Horský hotel Encián*** – štýlový hotel s príjemnou atmosférou v tichej lokalite Donovál a s bezprostredným prístupom do voľnej prírody. Pre rodiny s deťmi, pre zamilované páry, pre partie kamarátov, pre vaše rodinné či firemné stretnutie... sme hotel pre vás!

 

exterier2

Horský hotel Encián*** Donovaly sa nachádza v jednom z najznámejších turistických centier Slovenska, vhodnom rovnako pre letnú, ako aj zimnú dovolenku. Hotel je ľahko dostupný zo všetkých strán Slovenska. Svojou polohou je predurčený pre šport, turistiku, relax a odpočinok.

Navštívte nás, načerpajte energiu a doprajte si športové aktivity a príjemný oddych v každom ročnom období. V zime upravené zjazdovky a svahy, kvalitne pripravené a označené bežkárske trate, sánkovanie a psie záprahy, alebo využite detský vlek priamo pri hoteli. Od prvých jarných dní až do konca jesene horské značkované cyklistické trate, rôzne náročné trasy pre nordic walking a turistické chodníčky vedúce po hrebeňoch Národného parku Nízke Tatry.

 

interier2

 

 PRE DETI SÚ DONOVALY ROZPRÁVKOVÉ

Návšteva miestnej rozprávkovej dediny HABAKUKY je ideálna pre rodinné výlety, pretože vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok a detských knižiek. Živé predstavenia a účinkujúci vovedú deti do rozprávkového sveta. Rovnako zábavné je malé detské mestečko „Donovalkovo“, kde sa deti môžu hrať tak, ako kedysi ich rodičia. Žiadny internet, žiadny tablet ani telefón, len samé HRAČKY a aktivity. Celé mestečko s ulicami, križovatkami, domami, autíčkami, ale aj živými zvieratkami, je postavené pre detskú radosť.  Ak by vašim ratolestiam zostala energia, môžu využiť hotelové detské ihrisko s preliezačkami, hojdačkami a loptami alebo bohatý detský kútik v priestoroch hotela.  Čas strávený v rozprávkovom svete, v horách, pri športe, na bicykli, na ihrisku, pri tenise, na prechádzke v prírode alebo na toboganovej dráhe, poteší každého hosťa.

RELAX
Po príjemnom dni odmeňte seba i svojich blízkych relaxom v našej wellness zóne, kde nájdete aj jakuzzi s protiprúdom, tepidárium, fínsku a parnú saunu, alebo zregenerujete svoje telo i dušu niektorou z ponuky rôznych typov klasických, relaxačných či športových masáží.

 

wellness1

  

Skvelá kuchyňa
Skvelá kuchyňa umocní zážitky prežitých chvíľ. Vychutnajte si špeciality našej gastronómie, hlavne jedlá z diviny alebo klasickej slovenskej a medzinárodnej kuchyne, v príjemnej atmosfére reštaurácie alebo vonkajších terás. Neodmysliteľným doplnkom je bohatý výber vín a vynikajúce domáce zákusky. Záver dňa patrí oddychu a spánku. Ubytujeme vás v štýlovo zariadených nadštandardných izbách s krásnymi výhľadmi na okolité hory a prírodu.

 

jedlo1 002

 

FIREMNÉ AKCIE NA HORÁCH
Veľkosť nášho hotela, 76 lôžok, ako aj jeho poloha v strede Slovenska, je ideálna pre uzavreté firemné akcie, školenia, semináre a iné spoločenské podujatia. Uzavretá spoločnosť má istotu, že nebude rušená inými hosťami, čo umožňuje vytvoriť jedinečnú atmosféru pre budovanie kolektívu a vzájomnosti. Technické vybavenie pre potreby takýchto akcií je dnes samozrejmosťou, rovnako ako WiFi pripojenie v celom hoteli. To, čo ponúkame navyše, sú outdoorové aktivity, súťaže, sprievodné programy, organizácie výletov do blízkych historických lokalít, gastronomické zážitky, degustácie, grilovačky alebo program podľa individuálneho výberu.

 

salonik1 

Blízkosť významných historických skvostov zaradených do zoznamu UNESCO, ako sú Vlkolínec, Banská Štiavnica alebo drevené kostoly v Hronseku a Ladomírovej, poskytujú možnosť na krátke výlety za poznaním. Banská Bystrica, ktorá je len na skok od nášho hotela, poskytuje možnosti nielen historického a kultúrneho vyžitia, ale aj širokú ponuku veľkých nákupných centier. Navštívte nás a presvedčte sa, že v cenách troch hviezdičiek si môžete dopriať vybavenie a kvalitu štvorhviezdičkového hotela !

 

jedlo5

 


Pre vás:
✔ 2 x kongresová miestnost  ✔ Wellness  ✔ Fínska a parná sauna
✔ Jakuzzi   ✔ Tepidárium  ✔ Masáže  ✔ Horské bicykle a kolobežky

 

 

ENG RESUMÉ

HORSKÝ HOTEL ENCIÁN ***
It is situated right in the one of well known touristic centres of Slovakia, Donovaly. Rooms are equipped with bathrooms, TV, telephone and WiFi is available in whole hotel area. Hotel is furnished with real wood and marble, what gives a really true feeling like you are in luxury cottage in the mountains. Our wellness is ideal place to recover a lost energy using saunas, jacuzzi or massages. Hotel offers facilities for families with children, business travels, holidays for party of friends. Two fully equipped meeting rooms are ready for your company events.

 

TEXT Hotel Encián FOTO Photographer

LOGO + KONTAKT
Horský Hotel Encián ***
976 39 Donovaly 105, Slovakia
www.hotel-encian.sk