Odpady vznikajú pri každej činnosti. V súčasnosti sa prihliada  na triedenie odpadu, teda i použitie kvalitných nádob na odpad. Spoločnosť MEVA-SK vám ponúka riešenie. Máte na výber z pestrej ponuky nádob na komunálny odpad, sudy a kontajnery na nebezpečný odpad. Je dôležité, aby majitelia reštaurácii, hotelov vedeli, že o všetky odpady sa musí prevádzkovateľ kuchyne postarať v súlade so zákonom č. 79/2015 Zúz. o odpadoch.

 gastro

Spoločnosť MEVA-SK vám dodá všetky potrebné nádoby na odpad. Ing. Tomáš Jarco, riaditeľ spoločnosti hovorí: „Prevádzkovateľ kuchyne musí zaviesť triedený zber biologicky rozložiteľných odpadov. Na tieto odpady treba používať vhodné nádoby, nezameniteľné s nádobami na potraviny. Nádobu, do ktorej sa v kuchyni odkladajú odpady z prípravy jedál, alebo zvyšky po konzumácii, musí prevádzkovateľ označiť nápisom a číslom odpadu 200108 – biologicky rozložiteľný kuchynský a reštauračný odpad. Taktiež všetky nádoby s odpadmi musia byť zaistené proti hmyzu a hlodavcom. Nezabúda sa ani na skladové priestory s odpadom, ktoré je potrebné pravidelne dezinfikovať. Odpadom z kuchyne už nie je možné  kŕmiť úžitkové zvieratá chované za účelom získania potravín.“

 

 vyrp11 upr

 

Okrem nádob na komunálny odpad, je ponuka obohatená nádobami na vodu, kompost, koše, či odpadové vrecia. Aj vaša záhrada sa vám odvďačí. Kompostéry MEVA-SK prinášajú elegantné a cenovo dostupné riešenie pre všetky druhy bioodpadu.

Firma poskytuje rovnako pestrú škálu propán-butánových spotrebičov, ako sú variče, svietidlá, vykurovacie telesá, alebo grily. Ďalšou nemenej významnou súčasťou ponuky je široký sortiment mestského mobiliáru, hlavne pre mestá sú určené lavičky, kvetináče, stojany na bicykle, autobusové zastávky, zrkadlá, prístrešky,nádoby na zimnú údržbu, interiérové aj exteriérové koše a iné.

ohrievace 1

 

Popri spomínaných komoditách na stránke nájdete aj široký sortiment z oblasti olejového hospodárstva, napr. záchytné vane, čerpadlá, sorbenty, skladovanie nebezpečných látok a mycie stoly. Okrem toho spoločnosť dodáva regálové systémy, manipulačnú techniku, pracovné skrine a stoly. Všetky produkty nájdete v katalógu www.meva.sk

Vedenie spoločnosti sa usiluje o to, aby sa MEVA stala značkou, ktorá sa bude výrazne podieľať na zlepšovaní kvality životného prostredia v celej Európe. Na Slovensku pôsobí už 25. rokov. Veľa produktov sa vyváža i do zahraničia. Ak máte akékoľvek otázky, pracovníci firmy vám pomôžu pri riešení vášho problému.

 

Text a foto: MEVA-SK, s.r.o.

Upravila: Mgr.Lenka Drgoncová

Viac na: www.mevako.sk