24. 10. 2014

Uprostred horskej scenérie asi hodinu cesty autom z Zűrichu sa nachádza oáza pokoja a oddychu. Grand Resort Bad Ragaz je považovaný za jedno z najlepších európskych centier liečebnej rehabilitácie, kde sa dá dosiahnuť absolútna harmónia tela, mysle a duše v zmysle holistickej filozofie.

  

Stredisko tvoria dva päťhviezdičkové hotely, osem reštaurácií, šesť barov, kúpele 36.5° Wellbeing & Thermal Spa, dve golfové ihriská, biznis centrum Kursaal a kasíno. Rekreačné stredisko dopĺňa medzinárodne preslávené zariadenie Medical Health Center, ktoré poskytuje preventívnu starostlivosť a rehabilitáciu na najvyššej úrovni, rovnako ako Swiss Olympic Medical Center, ktoré využívajú i špičkoví športovci.

 

bad ragaz

 

bad ragaz 2

 

Tamina Therme – fascinujúci svet vody a sáun
Fanúšikovia spa majú na ploche 7 300 m2 toľko možností, že môžu stráviť celé hodiny relaxáciou svojho tela i mysle. Základom procedúr i zdrojom uvoľnenia a zotavenia je v tejto jedinečnej oáze harmonie a pohybu termálna voda. Liečivá voda s teplotou 36.5°C je tu dávkovaná na základe siedmich holistických súvislostí: energia a uzemnenie, rytmus a tok, čistota a priezračnosť, uvoľnenie a rovnováha, inšpirácia a vitalita, krása a starostlivosť, fitnes a tréning. Aj v štýlovom vnútornom bazéne (34°C) plávajú hostia vo vode z termálneho prameňa, ktorej liečivé vlastnosti potvrdil už Paracelsus. Plavecký bazén (28°C) a záhradný bazén (27°C) dopĺňajú vodný svet a sú otvorené od mája do októbra. V rozľahlom komplexe sáun sa môžu hostia vyhriať vo fínskej či soľnej saune, v parných kúpeľoch a sanáriu a potom sa ochladiť napríklad v ľadovej jaskyni. Relaxačná miestnosť s vodnými posteľami a salónik v zimnej záhrade ponúkajú nerušený oddych. Príjemné rastlinné parné kúpele sú vyhľadávané nielen kvôli pozitívnemu vplyvu na organizmus, ale aj pre atraktívnu výzdobu Swarovského kryštálmi doplnenú dômyselným osvetlením. Tieto priestory sú prvé svojho druhu na svete.

 

bad ragaz 3

 

bad ragaz 4

 

text: IP
foto: Grand Resort Bad Ragaz AG