Vychutnávať si komfort, ale neplatiť zaň veľa je snom každého cestovateľa. Tento trend sa postupne uplatňuje v cestovaní čoraz intenzívnejšie. V tomto článku sa venujme  zaujímavému druhu ubytovania - poshtelom.

 

Primárne sa jedná o zloženie  dvoch slov – posh a hostel, t.j. „šik“ ubytovanie za málo peňazí. Je to nový druh hostelov, kde saspája príjemný dizajn a estetika s nižšou cenou.  Cena hrá veľkú rolu pre takmer každého turistu, najmä u mladých ľudí, ktorí za nocľah nechcú veľa platiť a chcú mať slušné ubytovanie za nízku cenu.

 

poshtels tophoreca

                                                                         Nepríťažlivý vzhľad hostelov nahrádzajú v súčasnosti poshtely

 

Každý si zaiste automaticky predstaví pri slove hostel „ internátový“ štýl života: poschodové postele, spoločné sociálne zariadenie, spoločné sprchy, rezervy v čistote,veľa cudzích ľudí pokope, ošumelý nábytok a nepohodlie. Tento obraz však pri poshteloch neplatí, a treba si ho vymazať z mysle. Tie totiž spájajú koncept spoločného ubytovania s vycibreným dizajnom a vybavením, čo je skôr výsadou hotelov.

 

 

siri poshtel bangkoktophoreca

                                                                                              Jednoduchosť a elegancia poshtelov.

 

V poshteloch  je možné nájsť mnoho zariadení, ktoré sa vyskytujú  len v hoteloch-  bazény, terasy, bary, reštaurácie. Poshtel tak už nie je miestom, kde človek strávi len noc po namáhavom výlete, ale je ubytovacím zariadením, kde sa dá stráviť čas vskutku príjemne, a za podstatne nižšie ceny ako v hoteli.  Byť trendy nemusí byť vždy drahé! Majitelia poshtelov kladú dôraz, na dopyt klientov, na estetiku a zaujímavý dizajn.

Kleintela v poshteloch je diferencovaná ako v hoteloch. Záujem o ne majú podľa analýz rezervačných portálov všetky vekové kategórie. V princípe sú poshtely vhodné pre cestujúcich, ktorí hľadajú štýlové ubytovanie za „hostelovú - nízku cenu“. V súčasnosti poshtely budete márne hľadať v našej krajine. Táto koncepcia zatiaľ nie je na Slovensku veľmi preferovaná a stále fungujú skôr klasické hostely a penzióniky. V susedných Čechách však  takéto druhy hostelov existujú, napríklad Meet me 23 v Prahe a Long story short v Olomouci.

 

postel tophoreca

 

Poshtely možno nájsť najmä vo veľkých mestách, kde sú ceny ubytovania v klasických hoteloch vysoké.  Tento typ ubytovania je možné zaregistrovať už aj na rezervačných on-line portáloch pod názvom poshtel najmä vo veľkých mestách ako New York, Chicago, ale aj v európskych mestách.

 

Text: Natália Bosáková

Foto: poshtels.com