Spoločnosti RATIONAL a Bidfood spájajú sily a predstavujú úplne nový a ojedinelý projekt Easy Bar Menu. Ucelený koncept zahŕňa vybrané varné technológie, riad a na mieru zostavené recepty zo surovín z portfólia Bidfood. Vďaka spolupráci s Českou barmanskou asociáciou, na čele s jej prezidentom Alešom Svojanovským, tak spoločne nadväzujú na tému, ktorá bary v posledných dvoch zložitých rokoch trápila – ako dostať späť zákazníkov a ako si ich čo najdlhšie udržať práve v tom svojom podniku.

 

rational bidfood 1

 

Tento koncept bol pripravený špeciálne pre podniky, ktoré sa stretávajú s malým alebo vôbec žiadnym zázemím na prípravu, chýba im dostatočná ventilácia, nemajú profesionálnych kuchárov a času pre prípravu pokrmov nemajú tiež veľa. Aj napriek všetkým prekážkam chcú svojim hosťom ponúknuť niečo navyše. Niečo, čo ich udrží v ich podniku po celú dobu a prinesie kompletný zážitok. Takto účel konceptu popisuje Radim Kopecký, riaditeľ predaja do gastronómie zo spoločnosti Bidfood: „Zmyslom tohto projektu je prilákať do barov, bistier alebo kioskov nových hostí, ktorí si radi zájdu niekam nielen na pohárik, ale aj niečo dobré. Prípadne, aby si existujúci zákazníci vo svojom obľúbenom podniku dali okrem pitia aj jedlo.“

Čo teda presne koncept zahŕňa? Koncept zahŕňa presne vybranú varnú technológiu od spoločnosti RATIONAL vrátane návrhov financovanie, recepty zostavené zo surovín z portfólia spoločnosti Bidfood a tiež ideálny riad, taktiež z ponuky spoločnosti Bidfood, ktoré sú dostupné na ich webových stránkach. „Spoločný balíček technológie-surovina-recept je doslova unikátny svojou kombináciou,“ vyzdvihuje Vladan Jesenský, konateľ spoločnosti RATIONAL.

 

rational bidfood 2

 

Jedenásť na mieru zostavených receptov, kde nechýba tortilla s trhaným mäsom, bravčové rebrá alebo tradičné vyprážané lahôdky, ako sú obaľované krevety či cibuľové krúžky, je pripravované v najmenšom konvektomate iCombi Pro XS. Konvektomat disponuje malou veľkosťou, ale zato veľkým výkonom a plnou inteligenciou väčších modelov rady iCombi Pro využívaných pre veľkokapacitné kuchyňa. Skrátka plnohodnotný konvektomat, žiadna turbo pec, nieto ešte mikrovlnná rúra. Potrebuje minimum miesta, možno ho dokonca zavesiť na stenu. Suroviny, ktoré sú chladené alebo mrazené a samostatne balené, nevyžadujú zvláštne zaobchádzanie a ani vyčlenenú prípravňu. Ikony s obrázkami pokrmov a názvy receptov sú inštalované na hlavnom displeji pomocou funkcie MyDisplay, kedy užívateľ iba surovinu vloží do konvektomatu a vyberie zodpovedajúci recept. Pre prevádzky bez vlastnej vzduchotechniky či s nedostatočným odvetrávaním je k dispozícii balíček s konvektomatom vrátane kondenzačného digestora.

Celý koncept je doplnený aj o príklad možného financovania. „Pri využití financovania cez operatívny lízing budú náklady na obstaranie konvektomatu do 200 českých korún na deň po dobu 5 rokov,“ vypočítava Vladan Jesenský a uzatvára: „Sme presvedčení, že spoločne prichádzame do tohto segmentu s prelomovou ponukou, ktorá si rýchlo nájde mnoho užívateľov.“  Súčasťou konceptu sú aj referenčné bary, ktoré slúžia ako pilotné projekty. Jeden z najslávnejších a najdlhšie pôsobiacich barov v Prahe, Bugsy's Bar, ďalej veľmi populárny podnik z posledných rokov, Bar, ktorý neexistuje v Brne a bar Žltá ponorka z Českých Budějovíc reprezentujúca južné Čechy.

Tieto bary vďaka technológii a zostaveným receptom boli schopné rozšíriť svoju ponuku a môžu ponúknuť svojim hosťom kompletný zážitok. Odteraz sa nemusíte báť obohatiť svoju ponuku a prilákať tak nových hostí. Všetky informácie ku konceptu nájdete na webe rational-online.com/easy-bar-menu.