú chorobu existuje liek z prírodnej lekárne a každý orgán v tele má v prírode svojho rastlinného spojenca.

 

Zdravia Ekomedica SK_zdravé šťavy

 

Stopercentné šťavy vyrobené z asi štyroch desiatok druhov ovocia, zeleniny a bylín. Plody premenené na liek z u nás bežne dostupných rastlín ako žihľava, hloh, malina, slivka, baza, brusnica, či rakytník, ale aj exotika v podobe štiav z aceroly, gravioly, guavy, maqui berry a vilkakory.

Príroda poskytuje všetko, čo naše telo potrebuje. Niekedy mu stačí podať potrebné látky v koncentrovanej podobe. To najmenej, čo pre svoj organizmus môžeme spraviť, je doplniť ho prírodnými látkami, ktoré sú sústredené v šťavách a nápojoch.

Na trh ich dodáva a vyrába spoločnosť Zdravia s.r.o. pod značkou EkoMedica SK. Línia EkoMedica SK vznikla na základe myšlienky priniesť ľudom produkty založené na čisto prírodnej báze, ktoré dokážu pomáhať telu udržať ten správny balans a sú bez vedľajších účinkov. Prírodné šťavy a oleje sú vhodné k vyváženej a pestrej strave určené ako prevencia pri vzniku zdravotných ťažkostí.

 

Sirupy Stavy zdravia

 

Zakladateľ spoločnosti Zdravia s.r.o. Peter Krkoška vyzdvihuje, že ich šťavy, nápoje a sirupy obsahujú iba prírodné zložky, bez chemických konzervantov a umelých farbív, prísad a pridaného cukru.

„Technologický spôsob spracovania, ktorým je lyofilizácia surovín (spracovanie vysokým mrazom), prípadne extrakcia alebo koncentrácia pre vyšší účinok, sú určené tak, aby pri každom danom produkte bol maximalizovaný jeho účinok. Produkty sú ošetrené LTP (low temperature pasteurization) šetrnou nízkoteplotnou pasterizáciou, aby sa zachovali všetky živiny v čo najväčšej možnej miere a produkt nepodliehal skaze po krátkom čase. Naše motto je „Prírodne znamená zdravo“. V tom je schované naše posolstvo o „prírodnej lekárni“, alebo inak povedané, všetko, čo naše telo potrebuje pre dokonalé fungovanie je skryté v prírode. A v našom prípade jej rastlinnom, zeleninovom, či ovocnom bohatstve,“ priblížil filozofiu produktov EkoMedica SK majiteľ spoločnosti Zdravia s.r.o. Peter Krkoška.

Zdravia Ekomedica SK_zdravé šťavy_acai

 

 

Zdravé šťavy sa dajú pripraviť z množstva plodín a takmer bez obmedzenia. Ich výber je založený na zdravotnom účinku. „To znamená, že nie sú o chuti, ale o ich účinku na ľudský organizmus. Z toho vyplýva, že vyrábame iba produkty, ktoré majú blahodarný účinok pre ľudské telo. Suroviny pre naše produkty pochádzajú v princípe z celého sveta, nakoľko sa snažíme, aby boli vždy z ich „prirodzeného zdroja“, alebo inak povedané z oblasti, kde sa pôvodne vyskytujú. Napríklad Goji z Číny, Rakytník zo sibírskej časti Ruska, Acai z Brazílie, Aloe z Austrálie, Noni z Francúzkej Polynézie, Arónia a Malina z Poľska, Čučoriedky veľkoplodé zo Severnej Ameriky a Kanady,“ podotkol Peter Krkoška.

Produkty EkoMedica SK od žilinskej spoločnosti Zdravia s.r.o. sa dajú kúpiť v obchodoch so zdravou výživou, lekárňach, v internetových obchodoch a všade tam, kde chcú svojim zákazníkom ponúknuť výrobky najvyššej kvality. Pre reštaurácie, kaviarne, bary, či wellness centrá vytvorili produktovú líniu „Šťavy Zdravia“ a „Sirupy Zdravia“. Ide o trojzložkové ovocno-zeleninové šťavy netradičného zloženia, ako napríklad stopercentná šťava jablka v kombinácií z acerolou a mangom, či jablka s aloe vera a kiwi. V prípade sirupov je jedinečný 60% podiel ovocenej ložky, ktorý je najvyšší na trhu a použitie trstinového cukru.

 

 

Zdravia Ekomedica SK_zdravé šťavy_trojzložkové šťavy zdravia

 

Ako prospieva konzumácia štiav nášmu organizmu?

V šťave prijmete omnoho väčšie množstvo ovocia a zeleniny ako by ste boli schopní zjesť

Aby ste dodali telu odporúčanú dávku vitamínov, mali by ste zjesť veľký tanier surovej zeleniny a ovocia. Do šťavy sa zmestí veľké množstvo ovocia a zeleniny, ktoré človek počas dňa bežne nie je schopný alebo ochotný skonzumovať. Táto šťava pritom obsahuje potrebné množstvo živín (vitamínov, minerálov, enzýmov), zároveň však minimum kalórií. Rovnako tak sú v čerstvých šťavách hojne obsiahnuté enzýmy, ktoré napomáhajú ľahkému tráveniu. Naopak, v prípade tepelne spracovaného ovocia alebo zeleniny sa väčšina vitamínov aj enzýmov zničí.

Vstrebateľnosť šťavy je 4x väčšia ako keď zjete ovocie a zeleninu vcelku

Rýchle vstrebávanie je ďalšou výhodou čerstvých štiav. Vďaka odstráneniu vlákniny, ktorá má tú vlastnosť, že blokuje vstrebávanie niektorých dôležitých živín, si môžete byť istí, že vám šťava dodá maximálnu energiu bez toho že zaťaží tráviaci systém. Telo je potom schopné využiť všetky živiny na výživu buniek, posilnenie imunitného systému, vnútornú očistu, bez toho aby sa veľká časť energie spotrebovala na trávenie. Poriadnu dávku energie určite oceníte obzvlášť ráno a navyše bez okysľovania organizmu, ktoré spôsobuje napríklad ranná káva.

Džúsová očista – servis pre telo

Pravidelnou konzumáciou džúsov dodáte telu potrebné živiny, ktoré nutne potrebuje pre regenerácii poškodených buniek a očistu od obrovského množstva toxínov, ktorým sme neustále vystavení. Bohužiaľ v tepelne a priemyselne upravenej strave je väčšina dôležitých vitamínov zničená. Telo je po nejakej dobe oslabené a nedokáže sa brániť chorobám.

Prečo odšťavovať, keď si môžem kúpiť 100% džús?

Džús v škatuli zakúpený v obchode je pasterizovaný (teda zahriaty na teplotu najmenej 80%) a vyrobený z koncentrátu a zriedený vodou. Keďže počas výroby stratil prirodzené vitamíny sú do neho pridávané následne priemyselne vyrobené. Môže obsahovať cukor, konzervanty, dochucovadlá atď. Z nutričného hľadiska taký džús obsahuje minimum živých enzýmov, vitamínov a pre telo využiteľných minerálnych látok. Pozitívne účinky takéhoto džúsu na ľudský organizmus sú zanedbateľné.

Text: BK
Foto: EkoMedica SK
Viac na: ekomedica.sk