Armani Hotel Milano ponúka sofistikovanosť a eleganciu, ktorú od Giorgia Armaniho snáď každý právom očakáva. Rovnako ako aj miesto, v ktorom sa nachádza - v srdci historickej časti Milána, neďaleko Milánskej Katedrály ( Duomo Milano).

 

Päťhviezdičkový prepychový  hotel sídli v budove z tridsiatych rokov 20. storočia, ktorá bola navrhnutá architektom Enricom Griffinim. Dva veľké výťahy vás vyvezú na siedme poschodie, do tzv."sklenej kaplnky", stojacej na vrchu budovy. Odtiaľ je dychberúci pohľad na celé mesto. Miláno, ako na dlani, krásny zážitok, však?  Nájdete tu Armani / Bamboo Bar a Armani / Ristorante, ktoré poskytujú panoramatický výhľad na Miláno.

 

Armani Hotel Room tophoreca

 

 

Izby sú ladené v štýle  Armani Casa. V interiéri  sú používané drahé a vkusné materiály ako ónyx a lesklý mramor. Reštaurácia s hviezdičkou Michelin ponúka pochutiny klasickej talianskej kuchyne s degustačným menu. Bar je otvorený celý deň, od raňajok až do nočných hodín. Na ôsmom poschodí je k dispozícii  wellness centrum v krásnom prostredí Armani SPA, ktoré sa rozprestiera na viac ako 1 000 metroch štvorcových. Súčasťou komplexu  je taktiež posilňovňa a vírivky.  Medzi druhým a šiestym poschodím je 95 izieb zariadených nábytkom Armani Casa, ktoré sa nachádzajú v ôsmich rôznych úrovniach luxusu. Od Armani Deluxe (44 metrov štvorcových) až po prezidentské Suites (190 - 200 štvorcových metrov). A všade naokolo nesmie chýbať, samozrejme, mramor.

 

 spaarmani tophoreca

                                                                                                     Relax atmosféra v Spa Armani.

 

 

Armani Hotel Milano Deluxe Room Bedroom tophoreca222

                                                                                              Jednoduché línie v Armani Milano.

 

Všetko je navrhnuté v jednoduchých čistých líniách - dvere sú maskované, skrine a televízory sú zasúvateľné . Žiadne detaily nesmú chýbať a všetko v značke Armani.  Či už sa jedná o posteľnú bielizeň, mydlá v kúpeľni, drobnosti,  alebo kvety na stole. Paleta farieb je klasicky stlmená na čiernu, šedú, béžovú a tmavozelenú. Všetko funguje tak, aby sa tu hostia cítili luxusne a príjemne. Hotel je využívaný aj na kongresové účely.

Nadčasová jednoduchosť, sofistikovanosť sú vhodné synonymá pre módneho dizajnéra, akým je Armani. Hotel ponúka  relaxáciu a útek od každodenného stresujúceho života. Ďalší obdobný Armaniho hotel stojí v Dubaji.

 

Text: Natália Bosáková

Foto : Armani Hotel Milano