Košičan Tomáš si povedal, že sa nebude len tak nečinne pozerať na to, ako Zem zaplavujú jednorazové plasty. K ich produkovaniu výrazne prispieva aj HoReCa sektor. Na trh preto prostredníctvom spoločnosti Naturstraws priniesol bambusové slamky, ktoré ako prírodný materiál vôbec nezaťažujú životné prostredie. Viac informácií nám poskytol v rozhovore.

 

slamky psenicne 4

 

Za akých okolností ste sa začali zaujímať o slamky?

Pred niekoľkými rokmi sa pre mňa ekológia a záujem o životné prostredie stali veľmi dôležité. Všetky svoje návyky som sa usiloval zmeniť a robiť všetko s ohľadom na to, aký to bude mať vplyv na našu planétu. Začal som sa pohrávať s myšlienkou, že na náš trh uvediem produkty, ktoré by mohli priniesť nejakú zmenu. Musím povedať, že to bolo ťažšie ako som si myslel. Väčšina ekologických náhrad za plasty totiž neprináša skutočnú zmenu.

Viete uviesť príklad?

Áno, samozrejme, je ich mnoho. Napríklad papierové slamky. Samotná výroba papiera je energeticky veľmi náročná a patrí medzi veľkých znečisťovateľov. Keď už je papier vyrobený, musíte ho zlepiť lepidlom, aby to držalo pokope. Nakoniec i tak slamka v nápoji dlho nevydrží a rozmočí sa. Niektorí výrobcovia sa snažia, aby boli slamky odolnejšie v nápojoch. A aj sú. Ale to, že je vnútri papierovej slamky vrstvička plastu, to už nepovedia.

slamky psenicne 2

Ako sa teda vyrábajú slamky, ktoré ponúkate vy?

Slamky, ktoré ponúkame, pochádzajú z unikátnej technológie, ktorú vynašli a predstavili na Taiwane. Táto spoločnosť sa venovala takmer tridsať rokov skúmaniu a zdokonaľovaniu technológie, ktorá dostala názov „spracovanie a tvarovanie za sucha”. Ide o spracovanie rastlinných vlákien bez pridania akýchkoľvek chemikálií. Výroba sa začína rozomletím materiálu na jemný prášok, ktorý je vzápätí lisovaný na výsledný produkt. Celý proces výroby je navyše prísne regulovaný pod teplotou 200 °C, aby sa minimalizovali emisie CO2.

Slamky vyrába vaša spoločnosť?

V súčasnosti nie. S výrobcom z Českej republiky máme uzatvorenú spoluprácu, v rámci ktorej sme výhradným dovozcom týchto prírodných slamiek na Slovensko, ale aj do Maďarska a ďalších krajín ležiacich na Balkánskom polostrove. Slamky však môžete nájsť aj u iných predajcov či už na internete alebo v obchodoch. Ak by mal niekto záujem predávať tieto slamky v spomínaných krajinách, zástupcami českej spoločnosti, ktorá slamky vyrába sme my.

V čom sú vaše slamky lepšie z hľadiska ekológie?

Sú tri hlavné dôvody. Po prvé, ide o vstupný materiál. Bambus patrí k najrýchlejšie rastúcim rastlinám na svete. Práve pre túto unikátnu vlastnosť stačí veľmi malá plocha na dopestovanie veľkého množstva suroviny. Na Taiwane sa rýchlo rastúci technický bambus pestuje na ploche 185 000 hektárov. Na výrobu slamiek pre celý svet by stačilo len 11 000 hektárov tejto plochy. Druhým dôvodom je samotná výroba, o ktorej som už hovoril. Tretím dôvodom je likvidácia. Ak skončí bambusová slamka v prírode, rozloží sa v závislosti od podmienok už do pol roka. Slamky možno aj kompostovať. Žiadny iný typ slamiek nespĺňa tieto kritéria.

 

slamky psenicne 3

 

Na vašej stránke som sa dočítala, že slamky, ktoré ponúkate, sa vyrábajú v Českej republike. Prináša to ďalší bonus?

