Sú atraktívne a pomáhajú zvyšovať predaje pri znížených nákladoch. Zjednodušujú predaj tovarov alebo poskytovanie služieb a pre zákazníka sú efektným spôsobom, ako jednoducho a hravo získať nielen informácie, ale aj mnohé služby. Dotykové informačné alebo samoobslužné kiosky otvárajú netušené možnosti a sú budúcnosťou v digitalizovanom predajnom priestore Vašej prevádzky.

WVsignage_dotykový informačný a samoobslužný kiosk

Môžu slúžiť ako inovatívna prezentácia produktov a služieb, lákavý spôsob vyhľadávania informácií, alebo ako navigácia v priestoroch hotelov, či obchodných centier. Zariadenie s digitálnym displejom a s pevným dotykovým sklom je moderným riešením pre online služby, nákupy, vybavovanie objednávok a nakoniec aj platieb v širokom spektre predajní tovarov alebo služieb. Jeho využiteľnosť je skoro neobmedzená. Cez dotykové kiosky sa dá objednať a nakúpiť tovar, rôzne služby, lístky na koncerty alebo na vlak.

Za atraktívnym riešením stojí dvojica skúsených inovátorov v reklamnom prostredí zo spoločnosti WVsignage. Miroslav Vicen s dlhoročnými skúsenosťami na poste projektového manažéra v najväčšej reklamnej agentúre zameranej na vonkajšiu reklamu sa spojil s Mariánom Wagingerom, ktorý vyšiel z prostredia nadnárodnej IT spoločnosti so zameraním na networking a technológie.

Miroslav Vicen poukazuje na to, že prvotnou myšlienkou ich spolupráce bol záujem poskytovať kvalitné obrazovky reklamným agentúram v súvislosti s postupnou zmenou z klasických papierových plagátov na digitálny plagát. Digitálne panely a obrazovky poskytujú klientom väčšiu flexibilitu a variabilitu obsahu. Dokážu upútať, usmerniť, zaujať, predať alebo rýchlo informovať.

„To nás zaujalo a preto sme sa začali zaoberať touto témou. Skĺbili sme skúsenosti z reklamného a IT prostredia a pretavili sme to do interaktívneho, efektívnejšieho rozmeru. Postupne sme do nášho portfólia zaraďovali aj obrazovky pre segment Hospitality a Gastro a pridávali sme produkty pre maloobchod až po výrobné závody,“ vrátil sa k začiatkom podnikania spoločnosti WVsignage jej spoluzakladateľ.

 

WVsignage_dotykový informačný a samoobslužný kiosk 

Aktuálne sa ich pozornosť začala sústreďovať na dotykové informačné alebo samoobslužné kiosky, v ktorých vidia potenciál pri zvyšovaní predajov a znižovaní nákladov. „Hlavne s nástupom COVID-u boli klienti nútení hľadať iné, samoobslužné riešenia a my sme sa snažili takého zariadenia vyrobiť a dodať. K našim kioskom vyrábame vo vlastnej réžií napríklad stojany alebo integrujeme špeciálne periférie, ako čítačky dokladov OCR, senzory na meranie ľudskej teploty, čítačky NFC alebo QR kódov,“ poukazuje Miroslav Vicen len na niekoľko možností využitia kioskov.

Toto variabilné a elegantné zariadenie môže byť výkonným zamestnancom, ale aj zaujímavým spestrením poskytovaných služieb v hotelových a ubytovacích zariadeniach, wellness prevádzkach, medicínskych zariadeniach, školách, divadlách, nákupných centrách, autosalónoch, od obchodných centier až po prevádzky každého druhu a výrobné podniky.

„Je to zariadenie, ktoré je samostatný obchodník bez únavy, zlej nálady alebo predsudkov voči klientovi. Častokrát je predĺženou rukou predajcu alebo obchodníka. Je to miesto, kde môže predstaviť svoje produkty a služby, a to priamo pri zariadení. Taktiež je to nástroj, kde si zákazník môže prelistovať ponuku služieb a produktov, dohľadať informácie, ale aj vyplniť formulár alebo dotazník, ktoré bude potrebovať v danej situácii. Použitia sú neobmedzené,“ vysvetľuje.

 

WVsignage_dotykový informačný a samoobslužný kiosk_III

 

EasyKiosk má štíhle celokovové telo s pevným dotykovým sklom, čím je predurčené do verejných priestorov. Jeho variabilita umožňuje jednoduchú inštaláciu prostredníctvom rôznych držiakov na stenu, podlahu alebo napríklad recepčné pulty. Obrazovka môže byť orientovaná v režime portrét alebo landscape, v oboch prípadoch kolmo alebo zošikma. WVsignage ho dodáva v štandardných veľkostiach 22“ 32“ 43“, s možnosťou dodania aj väčších rozmerov 49“ a 55“ a s operačným systémom Windows alebo Android. 

