Päťhviezdičkový boutique hotel Amade Château sa nachádza na pokojnom a malebnom Žitnom ostrove, neďaleko od hlavného mesta Bratislava. Hotel tento rok opäť získal prestížne ocenenie TREND Top 2018 a už po tretí raz za sebou sa stal najlepším hotelom na Slovensku. 

 

hotel amade 1


Kaštieľ bol sídlom slávneho grófskeho rodu Amadeovcov. Je postavený v štýle Ľudovíta XVI., francúzskeho romantizmu a rokoka, kde bolo všetko zveličené a prezdobené. Aristokratické kruhy v celej Európe napodobňovali francúzsky dvor, a to isté sa dialo aj u nás, na Žitnom ostrove. Dokonca aj kríky v parku museli rásť odlišne od ich prirodzeného tvaru. Každý kút kaštieľa odkazuje na jeho slávnu minulosť, ktorú si môžete vychutnať aj v dnešnej dobe. Personál hotela vám poskytne služby na najvyššej úrovni, luxus a diskrétnosť.

 

hotel amade 2


Hotel má 30 izieb – 10 jedinečných apartmánov a 20 luxusných dvojlôžkových izieb. Každá z nich je unikátna a steny v celom kaštieli zdobia nádherné fresky, ručne tkané prikrývky a deky. Ich dizajn pripomína dobu Lászloa Amadeho, keď sa po chodníkoch vysypaných bielym štrkom prechádzali dámy a páni v parochniach tak, ako je to zobrazené na vankúšoch na sedačke v prijímacom salóniku.

 

hotel amade 3


Kuchyňa hotela je regionálna a sezónna. Hotel má vlastnú záhradu, ovocný sad i vlastný chov mangalíc. Reštaurácia Pompadour je rajom pre gurmánov, v reštaurácii Kukkónia zasa servírujú domácke jedlá. Boli ste už v stredoveku? Vo vinárni hotela vás čaká jedinečný gastronomický zážitok: stredoveká hostina, na ktorej by sa malo jesť výlučne rukami.

 

hotel amade 4


Po náročnom dni poskytneme vášmu telu i duši nadštandardnú starostlivosť v priestoroch Wellness & Spa. Vonkajší a vnútorný bazén, perličkový kúpeľ, saunový svet či pestrý výber masáži a procedúr sa postarajú o vašu komplexnú regeneráciu. V teplých slnečných dňoch určite oceníte služby vonkajšieho pool baru, kde sa môžete osviežiť po plaveckom výkone.

 

hotel amade 5

 

Našou špecialitou je jedinečný Hammam – turecké kúpele s tradičnými očistnými procedúrami. Turecké kúpele naprojektovali a vybudovali odborníci z Turecka. Hammam predstavuje kúsok orientálnej exotiky, ktorú si ihneď zamilujete. Ponorte sa do horúceho parného kúpeľa a zbavte sa nahromadeného napätia, problémov a zbytočných myšlienok.


Odnesiete si nezabudnuteľné zážitky
Po večeroch vám ponúkame spoločné pozeranie filmov s popcornom; v letných mesiacoch premietame pod holým nebom.

Milovníkom vína odporúčame romantické večere v čínskom salóniku spojené s ochutnávkou vín alebo neopakovateľnú večeru pri 101 sviečkach, ktorá je priam ideálnou príležitosťou na požiadanie o ruku...

V cukrárni ožíva tradícia čajov o piatej – domáca torta Amade je upečená z najlepšej čokolády na svete. Čaj o piatej sa podáva v porceláne z manufaktúry Herendi, ktorý si obľúbila aj anglická kráľovná. V cukrárni sa konajú i krátke baletné predstavenia, ktoré vytvárajú naozaj originálnu atmosféru. V lete sa čaj o piatej podáva vonku – v indickom stane v anglickom parku.

Milovníci prírody môžu pobudnúť v blízkom Amade lese, kde si vychutnajú faunu a flóru Žitného ostrova.

 hotel amade 6

 

Letný popoludňajší oddych v anglickom parku
Piknik: Na tráve rozprestretá károvaná deka, prútený košík, domáce delikatesy a ľadom chladené šampanské, ktoré čašník podáva v bielych rukaviciach, určite očaria každú ženu.


Jedinečný pobytový balíček pre dámy – môže mať podobu rozlúčky so slobodou s profesionálnym fotografom. Tým, ktorí sa už rozhodli pre svadbu snov, pripomíname, že svadobný obrad sa môže konať v našom starobylom parku alebo v našich slávnostných sálach. Mladomanželov prekvapíme apartmánom.


Pobytový balíček pre páry: Amade zážitok s polpenziou a celopobytovým vstupom do Wellness & Spa.

V cigarovej miestnosti hosťom ponúkame kvalitné koňaky a cigary; biliard si môžu zahrať pri dobrom pive. Vo vínnej pivnici je k dispozícii výber nielen z najlepších slovenských vín, ale aj známych značiek z vychýrených vinárskych regiónov.

 

Kontakt:

Dvojrad 333
930 25 Vrakúň
+421 918 620 498 | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.hotelamade.sk

 

Text a foto: Hotel Amade Chateau

Viac na: www.hotelamade.sk