Už do piatich dní môžete mať doma matrac vyrobený podľa svojich požiadaviek. S akýmkoľvek rozmerom, v množstve rôznych materiálov, v kvalite a v cene podľa svojich možností. Robert Greš vie o matracoch všetko. Stojí za populárnou značkou more-matracov.sk. Tvrdí, že každému zákazníkovi vie dobrou radou pomôcť vo výbere takého matraca, ktorý mu prinesie kvalitný spánok a energiu do ďalšieho dňa. Odborník poukazuje na to, že kúpou matraca investujeme do seba, do svojho zdravia a každý by si mal dopriať kvalitný matrac.

 

More matracov, matrace na mieru, eshop matracov

 

Ako ste svoj život spojili s matracmi?

Príbeh s matracmi sa začal písať niekedy v roku 2008, keď som zareagoval na inzerát jednej nemenovanej spoločnosti, ktorá hľadala obchodného zástupcu a zaoberala sa predajom matracov. Tak sa to všetko začalo a musel som sa naučiť o matracoch úplne všetko. Dnes s úsmevom na tvári spomínam na ťažké začiatky, ale dalo mi to veľa, lebo tam bol postavený silný základ celého príbehu a mojej úspešnej spoločnosti, ktorá je dnes na samom vrchole na slovenskom trhu. Sme úspešná spoločnosť a na prvom mieste som sa naučil, že musí byť spokojný zákazník. Musíte mu nielen dobré poradiť, ale vyriešiť aj reklamáciu k jeho spokojnosti. Samozrejme, stalo za tým veľa driny a nespočetné množstvo času, ktorý som musel venovať svojej práci. Ak chcete byť na vrchole, musíte si prejsť úplne všetkým. Dom sa stavia od základu.

Súčasťou domu sú ľudia. Aj oni sú súčasťou úspešného príbehu?

Ak chcete byť profesionál a chcete riadiť úspešnú spoločnosť a odovzdávať svoje skúsenosti aj svojím zamestnancom, na nich musíte mať postavený silný základ, bez toho to nejde. Musíte sa naučiť jednu vec, že číslo jeden je tu váš spokojný zákazník, bez nich by sme tu neboli, preto nás na Heureke odporúča 99 % spokojných zákazníkov. A mňa teší, že vo firme máme úspešných ľudí.

Na akých zákazníkov sa orientujete? Vyberie si u vás matrac každý?

Spolu s našou výrobou sa snažíme priniesť naším zákazníkom úplne všetko, čo potrebujú pre zdravý spánok a celú výrobu a portfólio matracov prispôsobujeme ich požiadavkám a požiadavkám trhu. Zákazník musí mať na výber aj lacný ekonomický matrac a zároveň sú tam aj matrace pre tých, ktorí majú radi luxus a kvalitu. Snažíme sa stále prispôsobiť aktuálnej dobe, ktorá ako samy viete, nie je ľahká. Takže výber matracov musí byť pre každého zaujímavý.

 

More matracov, matrace na mieru, eshop matracov_II

 

Aké druhy výrobkov máte v portfóliu?

Portfólio tvoria hlavne matrace, kde je obrovský výber pre každého a v ponuke máme aj postele z masívu, rošty a rôzny doplnkový tovar ako vankúše paplóny, plachty, obliečky a všetko možné. Pripravujeme aj kolekciu nádherných čalúnených postelí. Rozšírili sme sa aj o divíziu hotelový textil, hotelové postele a nábytok, čiže hotelový zákazník u nás nájde všetko pod jednou strechou.

Svoje výrobky predávate cez eshop more-matracov.sk. Sú zákazníci ochotní nakupovať matrace online?

Posledné roky boli poznačené covidom, takže spoločnosť si zvykla nakupovať online a tomu aj my prispôsobujeme naše smerovanie. Je však doba internetu, preto ten online priestor perfektne fungoval už aj pred covidom. Dnes si zákazník vie z pohodlia domova objednať matrac, samozrejme na základe perfektného poradenstva našich ľudí a máme tu ešte aj tých, ktorí chodia na predajne. Môžeme sa ozaj pochváliť kvalitným poradenstvom, pretože nám zákazníci matrace nevracajú, napríklad že im nesadla tvrdosť matraca. Ak už sa to stane, tak je to iba zanedbateľné malé množstvo zákazníkov, čo je na naše miliónové ročné obraty malé percento ľudí.

V čom sú vaše matrace i ďalšie výrobky jedinečné?

Určite dbáme na kvalitu certifikovaných materiálov, či už pri výbere penových materiálov, či pri výbere kvalitných pružín, ktoré používame pri výrobe taštičkových matracov a v neposlednom rade kvalitný matrac musí mať aj kvalitný poťah. To isté platí aj pri výrobe postelí a ostatných doplnkov. Jedinečnosť spočíva v kvalitnom poradenstve, aby každý zákazník u nás našiel to, čo chce aj po ekonomickej stránke.

