Sú špecialisti na matrace. Česká rodinná firma, ktorá prevádzkuje vysoko hodnotený internetový obchod matracezahubicku.cz a dve kamenné predajne stavila na kvalitné české a nemecké matrace, jednoduchý a zrozumiteľný výber. So svojou kolekciou pôsobia aj na slovenskom online trhu pod značkou matracehravo.sk. V ich ponuke nájdete prehľadné kolekcie od najlacnejších matracov, najpredávanejšiu rodinnú kolekciu Favorit a kolekciu Premium pre náročných. Testovanie na ortopedické vlastnosti a výdrž je samozrejmosťou, rovnako ako certifikáty Ekö-Tex garantujúce nezávadné materiály a vhodnosť aj pre deti dojčenského veku. Jan Šašek tvrdí, že hlavnou prednosťou je skvelý pomer ceny a kvalita.

 

matracehravo.sk_nemecké a české matrace

 

Za akých okolností ste sa začali venovať matracom?

Sme rodinná firma z Plzne, po dlhoročných skúsenostiach z výroby a vývoja u popredného českého výrobcu matracov sme v roku 2009 spustili náš český eshop matracezahubicku.cz s uceleným radom matracov, ktorý sme vyvinuli na základe našich skúseností v spolupráci s poprednými českými výrobcami. Naším cieľom bolo ponúkať cenovo dostupné kvalitné matrace vyrobené v Českej republike.

V roku 2010 sme otvorili svoju prvú predajňu v Plzni v OC Area Bory a v roku 2015 predajňu v Prahe. V roku 2019 sme spustili náš eshop na Slovensku na matracehravo.sk V Českej republike aktuálne patríme k popredným dodávateľom matracov či už konečným užívateľom, ako aj hotelom a ďalším ubytovacím zariadeniam. Medzi našich stálych zákazníkov patria aj univerzity, ktoré zabezpečujú ubytovanie pre študentov, ale aj kempy, penzióny a iné. Na Slovensku ponúkame náš kompletný rad matracov od roku 2019 a dodávame aj do ubytovacích zariadení po celom Slovensku s dopravou zadarmo a rýchlo.

Váš záber na trhu je široký. Čím si získavate zákazníkov a v čom sú vaše výrobky jedinečné?

Pomerom cena a kvalita. Matrace vyvíjame spolu s najväčšími výrobnými závodmi v Českej republike a v Nemecku, kde ich pod našou značkou vyrábame. Pri vývoji tiež aplikujeme názory a požiadavky našich zákazníkov a naše dlhoročné skúsenosti z výroby matracov. Našou hlavnou prednosťou je skvelý pomer ceny a kvality, rýchla dostupnosť a skvelý zákaznícky servis. Vyrábame výhradne v ČR a Nemecku iba z certifikovaných českých a nemeckých pien.

 

matracehravo.sk_nemecké a české matrace

 

Čo je rozhodujúce pre konečnú kvalitu matracov?

Pri penových matracoch, na ktoré sme zameraní (PUR, pamäťová aj studená pena), je hlavným ukazovateľom kvality objemová hustota materiálu. Čím vyššia hustota, tým kvalitnejší matrac, ktorý vydrží dlhšie a dlhšie si zachová svoje vlastnosti, stabilitu, oporu, tuhosť. U nás nájdete matrace z kvalitných českých a nemeckých pien s vysokou hustotou za veľmi dobrú cenu.

Ako vplýva výber matraca na kvalitu spánku?

Úplne zásadné. Podľa čoho vybrať je ale veľmi individuálna záležitosť, pokiaľ máme problémy s kĺbmi či nejaké otlačeniny, preležaniny alebo sme po úrazoch, prípadne ak máme radi ležanie na mäkšom, odporúčame pamäťovú penu, ktorá zmierni otlak na kritické partie tela a zároveň je veľmi komfortná. Pokiaľ sa naopak človek viac potí, alebo je alergik, odporúčame peny studené (otvorená bunková štruktúra = vysoká vzdušnosť, pružnosť a hygiena) či kombinácia studenej a PUR peny. Pri problémoch s bedrovou chrbticou naopak odporúčame tvrdší sendvičový matrac, ktorý dodá dostatočnú oporu chrbtici.

Viete zareagovať aj na špeciálne požiadavky zákazníkov?

Vieme vyrobiť akýkoľvek rozmer, množstvo od jednotiek kusov po tisíce, vyberieme najvhodnejší typ alebo vyšpecifikujeme nový, vždy záleží od požiadavky zákazníka. Všetko s dopravou zadarmo po Českej a Slovenskej republike a to v akomkoľvek množstve.

 

matracehravo.sk_nemecké a české matrace_predajňa PLZEN

 

Niekomu viac vyhovuje tvrdším, inému mäkší. Niekto volí penový, ďalší pružinový. Je jednoznačná odpoveď na to, ktoré druhy matracov sú najlepšie?

Kvalitné penové sendvičové matrace dodajú telu lepšiu oporu. V našej ponuke máme väčšinu sendvičových matracov navyše s rôznou tuhosťou strán, takzvané partnerské matrace, kedy si každý z partnerov môže svoj matrac otočiť na požadovanú tuhosť. Pružinový matrac má výhodu najmä vo vyššej vzdušnosti. Keď uvažovať o pružinovom matraci, tak treba do neho viac investovať, pretože na trhu je mnoho lacných pružinových matracov z dovozu (nielen z Poľska), ktoré majú nekvalitné tenké drôty pružín, veľmi nízku kvalitu materiálov ložných plôch a často sa už po krátkom čase začnú pružiny pretláčať až cez poťah a nepríjemne tlačiť do chrbta.

Tuhosť je úplne individuálna, záleží najmä od hmotnosti užívateľa – čím vyššia hmotnosť, tým by mala byť vyššia tuhosť, aby mala chrbticu dostatočnú oporu. V ČR a na Slovensku sú používatelia zvyknutí na tvrdšie až tvrdé matrace, čo môže byť do istej miery dané očakávaním, že tvrdší matrac dlhšie vydrží, tuhosť ale so životnosťou nemá nič spoločné, živnosť u matracov určuje najmä jej objemová hustota.

Ako funguje matrac s pamäťovou penou?

Pamäťová pena je obľúbený materiál, najmä pre svoj komfort a mäkkosť. Je to mäkší materiál, ktorý reaguje na teplo a jeho pôsobením mäkne a vytvaruje sa podľa tela. Často sa využíva aj v nemocniciach či špecializovaných zariadeniach pre osoby dlhodobo na lôžku práve na zmiernenie otlaku na telo (napríklad proti preležaninám). Väčšina pamäťových pien na trhu má vysokú hustotu a uzavretú bunkovú štruktúru, preto môže byť spanie najmä v letných mesiacoch na pamäťovej pene teplejšie a osoby so sklonmi k poteniu by radšej mali voliť vzdušnejší typ materiálu napríklad studenú penu.

Čo všetko máte v portfóliu okrem matracov?

Sme prevažne zameraní na matrace, postupom času sme ponuku doplnili aj o doplnky ako sú vankúše, prestieradlá, chrániče, ale aj postele z masívu a rošty.

 

matracehravo.sk_nemecké a české matrace_II

 

Text: BK
Foto: matracehravo
Viac na: matracehravo.sk