Po dvoch nociach sa oplatí z Furnasu presunúť severnejšie do Ribeira Grande, kde uvidíte azorskú podobu Morského oka - Lagoa da Fogo. Majú podobnú históriu - aj tento prírodny útvar vznikol sopečnou činnosťou.

Vo svojej podstate je celý ostrov posiaty krátermi. Medzi týmto jazerom a oceánom je uvelebený ekorezort Santa Bárbara s vlastnou plážou. Nenápadne, plynulo s líniami okolitej prírody.

 

azory titulka

 Foto: Santa Bárbara Eco-Beach Resortl

 

Pokiaľ ste ešte nikdy v živote neskúšali surfovanie, tu nastáva tá správna chvíľa. Hotel je jednou stranou fasády orientovaný na oceán. Širokouhlý záber naň vám neunikne ani pri večeri v reštaurácii Areais. Čerstvé sushi a steaky z tuniaka sú špecialitou Areais.

 

tophoreca santa barbara terasa

 Foto: Santa Bárbara Eco-Beach Resort

 

Nečakajte ubytovanie na izbách. Rezort ponúka vily. K dispozícii sú jednodposteľové a dvojposteľové. Každá z nich má zároveň terasu, takže káva či cigareta na čerstvom vzduchu bude každé ráno sprevádzaná veľkolepým výhľadom na oceán.

 

azory santabarbara terasavýhľad 600

 Foto: Santa Bárbara Eco-Beach Resort

 

Voľnočasových aktivít je tu požehnane. Ak ste navyše náruživí záhradkári, prípadne sa do tejto kategórie pomaly dostávate, určite vám príde vhod práca na miestnej farme, ktorá prináleží k reštaurácii. Tu sa môžete naučiť surfovať a číhať na tie správne vlny. Naučia vás to inštruktori, ktorí majú s oceánom odsurfovaných už pár rokov. Pohľad pod hladinu má však takisto svoje čaro. Alternatívou preto zostáva potápanie. 

 

 

azory santabarbara pláž 600

 Foto: Santa Bárbara Eco-Beach Resort

 

 

 

Prečítajte si aj 1. časť: Azory. Lisabon prenechajte druhým