Čo je rozhodujúce pre konečnú kvalitu matracov?

Myslím, že na to je jednoduchá odpoveď, a tým sú kvalitné materiály. Ak chcete, aby vám matrac vydržal dlhé roky, treba pozerať aj na hustotu pien, čo je dôležitá vec a základom je uložiť matrac na správny rošt. S penovými matracmi si rozumejú predpäté lamely a s taštičkovými pevné rošty. Veľakrát to ľudia nevedia a robia to opačne. Položia matrac na nevhodný rošt, teda na to, čo majú doma k dispozícii a následne hľadajú chyby v matracoch a práve sme tu s našim poradenstvom, aby sme ich usmernili. Najčastejšie reklamácie u matracov vznikajú práve nevhodným roštom. My sa však snažíme vyriešiť všetky reklamácie v prospech zákazníka s upozornením, aby si vymenil rošt za ten správny. Zase na to množstvo ľudí je to úplne malé percento reklamácií.

Do akej miery ste schopní vyhovieť personalizovaným požiadavkám zákazníkov?

Myslím si že úplne každému vieme vyhovieť, pretože sme schopní vyrábať všetko na mieru podľa požiadaviek zákazníka aj čo sa týka matracov a postelí a ostatných výrobkov, čo je dôležité.

 

More matracov, matrace na mieru, eshop matracov_III

 

Penový, alebo pružinový? Otázka, ktoré počúvate každý deň. Je na ne jednoznačná odpoveď?

To je ozaj individuálne, pretože každý má nejaké požiadavky pre svoj spánok a každému niečo iné vyhovuje. Sú ľudia, ktorí matrace menia často, aj každé tri roky, preto im stačí jednoduchý penový matrac alebo základný taštičkový matrac. Druhá skupina ľudí si vyberá kvalitné penové alebo taštičkové matrace. A mali by sme si všetci uvedomiť koľko času ozaj v tej posteli trávime počas noci, keď spíme alebo počas obyčajného oddychu. Skoro v každej rodine je dnes auto a možno aj dve, každý spláca auta a všetko možné, teda výdobytky dnešnej doby a preto by sme si každý mohli dopriať aj kvalitný matrac, veď investujeme do seba do svojho zdravia. Matrac nie je investícia na týždeň, či mesiac, ale na roky, to si treba uvedomiť.

Tvrdší, alebo mäkší?

Každý zákazník vie presne na čom sa cíti najlepšie, či mu vyhovuje mäkký, alebo tvrdý matrac, či penový alebo taštičkový. My skôr mu poradíme, čo z nášho portfólia je práve pre neho vhodné, podľa daných požiadaviek na spomínanú tvrdosť matraca, pretože sa snažíme mať pre zákazníkov celú škálu tvrdosti.

Ako funguje matrac dvoch strán tuhosti?

Matrace dvoch strán tuhosti nazývame partnerskými matracmi. Výhoda je v tom, že každý spí na strane, ktorá mu vyhovuje, čo sa týka tvrdosti. Partnerské matrace do manželskej postele si zákazník vyberá po kusoch, nie vcelku.

Ako vplýva výber matraca na kvalitu spánku? Podľa čoho si vybrať?

Ak sa chcete poriadne vyspať a oddýchnuť si, určite musíte pre seba vyberať vhodný matrac. Aby to správne fungovalo tak prvá vec je, že matrac sa vyberá na základe roštu, ktorý mám v posteli. Buď predpätá lamela, vtedy sa vyberá penový matrac, alebo pevný rošt a vtedy sú vhodné taštičkové matrace. Pozor, v oboch prípadoch však medzery medzi lamelami musia byť do 6 centimetrov. Ak je to viacej, vtedy je to úplne zle, matrace sa za krátku dobu preležia. Čiže rošt je ozaj základ. Potom na rad prichádza váha človeka, ktorá nesmie presiahnuť nosnosť matraca, lebo opäť sa preleží. A nasleduje tvrdosť matraca, ktorú si zákazník vyberá aj podľa toho, či spí na boku, bruchu, alebo chrbte. Ak niekto spí na boku, vtedy je super, ak má matrac z pamäťovej peny alebo taštičkový matrac, ktorý je perfektný na kĺby. Ak spíme na chrbte a bruchu, tak tuhšie matrace. Treba prihliadnuť, či mám nejaké zdravotné problémy s chrbticou, kĺbmi, krčnou chrbticou a podobné. Určite pre správny výber je tých kritérií viacej a určite sa treba poradiť, od toho sme tu.

 

More matracov, matrace na mieru, eshop matracov_IV

 

Text: BK
Foto: More matracov
Viac na: more-matracov.sk