Príbeh včiel sa v známom bratislavskom biznis hoteli začal písať v lete roku 2018. Rastislav Pavlišin, jeden z akcionárov hotela a nadšený včelár, dosiahol svoje prvé úspechy v chove mestských včiel na terase svojho bytu na bratislavskej Kolibe a rozhodol sa svoje aktivity rozšíriť. Na streche hotela bola vytvorená včelnica s 8 rodinami a NH Bratislava Gate One sa odvtedy môže pýšiť titulom „prvý včelí hotel v Bratislave“. Pri realizácii projektu boli nápomocní aj dlhoroční včelári, manželia Ružičkoví.

  

IMGL2820Hotel NH Bratislava Gate One je od augusta 2018 prvým včelím hotelom v Bratislave. Na streche hotela našlo domov 8 rodín, ku ktorým na jar budúceho roka pribudne ďalších 12.

Včely sú ohrozené najmä zmenou klímy, pesticídmi a škodcami. Potrebujú pomoc človeka. NH Bratislava Gate One chce k chovu mestských včiel inšpirovať aj ostatných. Vytvorením domova pre včely získavajú všetci - samotné včely, mesto (rádius letu včiel je až do 5 km od hotela), ako hoteloví hostia. Med HONEY BUNNY od hotelových včiel je súčasťou raňajkového bufetu a využíva sa aj pri príprave jedál. Na recepcii si môžu návštevníci zakúpiť unikátne lokálne darčeky HONEY BUNNY a podporiť tak myšlienku „HELP THE BEES, SAVE THE WORLD“.

 

vsetko na sirku vlavo

Na recepcii hotela NH Bratislava Gate One si návštevníci môžu zakúpiť špeciálnu lokálnu kolekciu HONEY BUNNY. Jej súčasťou je med od včiel z hotelovej strechy, medové víno, a tiež poster a pohľadnica, ktoré sú dielom umeleckého maliara Petra Stankoviča.


Med HONEY BUNNY získal na medzinárodnom kongrese a výstave APISLAVIA 2018 v Moskve 1.miesto v kategórii Med svetlý kvetový, a to v silnej konkurencii 954 vzoriek z 33 krajín. Prémiovú kvalitu medu dosahuje hotel najmä uplatňovaním princípov eko-včelárenia. Jedinečnosť HONEY BUNNY kolekcie zvýrazňuje aj etiketa, ktorú vytvoril umelecký maliar Peter Stankovič, ako symbol harmonického spojenia mesta a včiel a ktorá tiež získala zlatú medailu na spomínanej výstave.

 

8K9A9331Jiří Kotulán, General Manager hotela NH Bratislava Gate One a finalista prestížnej ankety Hoteliér roka 2018, podporuje eco-friendly projekty. 

NH Bratislava Gate One je naklonený eco-friendly projektom. V hoteli tak už nenájdete žiadne jednorazové plastové výrobky. Pribudli však 3 nabíjacie stanice pre elektromobily a chystá sa aj rozšírenie chovu včiel. Od budúcej jari sa ich počet rozšíri z 8 na 20. Veľkým podporovateľom chovu včiel na streche je aj General Manager Jiří Kotulán, ktorý úspešne vedie hotel od roku 2016 a tento rok sa umiestnil v prvej trojici finalistov prestížnej ankety Hoteliér roka 2018.

 

Text a foto: Hotel NH Bratislava Gate One
Viac na: www.nhgateone.sk