Penzión Gabriela je rodinný penzión s dlhoročnou tradíciou. História rodinného domu sa viaže k roku 1933, kedy bol penzión postavený a prvých turistov privítal už v roku 1934. Do roku 1991 poskytoval nepretržite sezónne ubytovanie v súkromí (1934-1991 ) a do roku 1956 slúžila časť priestorov rodinného domu ako obchod.

 

41682238 708910776123280 4472064817842094080 n

  

Začiatkom 90. rokov dostal, strarodičovský dom rekonštrukciou novú podobu a stal sa z neho penzión ** s celoročnou prevádzkou. Od roku 1993 prevádzkujem penzión, ktorý takmer o ďalšie štvrťstoročie prešiel rekonštrukciou, ktorá bola ukončenou v roku 2017.

 

155760606


Jej cieľom bolo zabezpečiť maximálny komfort ubytovaným hosťom. To, že sa nám to podarilo, nám potvrdzujú aj pozitívne hodnotenia a vysoké skóre hodnotení našich hostí na portáli www.booking.com. 

 

155942615

 

Spolu s našimi stálymi hosťami , ktorí sa k nám rok čo rok vracajú, spoločne spomíname na začiatky turistiky  vo Vysokých Tatrách. Hoci sa trendy menia, láska ľudí voči tatranskej prírode pretrváva a dedí sa z generácie na generáciu. Je príjemné byť súčasťou tohto vývoja a sledovať, ako sa z mladej turistky rokmi stala stará mama, ktorá k nám opäť zavítala už so svojimi vnúčatami. Sme rodinným penziónom a chceme, aby sa u nás príjemne cítili všetci bez ohľadu na vek – starší, mladí, i tí najmladší. Ako zástupkyňa tretej generácie môžem len potvrdiť, že kto raz navštívil Tatry, prepadne ich čaru na celý život. Sme radi, že aj Penzión Gabriela sa môže zapísať do spomienok našich hostí, ktorí si z Tatier odnášajú tie najkrajšie spomienky. Príďte sa presvedčiť aj VY. Určite sa vám bude u nás páčiť. Všetci ste srdečne vítaní!

 

155760609

 

Vysoké Tatry - ktoré sa pre rok 2019 stali najlepšou európskou destináciou reprezentujú prírodne najkrajšiu a turisticky najnavštevovanejšiu časť Slovenska. V podhorskej oblasti Tatranská Štrba s výhľadom na tatranský skalný masív, stojí penzión Gabriela v bezprostrednej blízkosti zubačky vedúcej na Štrbské Pleso, železničnej stanice Štrba a aj diaľnice D1.


Náš penzión poskytuje 
celoročné ubytovanie v dvoch priestranných dvojlôžkových izbách štandard, troch izbách de lux s možnosťou prísteľky a v jednej rodinnej izbe (dve plus dve postele) s celkovou kapacitou 14 - 17 osôb. Každá izba je vybavená manželskou posteľou, plochou TV so satelitnými a terestriálnymi programami, minibarom, šatníkovou skriňou, písacím stolom, kobercom a zatemňujúcimi roletami. V celom objekte penziónu je bezplatný vysokorýchlostný prístup na internet prostredníctvom WiFi siete. Súčasťou každej izby je moderne zariadená kúpeľňa so sprchovým kútom, WC, fénom a základnými kozmetickými a hygienickými potrebami. Ubytovaní hostia majú k dispozícii spoločnú kuchynku s chladničkou, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou ktorú môžu využiť na prípravu rýchleho občerstvenia. Okrem ubytovania poskytujeme aj bohaté raňajky.

 

155943047


Ubytovanie je ideálne pre hostí, ktorí cestujú vo dvojici, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré si nájdu svoj kútik s rôznymi hrami, ako v interiéri, tak aj v areáli záhrady.


Večery si môžete spríjemniť v našej spoločenskej miestnosti s oddychovým kútikom pri spoločenských hrách, šálke čaju, kávy alebo vína. Letné večery je možné tráviť na čerstvom vzduchu posedením pri ohnisku priamo v areáli penziónu. Všetky vnútorné priestory penziónu sú nefajčiarske. Pre ubytovaných hostí je k dispozícii aj infrasauna. Bezplatné parkovanie pre osobné autá je v uzavretom areáli penziónu.

 

119530057

 

Najbližšou turisticky najobľúbenejšou destináciou je nepochybne Štrbské Pleso so spleťou turistických ciest, pre náročnejších i menej zdatných turistov. Naši hostia od nás radi cestujú aj do Tatranskej Lomnice odkiaľ je možné sa vyviezť až na Lomnický štít a v priebehu pol hodiny veľmi pohodlne prekonať rozdiel až 1000 výškových metrov. V každom ročnom období ponúkajú Tatry pestré výhľady a nezabudnuteľné zážitky. V zime naši hostia s obľubou navštevujú zimné strediská ako Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, či Lopušná dolina. Tatry sú pre všetkých. Stačí si len vybrať to najlepšie pre vás.

 

155760602

 

Text a foto: Penzión Gabriela

Viac na: www.gabriela.sk                    www.facebook.com/PenzionGabriela/