Property management system (PMS) protel je produktom nemeckej spoločnosti s rovnakým názvom ako jej moderné riešenia pre hotelierov. Viac ako 14 000 hotelov vo viac ako 90 krajinách po celom svete využívajú protel na efektívnu správu ubytovacích zariadení, budovanie vzťahu s hosťami, tvorbu flexibilných cien za účelom zvyšovania tržieb, prepracovaný reporting, ale aj na poskytovanie kvalitných služieb vďaka stovkám prepojení na rôzne naviazané systémy (hotelové zámky, hotelové TV, kiosky, predajné nástroje, revenue management systémy, pokladne v reštauráciách a baroch, telefónne ústredne, a iné...)

 

Technológie sa stali nevyhnutnou súčasťou stratégie predaja každého úspešného hoteliera. Získajte náskok voči konkurencii s hotelovým systémom protel, ktorý nielen sleduje ale často krát určuje technologické trendy.

protel má vo svojom portfóliu produktov riešenia pre malé penzióny a apartmány, ale aj pre veľké hotely, skupiny či reťazce hotelov, ktoré spravujú všetky svoje hotely v jednom systéme a jednej databáze.

 

protel 5

Menšie ubytovacie zariadenia uprednostňujú cloudové riešenie protel Air, ktoré nekladie takmer žiadne požiadavky na hardwarové vybavenie hotela okrem počítača s internetovým prehliadačom a pripojením na internet. V najbližších mesiacoch bude na trh uvedená úplne nová verzia protel Air NG (Next Generation), ktorá umožní inovatívnym spôsobom riadiť hotel ako aj skupinu hotelov z počítača, tabletu či mobilného telefónu.

Pre väčšie ubytovacie zariadenia je určené riešenie protel SPE/MPE, ktoré je inštalované na hardware hotela. Výhodou tohto riešenia sú lepšie možnosti na dopĺňanie funkcionality a špecifických integrácií podľa požiadaviek hotela, pričom pre potreby online predaja či práce s platobnými kartami aj toto riešenie benefituje zo zabezpečených a škálovateľných cloudových služieb Amazon AWS.

Jadrom hotelového systému protel je správa rezervácií, správa profilov hotelových hostí a prepracovaná cenotvorba s množstvom nastaviteľných parametrov, ktoré umožňujú tvorbu dynamickej ceny do určitej miery automatizovať (napr. automatické zvyšovanie ceny pri stúpajúcej obsadenosti, apod.). Ďalšími modulmi, ktoré dodáva protel a sú komplexne zaintegrované do systému sú:

protel WBE: web bookingengine umožňujúci online rezerváciu pobytu s online platbou alebo platbou darčekovým poukazom
protel Messenger: nástroj na automatizované rozosielanie e-mailov a SMS správ (napr. potvrdenie rezervácie, pred príchodom na pobyt, po pobyte, k narodeninám hosťa, apod.)
protel Voyager: online aplikácie pre hotelových hostí s možnosťou zmeny rezervácie, pre-checkin, upsell, komunikácia s hotelom apod.
protel Housekeeping: aplikácia do mobilných zariadení hotelového personálu s evidenciou stavu upratania izieb ako aj závad na izbách či v spoločných priestoroch
protel Genius:aplikácia pre manažment hotela s aktuálnymi pohľadmi na stav hotela

Vyššie uvedené moduly a aplikácie, ale aj riešenia tretích strán, sú postupne pridávané do tzv. protel Service MarketPlace. Je to appstore, v ktorom si hotel môže kliknutím požadovaný produkt nainštalovať do svojho systému a ihneď ho začať využívať.

Vďaka napojeniu na eKasu spĺňa hotelový systém protel požiadavky vyplývajúce zo slovenskej legislatívy. Postupne zvyšujúci sa počet prepojení na slovenské ekonomické systémy zjednodušuje implementáciu protelu pre čoraz viac hotelov.

 

Odosielanie účtov do protelu vám zabezpečí Septim


Septim je rýchly, flexibilný a modulárny pokladničný systém s kompletným skladovým hospodárstvom vyvinutý v Českej republike.

 

protel 6 septim

 

Septim oslovil už tisícky prevádzok rôznych zameraní ako na Slovensku tak i v Českej republike. Portfólio zákazníkov sa ťahá od kaviarní, reštaurácií, cez jedálne až po hotelové komplexy. Medzi posledné novinky patrí vývoj selfcheckout systémov, v ktorých sa vie zákazník sám obslúžiť a rovno zaplatiť či už kartou alebo hotovosťou. Automat sám spočíta peniaze, zákazníkovi vydá na chlp presne a vytlačí účet. Taktiež nezaostáva vo vernostnom programe CRM alebo pokladňou do vrecka.

 

protel 3


Pokladňa do vrecka je reálna pokladňa v malom tablete. Presne taká na akú je váš personál zvyknutý z „veľkej pokladne“. Nemusí sa tak učiť na nový vizuál a funkcionalitu.

Ak hľadáte komplexné riešenie nielen pre ubytovanie a reštauráciu, s možnosťou naťažovania na hotelový účet, vyžiadajte si predstavenie tohto produktu partnerskou spoločnosťou Gastro Soft s.r.o.

 

Získajte vstup na ITB Berlin 2020 zdarma a zľavu 15% na licencie protel!

 

protel logo 2

 

Práve na každoročnom veľtrhu ITB Berlin sa protel prezentuje medzi najvýznamnejšími vystavovateľmi. Chcete sa aj vy zúčastniť skvelej show, v ktorej protel prezentuje svoje novinky? Skontaktujte sa s nami do 21.2.2020, dovoľte nám predstaviť protel vášmu ubytovaciemu zariadeniu - v mene protelu vám venujeme voľnú vstupenku na ITB Berlín 2020 a pri objednávke min. 2 produktov z našej ponuky získate nárok na zľavu 15% z ceny protel licencií.