„K EasyKiosku sme si sami navrhli a vyrobili vlastný podlahový stojan v industriálnom štýle. Po konzultácií so zákazníkom vieme dodať stojan aj v inom dizajne, prípadne ho vyrobiť na mieru podľa architektonickej štúdie konkrétnej prevádzky. Dodať ho vieme na kľúč až na konkrétnu prevádzku v celej Európe alebo si ho môže klient u nás vyzdvihnúť v našom showroome v Bratislave, kde mu ho predvedieme, následne zabalíme a on si ho „easy“ sprevádzkuje na svojej prevádzke.“

 

WVsignage_dotykový informačný a samoobslužný kiosk_hotely

 

Samoobslužný kiosk SaMo Stand 24 vyrábajú v dvoch veľkostiach s 24“ a 27“ obrazovkou. V štandarde má 80mm tlačiareň, čítačku QR a čiarového kódu, NFC čítačku a držiak platobného terminálu. Má predprípravu na zabudovanú kameru. Dodávajú ho so systémom Windows alebo Android. 

„Aktuálne pripravujeme pre nášho klienta špeciálny box s tlačiarňou v rovnakom dizajne, ako je náš samoobslužný kiosk „SaMo Stand 24“. Bude tlačiť zápästné pásky, ktoré sa dajú použiť v aquaparkoch, wellness. ale aj v nemocniciach a kúpeľoch. K tomu sme si sami navrhli a skonštruovali motorický stojan, ktorý umožňuje pohodlnú dostupnosť aj pre telesne postihnutých návštevníkov na invalidnom vozíku alebo pre deti a klientov nižšieho vzrastu. Predsa len každý sme iný a pre pohodlie práce na zariadení je potrebné niekedy zmeniť výšku displeja. Návštevník si jednoducho pomocou tlačidla spustí kiosk do výšky, aká mu vyhovuje a môže vyhľadávať informácie pohodlne zo svojho zorného poľa alebo invalidného vozíka,“ poukazuje na ďalší detail vo využívaní samoobslužného kiosku konateľ spoločnosti WVsignage Miroslav Vicen.

 

WVsignage_dotykový informačný a samoobslužný kiosk_easy kisok

 

Referencie:

Spoločnosť WVsignage pre klienta Závodisko š.p. zmodernizovala a dobudovala televíznu sieť s viac ako 40 profesionálnymi obrazovkami, rozvodom signálu. Pripravila pre nich moderné ozvučenie areálu, kde sa kládol dôraz na potlačenie ozveny na veľkom priestranstve. Navrhli pre nich aj digitálny LED výsledkový totem.

Aktuálne vyrábajú a budú dodávať viacero samoobslužných kioskov SaMo Stand 24 a SaMo Desk 15  na otvorenie novej nemocnice. Pripravujú ich na klasických pevných stojanoch, ale aj na motorických stojanoch, pre potreby telesne postihnutých. Kiosky budú slúžiť na samo registráciu pacienta.

Easy kiosky od WVsignage využívajú napríklad zákazníci v predajni plotov, v kamenárstve, v penzióne v Tatrách, v predajňach okuliarov, topánok, v múzeách, v školách.

Pre reštaurácie vedia pripraviť digitálny Menu board, rovnako ako napríklad pre reštauráciu Reštaurácia Družba, kde zvolili 5 profesionálnych obrazoviek na portrét v jednom rade, a tým vytvorili obrovskú prezentačnú plochu.

Ak potrebujete upratať večne povaľujúce sa letáky a podporiť komunikáciu ich obsahu digitálnym nosičom, bude pre vás Totem Flyer mini skvelým pomocníkom, rovnako ako pre Krajskú organizáciu cestovného ruchu v Bratislave a Magistrát hlavného mesta.

Aby ste prilákali nových zákazníkov z ulice, pre vás sú vhodné vysoko svietivé obrazovky do výkladu tak, ako v Lyžiarskom stredisku Annaberg v Rakúsku.

Pre svojich obchodných partnerov robía aj exteriérové zariadenia, napríklad dotykový totemový kiosk v záhrade Esterháziovského paláca v Galante alebo dotykový nástenný panel Roundo v meste Bojnice.

Text: BK
Foto: WVsignage
Viac na: wvsignage.sk