Zákazníci oceňujú ich prístup, nasadenie a kvalitu práce. Spoločnosť MONTGATE sa zameriava na montáže garážových brán, žalúzií, ale dodá aj siete proti hmyzu, pergoly a markízy. Len nedávno otvorili v Tlmačoch showroom, v ktorom si záujemcovia môžu všetku techniku vyskúšať a porovnať. Majiteľ rodinnej firmy Jakub Kováčik tvrdí, že garážové brány sú stále variabilnejšie a rastie výber možností, ako si poradiť so slnečnými lúčmi.

 

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

 

Za akých okolností ste sa začali venovať bránam a tieniacej technike?

Bola to úplná náhoda a neplánovaná situácia, keď som vtedy ešte priateľke, dnes manželke povedal, že by som chcel robiť garážové brány. Ona bola mladá nabudená vysokoškoláčka a vraví mi, poďme do toho. V priebehu mesiaca sme vybavili všetky papiere, nutnosti, dodávateľov a skúšali prvý web a reklamu novej firmy. Vlastne, keď si to spätne dám dokopy, ani neviem, ako ten prvý rok prešiel a ako sme to ustáli a budovali ďalej. To čo sme vtedy dokázali za jeden rok, teraz robíme za mesiac. Vtedy nám to prišlo, ako extrémne sme sa chytili a ako nám to ide super. Sme strašne vďační naším klientom, ktorí nám verili ako novej mladučkej firme a hlavne oni nás posunuli tam, kde sme teraz, nakoľko prvé tri roky to bola reklama "kamarát povedal". Naša vízia bola venovať sa garážovým bránam a koniec. Avšak ako sa pridával rok čo rok, začali nás ťahať myšlienky na tieniacu techniku. Náš dodávateľ nás popohnal, držal nám stranu a ani sme nevedeli ako, už sme montovali prvé vonkajšie žalúzie. Teraz naša firma dodáva a montuje kompletnú tieniacu techniku - exteriérovú aj interiérovú - žalúzie, rolety, markízy, pergoly, screeny a podobne,siete proti hmyzu, garážové a priemyselné brány, oplotenia a verím, že budeme ďalej rásť a plniť všetky požiadavky našich klientov. 

O čo je najväčší záujem?

Predovšetkým sa venujeme garážovým bránam a tieniacej technike. V tomto smere preto chceme najviac napredovať, nakoľko tienenie je každým rokom viac a viac žiadané. Avšak, ako som spomínal, dodávame a montujeme tiež siete proti hmyzu, markízy, pergoly, oplotenia hliníkové, oceľové aj nerezové. Ak môžem zhrnúť, zatiaľ tento rok stále sú najviac dopytované vonkajšie hliníkové žalúzie s lamelou Z90 vo farbe antracit. V podstate farba antracit je v kurze pri všetkých produktoch, ktoré máme v ponuke. Veľký záujem je tiež o interiérové látkové rolety v prevedení "deň/noc". Je to zaujímavý produkt pre klientov a finančne menej náročný ako exteriérové hliníkové žalúzie.

 

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

 

Konkurencia je v tomto segmente silná. Čo robíte inak?

Máme krásny novootvorený showroom s rozlohou 300 m2 v Tlmačoch, kde si vedia naši klienti pozrieť produkty, o ktoré majú záujem. Prípadne ich varianty lacnejšie alebo drahšie, iné farebné prevedenia, alebo nájdu produkt, ktorý ich požiadavkám vyhovuje viac. Myslím, že keď k nám klient príde, vždy mu vieme ponúknuť produkt, ktorý vyhovuje jeho technickým aj vizuálnym predstavám. A čo robíme inak? Ani neviem povedať, keďže pravdou je, že konkurenciu nestíham ani sledovať. Snažím sa každému zákazníkovi vyhovieť v čo najväčšej miere aj mimo pracovnej doby a to môže byť pre nás plus.

S akými dodávateľmi a partnermi spolupracujete?

Snažíme sa podporiť domácu slovenskú a českú výrobu a preto spolupracujeme vo veľkej miere s dodávateľom na Slovensku, čo je asi 75 % našich montáží. Naším hlavným partnerom je firma LAMELLAND s.r.o. so sídlom v Trenčíne. Kované oceľové, hliníkové a nerezové brány si vyrábame vo vlastnej réžii. Zvyšnú časť máme hlavne dodávateľov na motory a náhradné diely pre celý sortiment, ktorý máme v ponuke. Napríklad Somfy, CAME, NICE a podobne, vrátane nejakých polotovarov na oplotenia. Teraz sme uzavreli novú spoluprácu s francúzskou firmou Bubendorf na solárne roletožalúzie. Je to viacmenej 2v1 produkt, ktorý je aj izolovaný, aj má funkciu naklonenia lamiel. Verím, že sa to vyplatí a rolety poháňané solárnymi článkami ľudí oslovia. Tiež rozbiehame spoluprácu na dodanie závesov pre interiér aj exteriér. 

Dá sa hovoriť o trendoch v tieniacej technike a garážových a kovaných bránach?

Samozrejme dá. Teraz je všetko v antracite. Pred asi 5 až 10 rokmi bol boom zlatého dubu. Trendom je tiež inteligentná domácnosť a teda ovládanie všetkého mobilom. Túto možnosť využíva čoraz viac klientov. Na nových projektoch tiež vidíme zvýšený dopyt po vonkajšom látkovom tienení, závesy v interiéroch, prípadne drevené okenice. Predpokladám, že príde obdobie, keď sa niektoré produkty vrátia naspäť. V oploteniach kraľuje jednoznačne model lamelovej brány v hliníkovom prevedení. Takže áno sú určite nejaké trendy, ktoré sú v dané obdobie požadované.

 

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

 

Je hliník stále prevažujúcim materiálom?

Takmer v každom produkte sú prvky hliníka. Či už v oploteniach alebo v hliníkových exteriérových žalúziách. Občas sa vyskytne žiadosť na železné kované brány a bránky, ale už je toho menej. 

Robíte pre domácnosti, alebo aj na väčších celkoch?

Z môjho pohľadu je to 50/50. Robíme veľa domácností, hlavne čo sa týka vonkajších žalúzií. Tam sú to zväčša rodinné domy novostavby prípadne nejaké rekonštrukcie a podobne. Firmám zasa ide veľa priemyselných sekčných a rolovacích brán. Robili sme brány napríklad závodu Tatravagónka, NAD Nitra a vyhrali sme aj nejaké štátne projekty pre ministerstvá. Samozrejme sa veľa robí aj pre malé podnikateľské subjekty ako sú autoservisy, poľnohospodárske družstvá. Tiež sme mali česť spolupracovať na jednom krásnom projekte v Chorvátsku na apartmánovom dome. 

 

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

MONTGATE_montáže garážových brán_žalúzie_ siete proti hmyzu_pergoly_markízy_showroom Tlmače

 

Text: BK
Foto: MONTGATE
Viac na: www.montgate.sk