Rondony rôznych farieb, vzorov, strihov a materiálov, ale aj pohodlné nohavice, praktické zástery, čiapka a bezpečná obuv. Kvalitné a pohodlné oblečenie kuchára nielen chráni, ale dodáva mu sebavedomie a eleganciu.

 

Peter Varga 1

 Špičkový kuchár Peter Varga. Foto: Keith Owen

Je profesionálny a šarmantný zároveň. Kuchár dnes reprezentuje nielen svojimi kulinárskymi výkonmi a invenciou, ale aj výzorom. Upravený a čistý zamestnanec kuchyne je vizitkou reštaurácie a gastronomického zariadenia. Oblečenie mu dáva pôvab, ale zabezpečuje mu v rozpálenej kuchyni bezpečnosť a dobrý pocit aj vtedy, keď sa treba za sporákom poriadne zvŕtať.

Aj v kuchárskom oblečení sa prejavuje móda, estetickosť a dôraz na vzhľad personálu pri práci. V dnešnej dobe je na výber nespočetné množstvo farieb, vzorov, štýlov, materiálov, strihov a každý kuchár si môže vybrať, čo mu najviac vyhovuje.

Najširší výber nielen oblečenia pre kuchárov a čašníkov, ale aj kuchynských nožovmäsiarskych nožov a všetkého pre reštaurácie, pizzérie, hotely, bary, kaviarne a všetkých milovníkov varenia ponúka profikuchar.sk, ktorý zo svojich bohatých skúseností z odievania personálu kuchýň prináša niekoľko rád pre výber profesionálneho odevu.

 

blssa

 

Kuchársky rondon

Je celý deň v pohybe a jeho teritóriom sú rozpálené platne. Stres a rýchlosť robí kuchárske povolanie nielen náročné, ale aj nebezpečné. Kvalitný odev je pre kuchára nevyhnutnou ochranou pred nástrahami kuchyne. Stále atraktívne sú rondony zo 100 % bavlny, hoci sú krčivejšie. Hitom sú však ľahké, vodeodolné a nekrčivé rondony z mikrovlákna. Príjemne chladia a kuchár v nich zostane suchý a bez zápachu počas celého náročného dňa.

Novinkou sú rondony z eukalyptového vlákna Tencel, ktoré sú mäkké a príjemné na dotyk. Vlákno zabezpečuje bezchybné odparovanie prebytočnej vlhkosti a pomáha udržiavať optimálnu telesnú teplotu.

Pre dnešnú kuchársku módu je príznačná farebnosť. Okrem najobľúbenejšej čiernej farby je atraktívnou bordová, béžová, ale aj sivá a na popularite naberá denim. Mladí kuchári vnášajú do kuchyne pobavenie cez veselé a vtipné vzory, napríklad smrtky, koláčiky, kuchynské pomôcky, či maskáčový vzor.

Dámy - kuchárky majú na trhu rozsiahle možnosti, aby aj s nožom v ruke vyzerali atraktívne a sebavedomo. Často siahajú po dámskych rondonoch v odtieňoch ružovej a strihoch, ktoré zatraktívnia ich ženskú postavu.

Rondony dopĺňajú strojové výšivky. Logo zariadenia, meno kuchára, mená sponzorov a partnerov. To všetko priamo na hrudi alebo golieri reprezentuje a dodáva cveng profesionality.

 

kl150blka

 

Kuchárske nohavice

Aj pre kuchárske nohavice platí, že kuchárovi musia prinášať pohodlie, sať pot a dodávať eleganciu. Ideálne sú širšieho strihu, aby pri varení neprekážali. Ale ak je pre kuchára dôležitejšie vyzerať v práci rovnako dobre, ako mimo nej, na mieste je aj voľba úzkeho a priliehavého strihu. V kuchyniach dominujú čierne nohavice, často s jemným pásikom a gumičkou v páse. Odľahčenie prinášajú nohavice s rôznymi vtipnými alebo kuchárskymi motívmi.

Kuchárska zástera

Zástera je ako obranný štít. Chráni proti znečisteniu, mastnote i poraneniu kuchára. Musí byť mimoriadne odolná a vyrobená z kvalitných materiálov, aby ju bolo možné prať na vysokých teplotách.

Ak kuchár reprezentuje svoju prevádzku pred zákazníkmi, je zástera rovnako dôležitým štýlovým prvkom oblečenia ako rondon. Dotvára celkový outfit, ladí s firemnými farbami, kultúrou reštaurácie a kuchyne. Obľube sa tešia štýlové kožené zástery. Na zástere sa tiež krásne vyníma logo reštaurácie alebo hotela.

Kuchárska čiapka

Kuchárske čiapky sajú pot a ochránia jedlo pred spadnutým vlasom. Profikuchar.sk ponúka výber rôznych typov, vzorov i farieb pokrýviek hlavy pre kuchárov. Čiapky klasické, lodičkové alebo so systémom cool vent, kuchárske šatky, šiltovky či baretky. Zladené so zásterou a rondonom krásne dotvárajú celý image kuchára.

 

Branislav Michalcik profikuchar

Šéfkuchár Branislav Michalčík. Foto: Branislav Michalčík

Kuchárska obuv

Obuv kuchárov, čašníkov a pracovníkov gastro prevádzky rozhoduje o pohodlí zamestnancov. Stoja celé hodiny na nohách. Trpia nielen nohy, ale aj chrbát, kĺby a kolená. Kuchyňa však môže byť nebezpečné miesto. Podlaha je často klzká. Výber pracovnej obuvi do kuchyne by sa preto nemal podceňovať.

V ponuke profikuchar.sk nájdete certifikovanú pracovnú obuv. Je pevná, ale zároveň pohodlná. Je odolná voči vode alebo olejom a zároveň nie je ťažká. Všetky modely majú plnú špičku a protišmykové podrážky.

 

giblors IG

 

Text: profikuchar.sk
Foto: profikuchar.sk
Viac na: profikuchar.sk