Buďme úprimní. Stravovať sa v neudržiavanom podniku je horšie ako jesť priamo na ulici. Prísť do reštaurácie a na toalete zistiť, že si nemáte čím utrieť ruky? Dá sa tomu vyhnúť.  Udržať kuchyňu, reštauráciu, bar alebo kaviareň hygienické a svieže nemusí byť nutne problém, ktorý sa opakuje každý týždeň. Veríme tomu, že o priemyselných utierkach ste dosiaľ veľa nepočuli. Dosiaľ.

 

 

lesk cistota tork

 

 

A možno ste práve vy majiteľmi podniku, ktorý nutne nezápasí s nečistotou. Len s neefektívnou spotrebou. Mohlo by sa zdať, že na trhu už neexistuje nič dômyselnejšie. Koniec koncov, dá sa vymyslieť niečo úspornejšie v tak špecifickom odvetví ako hygiena? Budete prekvapení, naozaj sa to dá. Značka Tork spoločnosti SCA, najväčšieho svetového výrobcu produktov určených pre hygienu mimo domova, vylepšila svoje utierky ExelCLEAN. Ich efektivita spočíva v tom, že sú ešte úspornejšie zabalené, vďaka čomu v sklade zaberú až o 26% miesta.

 

Ďalším zlepšením je dizajn obalu. Má pevné držadlá pre manipuláciu a veľkorysý otvor na vyberanie utierok aj v pracovných rukaviciach.  Vo výskume, ktorý v roku 2014 uskutočnil švédsky výskumný ústav Swerea Research Institute, sa jasne ukázali výhody netkaných textílií. Výhodou priemyselných utierok v porovnaní s papierovými či textilnými utierkami sú netkané textílie. Ide o zmes textílií, z ktorých každá je vyvinutá pre jednu konkrétnu úlohu.

 

 

 

Parametre, ktoré hovoria za všetko

 

 

Až o 41 % menej chemikálií: netkané textílie vyžadujú použitie podstatne menej nákladných chemikálií; textilné a papierové utierky totiž čistiace chemikálie vstrebú namiesto toho, aby ich rozotierali po povrchu, ktorý treba vyčistiť.

 

Až o 35 % menej času: výkonnosť netkaných textílií umožňuje oveľa rýchlejšie čistenie a utieranie.

 

Až o 31 % menej úsilia: netkané textílie vyžadujú na vykonanie rovnakej práce podstatne menej úsilia.

 

Až o 80 % menej odpadu a nižšie manipulačné náklady: netkané textílie vážia menej a zaberajú menej miesta ako handry.

 

Zaberajú menej miesta pri preprave a skladovaní: nové vylepšené balenie šetrí až 26 % miesta v sklade.

 

 

 

 

 

tok utierky excelclean

Nové, v piatich aspektoch vylepšené utierky z netkanej textílie exelCLEAN®, zvyšujú efektivitu a zlepšujú produktivitu. V prevádzke tak dokážete zredukovať svoje náklady až 4,5 krát viac s použitím multifunkčných utierok exelCLEAN®.