Oddýchnite si od  starostí každodennosti v netradičnom hoteli Palazzo Margherita v  Taliansku z dielne  Francisa Forda Coppolu. Palazzo Margherita, postavený v roku 1892 v Bernalde rodinou známeho umelca, je skutočným palácom z 19. storočia. Mesto bolo rodiskom a domovom Agostina Coppolu, dedka amerického filmového režiséra a scenáristu Francisa Forda Coppolu. Známy scenárista kúpil Palazzo v roku 2004 s túžbou premeniť ho na malý luxusný taliansky butik hotel.

Palazzo Margherita sa nachádza v malebnom meste Bernalda v regióne Basilicata v južnom Taliansku. Leží v provincii Matera, ktorá je známa svojimi starobylými jaskynnými obydliami, dramatickou krajinou a historickosťou. Nachádza sa tesne pri pobreží Stredozemného mora. Región Basilicata, kde je hotel situovaný, je do značnej miery neobjavený. Pretože je jednou z mála častí Talianska, kde kultúra, jedlo a víno zostali autentické a nedotknuté. Hovorí sa, že každý, kto navštívi Bernaldu, neodolá návratu do tejto čarokrásnej zeme.

 

izba tophoreca

                                                                                 Luxusné a zároveň strohé zariadenie izieb.

 

Butik hotel Palazzo  bol zrekonštruovaný Francisom Fordom Coppolom, pričom mu pomáhal známy francúzsky dizajnér Jacquesom Grangeom, ktorý vytvoril luxusnú a autentickú taliansku atmosféru.  Ponúka súkromný svet komfortu, záhrady, dvor a bazén v jednom.

Francis chcel, aby sa Palazzo stalo miestom, ktoré by ľudia chceli navštevovať opätovne a aby tam nadviazali priateľstvá. Palazzo Margherita sa považuje za jeden z najkrajších malých luxusných hotelov v Taliansku. Interiér hotela tvoria podlahy z dlaždíc  a ručne maľované fresky. Všetky podlažia v paláci boli obnovené z pôvodného mramoru.

 

copolahotel tophoreca

                                                                                      Nadčasovosť je ukrytá v každom detaile.

 

Vo veľkej a príjemnej reštaurácii hotela Palazzo si môžu hostia vychutnať tradičnú taliansku kuchyňu. Pre milovníkov jedál miestni šéfkuchári ponúkajú praktické kurzy, na ktorých učia záujemcov, ako pripraviť typické regionálne pochutiny ako špagety, pizzu.

Jedným z najčarovnejších prvkov hotela je rozsiahla  záhrada, ktorá je veľmi dobre udržiavaná. Záhradu spestrujú barokové fontány a prírodné altánky, ale i ovocné stromy. Pestujú v nej aj  organickú zeleninu. Hostia ju využívajú na odpočinok a prechádzky.

 

Text: Natália Bosáková

Foto: Palazzo Hotel Margherita