Štyri vonkajšie ihriská pre rôzne športy, telocvičňa, minigolf, klzisko, workoutová zóna, bowling i lezecká stena. Toľko možností, ako tráviť voľný čas, zrejme nikde nenájdete.

 

titulna

 

Horský hotel Poráč Park je zasadený v prostredí, ktoré prekypuje pokojom, no zároveň poskytuje množstvo možností na aktívne trávenie pobytu. A to nielen v bohato vybavenom areáli. Len na skok sú atraktívne podmienky pre turistiku, cykloturistiku i lyžovanie. Poráč Park je skvelým miestom pre oddych rodín s deťmi, pre sústredenia mladých športovcov i akčné firemné teambuildingy.

 

poracXIII

 

Nachádza v srdci Poráčskej doliny, na planine Galmus, v nádhernom prostredí Volovských vrchov. Poráčska dolina sa nachádza na pomedzí Slovenského raja a Slovenského rudohoria. Obkolesená malebnými kopcami, bohatou faunou a flórou poskytuje oddych ďaleko od ruchu miest.

 

porac III

 

porac XIV

 

Horský hotel Poráč Park ponúka ubytovanie v 22 hotelových izbách. Izby sa nachádzajú v hlavnej budove strediska, ktorá sa člení na ubytovaciu časť a športovo-relaxačnú časť. K dispozícii sú dvojlôžkové, trojlôžkové a rodinné izby.

Okrem toho je pre hostí na výber aj možnosť ubytovať sa v štyroch zrenovovaných dvojpodlažných penziónoch. Každé poschodie má svoj samostatný vchod a tak je zabezpečené súkromie všetkých ubytovaných hostí. Na jednom podlaží sú k dispozícii dve trojlôžkové izby, každá má vlastné sociálne zariadenie. Na každom poschodí sa nachádza plne vybavená kuchynka.

 

porac XII

 

poracIV

 

Ponuku dotvárajú dve zrubové chatky situované priamo v areáli Poráč Parku. Vytvárajú ideálne podmienky pre rodinnú dovolenku či dovolenku partie priateľov a známych počas celého roka. Kapacita jednej chaty je 10 lôžok, ktoré sú rozdelené do 4 izieb.

V areáli je k dispozícii aj kongresová miestnosť s celkovou kapacitou až 100 miest. Navyše kongresový priestor pre 30 až 60 osôb je možné pripraviť aj v zimnej záhrade.

Horský hotel Poráč Park ponúka aj pobytové balíčky, v ktorých je zahrnutá polpenzia, vstup do welness a športoviská.

 

porac XI

 

poracVIII

 

Telocvičňa

To, čo však robí Horský hotel Poráč Park jedinečným, je športová infraštruktúra. Telocvičňa s rozmermi 20 x 11 metrov je vhodná pre viaceré loptové športy. Je tu možné zahrať si florbal, volejbal, basketbal, bedminton i stolný tenis. V prípade nepriaznivého počasia je vhodnou alternatívou k vonkajším ihriskám. Tento priestor oceňujú nielen tréneri mládežníckych družstiev, ale i rodičia neposedných detí.

ICE arénka Poráč Park

Ľadové klzisko dopĺňa komplexné športové vyžitie v areáli Poráč Parku. Svojimi rozmermi 15 x 30 metrov je vhodné pre tréningy hokejistov i krasokorčuliarov, radosť prinesie i ubytovaným deťom a ich rodičom. Vďaka prekrytiu je ICE arénka k dispozícii v každom ročnom období.

 

porac XVII

 

unnamed

 

Ihrisko s asfaltovým povrchom

Exteriérové ihrisko s asfaltovým povrchom s rozmermi 14 x 24 metrov je vhodné pre kolektívne loptové športy. Zahráte si na ňom volejbal, nohejbal, futbal, tenis či bedminton. Súčasťou ihriska je oplotenie a tribúna pre divákov. 

Multifunkčné ihrisko s umelou trávou

Ihrisko, ktorého povrch tvorí umelá tráva, je vhodné na tenis i mini futbal. Práve futbalisti ocenia mantinely, ktoré zvyšujú rýchlosť a atraktívnosť hry. Samozrejmosťou je oplotenie zabraňujúce neustálemu odkopávaniu lopty.

 

porac II

 

Plážové volejbalové ihrisko

Pre nadšencov plážového volejbalu je pripravené piesočnaté ihrisko. Zmerať sily si na ňom môžu rodinní príslušníci, ale i kolegovia v rámci akčného teambuildingu. Ihrisko je oplotené, k dispozícii sú volejbalové lopty, čiary i sieť.

Tenisové ihrisko

Tenisové ihrisko s oficiálnymi rozmermi je pokryté antukou a oplotené zo všetkých strán.

 

porac XV

 

Minigolf

Obľúbená hra umožňuje zmerať sily medzi deťmi či dospelými na 17 dráhach minigolfového ihriska. Minigolf je mnohokrát využívaný pri teambuildingových aktivitách firiem, keď sa jednotliví hráči zoskupujú do tímov a zbierajú body.

Detské ihrisko

Bezpečné a hravé. Také je drevené detské ihrisko s hojdačkami, šmýkačkou, preliezačkami a mini detskou lezeckou stenou situované v priestoroch pred vstupom do hotela. Určené je pre deti od dvoch rokov pod dozorom rodičov.

Workoutová zóna pre dospelých

V tesnej blízkosti detského ihriska v areáli Poráč Parku sa nachádza workoutová zóna určená pre dospelých. K dispozícii sú stroje na aeróbne cvičenie, posilňovanie rúk a nôh. Vhodné pre športovcov, ktorí uprednostňujú cvičenie v exteriéri.

 

porac X

 

Lezecká stena

Umelá lezecká stena umiestnená na budove hotela je skonštruovaná tak, aby čo najlepšie imitovala povrch skaly. Siaha do výšky asi 6 metrov. Je určená nielen pre dospelých návštevníkov Poráč Parku a môže slúžiť ako tréningová pred výstupom na skalný útes v okolí.

Bowling

Dve profesionálne bowlingové dráhy sú k dispozícii ubytovaným i návštevníkom Poráč Parku. Pri tímovom či rodinnom súťažení sa môžete osviežiť nápojmi z hotelového baru.

Wellnes

Odmenou za celodenné aktivity je regenerácia tela v hotelovom wellnes centre. Hostia môžu oddychovať v bazéne s protiprúdom, suchej či parnej saune. K dispozícii je i hydromasážna či ochladzovacia sprcha.

 

porac VII

 

porac V

 

Text: BK
Foto: Poráč Park
Viac na: poracpark.sk, www. facebook.com/poracpark.sk