Aktuálna situácia so šírením koronavírusu úplne zmenila zaužívané spôsoby správania a bežné stereotypy. V čase, keď musia byť preventívne všetky reštaurácie zatvorené, vrhli stravovacie zariadenia všetku energiu do donášky jedál. Aj v tomto čase by každému malo byť blízke ekologické myslenie. Nie je totiž jedno, v akom obale je jedlo zabalené.

 

TopHoreca 4 1

 

Ani aktuálne obmedzenia v prevádzke reštauračných služieb úplne nezastavili výdaj jedál. Mnohé zo stravovacích zariadení zareagovali na zmeny v preferenciách zákazníkov a rýchlo prešli na donášku jedla pre svojich zákazníkov.

Monika Hromadová zo spoločnosti Bionela - Vama Plus, ktorá už roky propaguje kompostovateľné materiály, tvrdí, že majú dostatočné zásoby, aby mohli zásobiť stravovacie zariadenia, či donáškové služby ekologickými obalmi, ktoré sú vhodné na donášku a výdaj jedla.

„Dokážeme zásobiť reštaurácie, kantíny, ktoré potrebujú doručiť jedlo zamestnancom na home office, ale aj street food prevádzky. Obaly na donášku, okrem toho, že sú kompostovateľné, sú aj inovatívne a dobre plnia svoj účel,“ obhajuje kompostovateľné obaly Monika Hromadová.

Poukazuje na to, že medzi ich zákazníkmi sa zvýšil záujem aj o zatavovateľné obaly. „Ak má prevádzka zatavovací stroj, dodáme k nemu vhodnú matricu a môže používať kompostovateľné obaly. Ak stroj nemá a uvažujú o ňom, dodáme aj stroj,“ hovorí a pripomína, že v ponuke majú aj hygienické potreby a rukavice, ale pre veľký záujem zaradila Bionela - Vama Plus do sortimentu aj dvojvrstvové tvárové rúška z čistej bavlny.

 

VOJ 6206

 

Monika Hromadová tvrdí, že ekologické rozložiteľné riady a poháre majú oveľa lepšie úžitkové vlastnosti ako konvenčné obaly a riad.

„Napríklad v prípade menuboxov, si myslím, že kompostovateľné sú spoľahlivejšie. Pri kompostovateľných pohároch a kelímkoch, ktoré sú z priesvitného materiálu, je obmedzenie teploty do 40 stupňov Celzia. Myslím, že to nijako neprekáža a sú veľmi obľúbené. Na teplý nápoj je určený pohár z papiera. Od obyčajného sa odlišuje tým, že vnútri je laminovaný bioplastom. Tým sa stáva veľmi odolným,“ obhajuje ekologické alternatívy v balení jedál Monika Hromadová.

Spoločnosť spolupracuje s najväčším donáškovým portálom Bistro. V rámci tejto platformy si môžu zákazníci sami vybrať pri objednávke, v akom obale mu jedlo donesú.

„Stále priebežne naskladňujeme tovar, aby sme boli pripravení v nastávajúcej letnej sezóne zastrešiť aj väčšie podujatie. Aj pre tento rok sme pripravili sortiment malých balení kompostovateľného gastro riadu na domácu grilovačku alebo letnú párty,“ hľadí do budúcnosti s optimizmom Monika Hromadová zo spoločnosti Bionela - Vama Plus.

 

TopHoreca 2 1

 

Všetky materiály a produkty zo spoločnosti Bionela - Vama Plus sú vyrobené v súlade s nariadením EÚ, zdravotne nezávadné, rozložiteľné, recyklovateľné a znovu spracovateľné. Produkty majú rastlinný pôvod a sú vyrobené z bioplastu (PLA), celulózy, cukrovej trstiny, drevenej dyhy alebo palmového listu.

Bionela reálne poskytuje najširší sortiment gastroobalov na našom trhu. V portfóliu nájdete celý segment Horeca, v ponuke sú trendové obaly pre donášku, servírovanie jedla a pitia, či catering. Využiť môžete jedinečnú možnosť ekologického zatavovania jedla pre donášky. Bionela je s danou technológiou prvým a stále jediným dodávateľom na slovenskom trhu.

 

TopHoreca 1 1Poháre - v ponuke nájdete jednorazové poháre do automatov, poháre na kávu, čaj, smoothies s doplnkovým sortimentom, ako sú vrchnáky na jednorazové poháre rôznych typov, nápojové slamky, či miešadlá.

Eko taniere a tácky - jednorazové taniere sú vyrobené najmä z cukrovej trstiny ale aj z palmového listu. Taniere sú pevné, odolné a neohýbajú sa, keď je na nich servírované jedlo. Spoľahlivo odolávajú mastnote, vysokým teplotám a tekutinám. Vynikajú naturálnym vzhľadom, servírované jedlo tak na nich vyzerá veľmi zaujímavo a luxusne. Dostupné sú rôzne tvary a objemy štandardné aj atypické, stačí si len vybrať.

Eko príbory - jednorazový príbor v najvyššej ekologickej kvalite. Lyžička z bioplastu je aj oveľa pevnejšia ako jej umelá varianta a bez problémov znovu použiteľná, rovnako ako bioplastové vidličky, či nože. Drevený príbor je veľmi obľúbený rovnako v gastro prevádzkach, ako aj na eventoch v prírode, alebo rodinnej grilovačke.

Eko obaly určené na donášku jedla - zaujímavé a spoľahlivé riešenie obalov na donášku jedla ponúkajú patentované obaly, ktoré nepretekajú pri transporte, sú odolné voči mastnote udržujú jedlo teplé a svieže.

 

TopHoreca 3 1

 

Text: BK a Bionela - Vama Plus
Foto: Bionela - Vama Plus
Viac na: www.bionela.eu