Známy secesný hotel Thermia Palace bol postavený v roku 1912 a je situovaný v malebnom prostredí Kúpeľného ostrova. Z historických prameňov sa dozvedáme, že v hoteli sa v roku 1917 stretli traja cisári. Wilhelm II. von Hohenzollern, rakúsky cisár Karol I. a bulharský cár Ferdinand I. Hotel navštívilo niekoľko významných osobností z domova i zo zahraničia: šejkovia, princezné, umelci, politici či prezidenti.

 

slovenske liecebne kupele piestany thermia 12

slovenske liecebne kupele piestany thermia 4

 

V roku 2006 prešiel hotel kompletnou rekonštrukciou, na ktorú dohliadal pamiatkový úrad, a Health Spa Resort Thermia Palace sa stal prvým päťhviezdičkovým hotelom na Slovensku. Ubytovanie ponúka v klimatizovaných izbách a apartmánoch. V hoteli sa nachádza termálny bazén, sauna, fitnescentrum i beauty salón. Hotel je priamo prepojený s luxusným kúpeľným domom Irma. Procedúry sú poskytované z čisto prírodných zdrojov, termálnej minerálnej vody a sírneho bahna, z ktorých najznámejšie sú bahenné zábaly, termálne vaňové kúpele, perličkové kúpele či podvodné masáže.

 

slovenske liecebne kupele piestany thermia 9

slovenske liecebne kupele piestany thermia 8

 

Reštaurácia hotela patrí medzi najkrajšie miestnosti budovy, možno aj preto, že ju zdobí vzácny obraz Alfonza Muchu. Máte pocit, akoby v nej zastal čas a vy ste sa ocitli v 20. rokoch minulého storočia. Výborná reštaurácia hotela ponúka zdravé a lákavé špeciality medzinárodnej i domácej kuchyne, pripravené z tých najkvalitnejších surovín. Samozrejmosťou je príprava stravovania vyhovujúceho bezlepkovej či bezlaktózovej diéte. Výber kávy, kvalitných vín, kokteilov i sladkých dobrôt si môžete dopriať v kaviarni hotela.

 

slovenske liecebne kupele piestany thermia 5

slovenske liecebne kupele piestany thermia 6

 

Atmosféru hotela dotvára aj prostredie, v ktorom sa nachádza. Rozsiahly Kúpeľný ostrov, ktorý obmýva rieka Váh, množstvo stromov a kvetov vytvára možnosti na prechádzky, bicyklovanie, korčuľovanie, ale i hranie golfu na 9-jamkovom ihrisku. Do centra mesta sa dostanete krátkou prechádzkou cez Kolonádny most, ktorý spája Kúpeľný ostrov a mesto.

 

slovenske liecebne kupele piestany thermia 10

slovenske liecebne kupele piestany thermia 1

 

Navštívte hotel Thermia Palace 5*, oddýchnite si, vyskúšajte blahodarné účinky sírneho bahna a minerálnej vody, vyberte si liečebný alebo wellness pobyt a presvedčte sa o kvalite a úžasnej atmosfére tohto jedinečného hotela.
 
 
Prídite, vyskúšajte špeciálnu ponuku „Jednoducho wellness“  v cene už od 126,- EUR za osobu na 3 noci! Zdravie a relax – to sú Kúpele Piešťany.

 

Text a foto: Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s.

Viac na: www.kupelepiestany.sk