O účinkoch vody z Vihorlatských vrchov sa vedelo už v 13. storočí. Jej jedinečné minerálne zloženie má totiž priaznivý vplyv na ľudský organizmus. Práve táto liečivá voda je dnes pýchou rezortu Thermal Šírava Spa Resort.

 

Thermal park Šírava, ktorý je vitálnou súčasťou nového komplexu Thermal Šírava Spa Resortu na Zemplínskej šírave, ponúka návštevníkom to najvzácnejšie, čo sa nachádza v oblasti Vihorlatských vrchov.

 

thermalpark sirava pobyty na slovensku liecebne pobyty tophoreca

 

 

Tunajší geotermálny prameň bol dôvodom, prečo do tohto regiónu cestovali v 18. storočí pacienti z celého Rakúsko-Uhorska. Vďaka svojim blahodarným účinkom preslávil aj niekdajšie Sobranecké kúpele. Vďaka Thermal parku Šírava sa však o skutočnej liečivej sile tamojších prameňov môže presvedčiť každý. Vlastnosti prameňa, pochádzajúceho z hlbokého geotermálneho vrtu v obci Kaluža, zostali totiž nemenné. Liečivý prameň, prítomný v tunajších termálnych bazénoch, je vhodný pri liečbe kožných či reumatických ochorení. Či už trpíte akné, psoriázou, bolesťami kĺbov či stuhnutím svalstva, pobyt vo vode s teplotou 36°C-38°C je prínosným pre každého. Rezort navyše ponúka vstupy za ceny prijateľné pre každého návštevníka.

 

 

thermal sirava exterier termalny bazen thermal park tophoreca

 

 

Napriek tomu, že je termálny prameň najväčšou pýchou rezortu, ponuka liečebných procedúr nezostáva len pri termálnom bazéne. V kombinácii s ďalšími procedúrami ako sú detoxikačné masáže, aromatické kúpele, ale aj Kneippove kúpele, poskytnete telu úľavu od bolestí vyplývajúcich z poúrazových ťažkostí či chronicky nesprávneho sedenia alebo státia v práci. V samotnom Thermal Šírava Spa Resorte sa však nachádzajú liečebné procedúry pre všetkých, ktorí hľadajú dokonalé miesto pre regeneráciu. Rozličné typy kúpeľov a špeciálnych zábalov napomáhajú uvoľniť nahromadený stres, odstrániť tuky z tela, ale takisto posilniť pružnosť ciev, čím zároveň zabraňujú vzniku reumatických problémov.

 

 

thermal sirava maszny bazen pobyty na slovensku tophoreca

 

 

Azda najväčšmi ideálnym miestom pre každého, bez ohľadu na vekovú kategóriu alebo zdravie, je Vodný svet. Aj v tomto prípade však Thermal Šírava Spa Resort pripravil pre svojich návštevníkov niekoľko výnimočných atrakcií. Okrem veľkorysého masážneho bazéna s množstvom masážnych trysiek, pôsobiacich priamo na kríže a chrbticu, si môžete vyskúšať napríklad simuláciu morského príboja alebo divokej rieky. Myslelo sa aj na tých najmenších. Detské bazény so šmykľavkou či panoramatická vírivka sú zárukou toho, že vo Vodnom svete Themal Šírava Spa Resortu načerpá energiu každý návštevník.  

 

 


Foto: SPA RESORT THERMAL ŠÍRAVA


 www.thermalsirava.sk