Každého hoteliera poteší, keď si v recenziách prečíta, že hostia sa u neho cítili príjemne a radi sa vrátia. Čo presne sa však skrýva za pochvalnými slovami o „hoteli s dobrou atmosférou“? Úsmev zamestnancov? Čistota priestorov? Oboje sa odvíja od kvality vzduchu!

 

revolučná vnútorná jednotka Ururu Sarara

 

Zdravý človek urobí v priemere 20 000 nádychov denne bez toho, aby si vôbec uvedomoval, aký vplyv má každý nádych na jeho kondíciu. Keď je okolitý vzduch čistý, práca v kancelárii ide viac od ruky, do cvičenia sa vrháme s väčšou vervou, doma sa nám nezatvárajú oči od únavy po prvých piatich minútach sledovania filmu. V hoteloch je špičková kvalita vzduchu očakávaná ešte viac. Ide predsa o miesta, kam ľudia chodievajú načerpať energiu, nie o ňu prísť.

Parameter, na ktorom záleží

Aby dýchanie v interiéroch zvyšovalo pocit pohody treba venovať pozornosť aj parametru, akým je hladina vlhkosti vzduchu. Popri kyslíku a dusíku vdychujeme aj vzácne plyny, oxid uhličitý a značnú časť vodných pár. Toto je to, čo nazývame vlhkosťou vzduchu. Na maximalizovanie kvality vzduchu je kľúčové nájsť pri danej teplote vnútorného vzduchu optimálny pomer medzi vzduchom a vodnou parou.

Vlhkosť vzduchu v interiéri by mala byť v rozpätí medzi 40 až 60 %. Príliš suchý (vlhkosť pod 30 %), ale rovnako aj príliš vlhký vzduch (nad 70 %) sú pre zdravie človeka rizikovým faktorom. A na nie poslednom mieste negatívne vplývajú aj na samotnú „vizáž“ miestností. Tak ako nám v suchu praskajú pery, praská aj drevený nábytok či podlaha. Nízka vlhkosť vzduchu vedie k rozšíreniu alergénov a patogénov, spôsobuje dýchacie ťažkosti a veľmi nepríjemná je aj pre ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky.

Opačný extrém tiež nie je žiadna výhra. Vysoká vlhkosť je rajom pre baktérie, plesne a roztoče. Vlhnutie stien, orosené sklené plochy či plesnivejúce miesta v kúpeľni sú viditeľným indikátorom, že vlhkosť vzduchu je nad odporúčanými hodnotami.

Špeciálne v historických a butikových hoteloch môže odklon od optimálnej vlhkosti vzduchu napáchať nezvrátiteľné škody na dizajnérskych kusoch nábytku a podstatne znížiť estetickú hodnotu miesta. Hostia také zanedbanie neodpúšťajú a na stránkach s recenziami hotelov sa často objavujú fotografie znázorňujúce rôzne nedostatky; nepekný kontrast medzi reklamou a realitou. Takú reputáciu potom hotelier len tak ľahko „nevyvetrá“.

Vetranie nestačí

Ak hľadáte dlhodobý a efektívny spôsob, ako dosiahnuť dobrú atmosféru vo vašom hoteli, nespoliehajte sa iba na pravidelné vetranie. Stavte na moderné technológie a zadovážte si spoľahlivý systém zvlhčovania vzduchu a pohlcovania vlhkosti.

Daikin, svetový expert na čistý vzduch, ponúka riešenie jedného i druhého súčasne v podobe revolučnej vnútornej jednotky Ururu Sarara. Tá prichádza s unikátnou technológiou Bluevolution a s Daikin chladivom R-32, ktoré má nulový vplyv na ničenie ozónovej vrstvy, takže investujete nielen do budúcnosti svojho hotela, ale aj do ochrany prírody. Ururu Sarara disponuje až piatimi funkciami kontroly vzduchu: zvlhčovanie/pohlcovanie vlhkosti, ventilácia s prísunom čerstvého vzduchu, vykurovanie/chladenie a čistenie vzduchu. Vďaka inovatívnej technológii dosiahnete správny stupeň vlhkosti vzduchu nezávisle od sezóny a spolu s teplotou, ktorá vašim hosťom najlepšie vyhovuje.

revolučná vnútorná jednotka Ururu Sarara_II

Text a foto: Daikin

Viac o špičkovej Ururu Sarara na www.daikin.sk/ururu_sarara