Horský Penzión „Chata Piecky“ poskytuje jedinečné ubytovanie v Doline Veľkej Bielej vody v národnom parku Slovenský raj.

 

piecky1

 

Chata vznikla rekonštrukciou pôvodnej zrubovej stavby zo začiatku 20. storočia, ktorá patrila k jednej z prvých budov v osade Hrabušická Píla v severnej časti Slovenského raja. Jej názov je odvodený od niekdajšej píly a ešte aj dnes je tu možno nájsť niekoľko pôvodných zrubových domov z konca 19.storočia.

Štandard, ktorý chata poskytuje zanechá dojem tradície, rodinnej pohody a kvality. Srdce Slovenského raja v Doline Veľkej bielej vody vo vás zanechá dojem, že naozaj  „ veľa takých miest nie je“. 

 

piecky5

 

Nová chata plná komfortu

V lete 2017 sa podarilo úspešne dokončiť výstavbu novej chaty, ktorá architektonicky kopíruje pôvodnú chatu s dôrazom na jej tradíciu avšak doplnenú určitými modernejšími prvkami, tak aby spolu tvorili jedinečný celok a vám ponúkli komfortné miesto pre vašu dovolenku a neopakovateľný zážitok z krás Slovenského raja v jednom.

 

piecky3

 

Dovolenkujte v raji

Svojou jedinečnou polohou vám umožní plánovať si výlety do najkrajších roklín Slovenského raja priamo z vašej izby, nakoľko „Chata Piecky“ leží v bezprostrednej blízkosti najkrajších turistických trás ako sú rokliny Piecky, Veľký Sokol či Suchá Belá. Pre menej fyzicky zdatných návštevníkov a rodiny s malými deťmi okolie nášho penziónu ponúka krásne prechádzky dolinou Veľkej Bielej vody napr. k jazierku Blajzloch, kde sa nachádza náučný chodník či prechádzka romantickou tiesňavou popri rieke Biela voda až na Podlesok. 

 

 

Krásna záhrada

Tak ako pri interiéri penziónu aj v exteriéri je kladení dôraz na použitie prírodných materiálov a ich vhodného osadenia do okolitej prírody. V  krásnej záhrade si môžete oddýchnuť a zažiť kopec zábavy s deťmi či už na detskom ihrisku, na trampolíne,  alebo si večer posedieť pri ohni alebo len tak relaxovať na lehátkách,  prípadne ležať v tráve a nechať sa unášať úchvatnou nočnou oblohou a čerstvým horským vzduchom.

 

piecky2

Firemné, či súkromné akcie

Priestor môžete využiť i ako školiacu miestnosť,  či na  iné firemné akcie. Samozrejmosťou je kompletná vybavenosť, strava a ubytovanie.  Horský penzión „Chata Piecky“ je taktiež ideálnym miestom pre rodinné oslavy, významné jubilea, či priateľské posedenia v štýlovej reštaurácii alebo krásnej záhrade.

 

Chutná kuchyňa

Pre ubytovaných hostí je možnosť zakúpenia raňajok alebo večerí samostatne prípadne spolu vo forme polpenzie. Raňajky pozostávajú z bohatých bufetových stolov, kde môžete nájsť mäsové a syrové studené výrobky, zeleninu a ovocie, teplé jedlá ako napr. miešané vajíčka, grilované klobásky, varenú fazuľku a iné. Večere sa podávajú vo forme menu, ktoré pozostáva z polievky, hlavného jedla a dezertu.  Avšak hostia majú aj možnosť individuálneho stravovania na základe tzv. stáleho menu, ktoré je k dispozícii denne a pozostáva z rôznych jedál ako napr. bryndzové halušky alebo pirohy,  rezne alebo syry, Makové či orechové šúľance či iné chutné jedlá. 

 

 

Rezervujte si ubytovanie už dnes, alebo využite možnosť pobytových balíčkov

 

Text a foto: Horský penzión „Chata Piecky“
Viac na: www.chatapiecky.sk