Znamená to veľmi veľa. Z pohľadu ekológie sú lokálne vyrábané produkty najlepšou voľbou. Dôvodom je doprava, ktorá produkuje emisie CO2. Slamky teda netreba prevážať cez polovicu sveta. Práve lokálna výroba je jednou z možností ako predísť klimatickej kríze, o ktorej sa v súčasnosti toľko hovorí. Každý z nás by sa mal pri kúpe zaujímať aj o to, kde bol daný produkt vyrobený. Aj týmto rozhodnutím totiž prispieva k ochrane životného prostredia.

Hovoríte len o slamkách bambusových. Ponúkate alebo plánujete rozšíriť ponuku aj o iné produkty alebo varianty?

Som rád, že sa pýtate. Náš partner v Českej republike rozšíril produktovú ponuku o tri nové farby, po ktorých sme mali už dlho vysoký dopyt. Od nového roka teda v našej ponuke nájdete slamky v čiernej, bielej a prírodnej drevenej farbe.

Prečo by po vašich slamkách mali siahnuť reštaurácie a bary?

Nepochybne pre ich vlastnosti. Slamky sú veľmi odolné, nerozmočia sa, nemajú nepríjemnú chuť. Sú vhodné aj do horúcich nápojov do teploty 90 °C. Rozšírením ponuky o ďalšie farby sme pokryli naozaj širokú škálu potrieb našich aktuálnych aj potenciálnych zákazníkov.

slamky psenicne 1

V koľkých podnikoch nájdeme vaše slamky?

Momentálne slamky dodávame pravidelne do viac ako 200 reštaurácii, hotelov, barov a kaviarní.

Ako prebieha spolupráca?

Existuje viacero možností. Jednou z nich je objednať si slamky priamo z nášho e-shopu www.NATURSTRAWS.com. Slamky zabalíme a odošleme kuriérom – aj v deň objednávky. Ďalšia možnosť predstavuje osobnejší prístup. V tomto prípade ide väčšinou o zákazníkov, ktorí majú veľkú spotrebu slamiek. Týmto ponúkame lepšie ceny, ako nájdu na našom e-shope. Samozrejmosťou je odoslanie vzoriek všetkých našich produktov a nasledujúca konzultácia. Po uzatvorení spolupráce je objednávanie slamiek veľmi jednoduché a rýchle. Stačí telefonát/e-mail a slamky odošleme buď kuriérom alebo inou prepravnou spoločnosťou. Veľkú časť objednávok doručíme do 1 až 2 dní od dňa objednávky. Aktívni sme aj na našom Instagrame, kde propagujeme podniky, s ktorými spolupracujeme. Objednať slamky možno aj cez správu na Instagrame.

Plánujete expandovať so svojím produktom za hranice Slovenska?

Ako som spomínal, naším zámerom je expanzia do krajín Balkánskeho polostrova.

Aký máte názor na slamky na viac použití?

V krátkosti — sú nehygienické, výroba je náročná na emisie a na ich umytie potrebujete obrovské množstvo pitnej vody. A také plytvanie pitnou vodou je z môjho pohľadu celkom zbytočné.

 

slamky psenicne 5

 

Prečo má význam riešiť ekologickú stopu pri výrobe a používaní slamky?

Ak chcete priniesť nejakú zmenu, nesmie sa stať, že sa problém presunie niekde inde. Spomínal som papierové slamky. Je to skvelé, že sú lepšie rozložiteľné ako plastové, no tým, že by celý svet začal vyrábať len papierové slamky, enormne by sa zvýšila spotreba papiera, čo znamená oveľa vyššie emisie CO2, došlo by k väčšiemu výrubu lesov atď. Preto je dôležité brať zreteľ i na to, ako sa niečo vyrába a ako sa likviduje.

Pripravila Alena Reháková, Foto: Naturstraws
Viac informácií: www.naturstraws.com