Moderné klimatizácie zabezpečia príjemnú teplotu, udržia optimálnu vlhkosť a čistia vzduch od prachu aj najbežnejších vírusov a baktérií. Objavte tipy, ako využiť jednotku čo najlepšie a s minimálnymi nákladmi.

 

klimatizacia top horeca 1

 

1. Vyberte výhodné umiestnenie

Jednotku nechajte nainštalovať na najtemnejšiu stranu domu. Pokiaľ ju udržíte v chlade mimo dosah slnečných lúčov, znížite náklady na chladenie. Každá klimatizačná jednotka má však z hľadiska najvýhodnejšieho umiestnenia svoje špecifiká. Nechajte si poradiť od odborníkov.

2. Utesnite otvory

Po inštalácii klimatizácie dôkladne skontrolujte, či medzi jednotkou a oknom nie sú medzery, netesnosti alebo praskliny. Otvory utesnite izolačnou páskou. Zabránite tak únikom vychladeného vzduchu.

3. Zatvárajte dvere aj okná a zaťahujte rolety

Vo chvíľach, kedy klimatizácia beží, zatvárajte vonkajšie dvere aj všetky okná v miestnosti. Počas dňa majte zatiahnuté žalúzie alebo závesy, aby ste zabránili zvyšovaniu teploty v miestnosti.

4. Vypnite jednotku, keď nie ste doma

Chod klimatizácie je v týchto chvíľach úplne zbytočný. Miestnosť si vychlaďte alebo vyčistite radšej pred príchodom domov alebo tesne po ňom. Vďaka šikovným mobilným aplikáciám nastavíte svoju nástennú klimatizáciu na diaľku. Doma vás privíta čistý a osviežujúci vzduch.

5. Myslite na pravidelný servis

Každá klimatizačná jednotka by mala prechádzať pravidelným servisom – kontrolou prívodu a odvodu vzduchu, stavu elektroniky a výmenou filtrov. Servis klimatizácii volajte najlepšie ešte pred zahájením sezóny. Vďaka každoročným kontrolám zostane zariadenie v plnej kondícii a náklady na prevádzku čo najmenšie.

 

klimatizacia top horeca

 

Ideálny čas na zaobstaranie si klimatizácie? Práve teraz

Jeseň je perfektná pre inštaláciu novej klimatizácie. Na konci sezóny majú predajcovia menej zákaziek. Nebudete musieť čakať na montáž dlhé týždne. Väčšinou vás čakajú aj zaujímavé zľavy.

Čistý vzduch po celý rok

Klimatizačná jednotka ponúka omnoho viac užitočných funkcií ako len obyčajné chladenie. Využijete ju po celý rok. Tešiť sa môžete na čistý vzduch bez alergénov a možnosť si kedykoľvek pohodlne prikúriť. Oceníte tiež automatickú reguláciu vzdušnej vlhkosti. Vyhnete sa tak strašiakom v podobe plesní v byte a nevzhľadných škvŕn na stenách.

Text a foto: AIT-SLOVENSKO