6. a 7. septembra 2021 sa v hoteli Holiday Inn v Trnave stretli majitelia a manažéri zo segmentu hotelierstva a gastra na HORECA konferencii a Jesennom stretnutí hotelierov.

 

horeca konferencia 4

 

Počas odbornej konferencie sa hovorilo o opatreniach a problémoch počas pandemického obdobia, ale aj o tom, ako sa zmenil pracovný trh, nákupné správanie turistov i o absencii 40 tisíc zamestnancov v tomto sektore. Hlavná myšlienka konferencie a stretnutia bola ale napriek všetkému pozitívna. Každá kríza, nevynímajúc pandemickú, prináša nové výzvy, ktoré môžu nakoniec vytvoriť benefity v podobe nových príležitostí pre gastro i hotelierstvo.

Viac ako 150 zástupcov ubytovacieho a stravovacieho biznisu hodnotilo situáciu a možnosti do budúcnosti. Hľadali spoločnú cestu ako postupne reštartovať tento segment, ako využiť nové nápady a procesy vo svojom biznise. To ocenil a účastníkov konferencie online pozdravil predseda vlády Eduard Heger.

 

horeca konferencia 5  horeca konferencia 2 

Foto: Na konferencii sa zúčastnil aj tím vydavateľstva Media ST

Pozornosť tomuto segmentu potvrdili svojou aktívnou účasťou na začiatku konferencie rezortný minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Podrobne informovali o pomoci pre tento segment, keď Andrej Doležal uviedol: „Pri schéme de minimis za I. II. a III. etapu bolo prijatých takmer 16 tisíc žiadostí; vyplatených bolo takmer 14 tisíc žiadostí v celkovej sume vyše 114 miliónov EUR. Pri Veľkej schéme bolo zatiaľ doručených 175 žiadostí, oprávnených bolo 124 žiadostí, z ktorých je vyplatených resp. sú peniaze na ceste vo výške 3,5 milióna EUR pre 17 žiadateľov. Pri Veľkej schéme je disponibilný rozpočet dostatočný aj na mesiace apríl - máj.“

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak uviedol, že z 2,13 miliardy EUR bolo vyplatených pre gastro a ubytovanie sektor asi jedna štvrtina z týchto peňazí. Vyzdvihol, že túto pomoc pre zamestnancov vyplácalo ministerstvo rýchlo, ale plošne, aj keď sa snažili zohľadňovať špecifiká segmentov hospodárstva.

 

horeca konferencia 1

 

Program konferencie pokračoval rozhovormi o skúsenostiach hotelierov v bloku Hotelier´s talk o tom, čo je vzhľadom na nedostatok personálu lepšie riešenie – automatizácia alebo radšej zamestnanie nekvalifikovaného personálu, možno aj z tretích krajín. O nových príležitostiach a výzvach na Reštart HoReCa biznisu diskutovali účastníci konferencie najmä v poslednom bloku konferencie.

Zdroj informácií: AHRS