Počas slávnostného večera v Château Béla 17. novembra boli vyhlásení víťazi súťaže Heritage Hotels of Europe Award 2018, ktorá sa konala prvýkrát na Slovensku. Najlepšie historické hotely získali významné ocenenia v zastúpení osôb, ktoré sú tvorcami unikátnych projektov. Vyhodnotenie bolo uskutočnené v kategóriách: dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika a hostiteľ roka. Do súťaže bolo zapojených viac ako 120 historických hotelov z 9 krajín nominovaných verejnosťou.

 

title image

foto: Asociácia historické hotely Slovenska 

 

VÍŤAZI HERITAGE HOTELS OF EUROPE 2018 AWARDS

 

Heritage & Design                         Château Gbeľany, Gbeľany, Slovensko

Heritage & Wellness                      Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica, Slovensko

Heritage & Gastronomy                 Strasserwirt - Herrenansitz zu Tirol, Strassen, Rakúsko

Heritage & Hospitality                     Romantik Hotel Gmachl, Elixhausen, Rakúsko

Heritage & Culture                          Hotel Schloss Leopoldskron, Salzburg, Rakúsko

Heritage & Romance                      Hotel Château Béla, Belá, Slovensko

Host of the Year                              Prónay Castle, Alsópetény, Maďarsko

 

Aktuálny prezident Historických hotelov Slovenska Ján Svoboda vyzdvihol úspešnosť slovenských hotelov, ktoré sa v rámci silnej konkurencie významne umiestnili a ocenil kvalitu služieb na Slovensku, ktorá je porovnateľná s hotelmi v západnej Európe. Hotel Château Gbeľany pri Žiline zvíťazil v kategórii dizajn, za wellness zvíťazil Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici a v kategórii romantické hotely vyhral Hotel Château Béla v Belej.

 

Château Belá 002

foto: Château Béla

 

„Sme nadšení, že náš zámocký hotel získal ocenenie v kategórii Najromantickejší historický hotel v Európe. Je to spoločné dielo celého tímu, ktorí sa snaží vytvoriť unikátnu atmosféru a urobiť pobyt pre klientov čo najdokonalejší“, vyjadril sa Jürgen Gruber z Château Béla.

 

zdroj miro miklasfoto: Miro Miklas - Château Gbeľany

 

„Ocenenie v kategórii dizajn nás utvrdilo v tom, že investovať do kvalitného interiéru, citlivo zosúladiť nové so starým a vdýchnuť do desiatky rokov chátrajúcich budov nového ducha, dáva zmysel. Snažíme sa, aby sa klient u nás cítil príjemne. Vytvorili sme preňho dokonalý komfort“, uviedol Peter Janíček z Château Gbeľany.

 

hotel winter

foto: Grandhotel Praha

 

„Liečivé účinky tatranskej prírody nie je potrebné spochybňovať. Ak ich spojíme s noblesou nášho Grandhotela, moderným wellness centrom s unikátnymi výhľadmi a vysoký štandard služieb, vytvoríme skvelý produkt pre náročného klienta. Sme radi, že si to všimla aj odborná komisia z Heritage Hotels of Europe“, skonštatoval Jaroslav Jedlička z Grandhotela Praha.

 


Zdroj:  Historické hotely Slovenska