Obyčajný poctivý chlieb a pečivo, aké piekli naši starí rodičia. Chrumkavý kváskový chlieb je návratom k tej najpoctivejšej pekárenskej tradícii. Zdravý, bez zbytočnej chémie a vydrží dlho. Chuť a vôňa ako od babičky s kreativitou modernej doby.

 

Pekastroj Nitra pec na pečenie kváskového chleba

 

Stačí neveľký priestor a chuť pustiť sa do pečenia, a z akejkoľvek prevádzky sa môže šíriť nezameniteľná vôňa čerstvo upečeného chleba a pečiva . Vďaka vybaveniu modernými technológiami, špeciálne prispôsobenými na kváskové pečenie a dômyselnému dizajnu, si môžete napiecť to, čo potrebujete, kedy chcete a presne toľko, koľko práve chcete.

Od jednoduchých receptov až k prepracovaným gurmánskym pochúťkam vysokej kvality. Nielen chlieb a pečivo, ale aj pizza, focaccia, ciabatta, bagety, koláče a sladké pečivo všetkých druhov. To všetko môžu s láskou ponúkať svojim hosťom malé remeselné pekárničky, predajne pečiva, ale aj hotely a reštaurácie, ktoré sa chcú odlíšiť.

 

Maestro koncept chlieb

 

Daniela Kováčová so svojimi kolegami už viac 26 rokov pracuje na dodávkach strojov a zariadení pre slovenské pekárne.

Jej spoločnosť PekaStroj Nitra zostavila patentovaný projekt pre menšie kváskové pekárne s názvom MAESTRO koncept.

"Na kľúč“ pripravia všetko, čo môže potrebovať akýkoľvek odborník, ale aj neodborník, ktorý chce rozvíjať umenie prírodného kváskovania s osobným zanietením a s láskou k pekárine. Okrem overených technológií pre kváskové pekárne, strojov a zariadení, sú potrebné pekárske doplnky, príslušenstvo a gastrovybavenie malých pekární.

V predvádzacej pekárni dominuje elektrická modulová pec Polin, v ktorej možno upiecť kvalitný chlieb, koláče a iné. „Už na relatívne malej ploche 15 metrov štvorcových je všetko, čo profesionálna kvásková pekáreň potrebuje. Obslúži ju aj jeden človek – pohodlne, bez zbytočného stresu.

Vďaka kvasomatu, fermentačnej komore sa napríklad nemusí obávať, že mu prekysne kvas, alebo cesto. Mnohé činnosti sú vhodne zautomatizované, ale zároveň je zabezpečené šetrné spracovanie kváskového cesta a poctivá výroba,“ upozorňuje na detaily konceptu MAESTRO Daniela Kováčová.

 

MaestroConcept  pečivo

 

Kompletne vybavená mini pekáreň podľa majiteľky spoločnosti PekaStroj Nitra prináša skúseným majstrom pekárom slobodu a flexibilitu. Začínajúcim podnikateľom a nadšencom kváskovania dá do rúk kľúč k profesionalite.

„Tento návrh vhodný pre rôzne rodinné alebo farmárske pekárne, ktorý si môžete pozrieť a sami vyskúšať u nás vo firme PekaStroj Nitra, pamätá na všetky detaily. Vaše pekárenské výrobky budú vždy čerstvé, bez potreby zmrazovania – stále lákavo voňavé a dokonale chrumkavé. Lebo vôňa čerstvo vypečeného chleba či koláčov, to je tá najlepšia reklama pre vašu prevádzku!,“ pripomína Daniela Kováčová.

Čerešničkou na torte je retro dizajn etážovej/modulovej pece Polin Old Style, vhodný pre otvorené prevádzky, kde zákazník nasáva nielen vône čerstvo pečeného chlebíka, ale aj atmosféru tradičného remesla očami.

 

MaestroConcept 0316

 

Čo projekt MAESTRO koncept kváskovej pekárne musí obsahovať:
- pec podľa výberu a potreby produkcie, kvasomat na pšeničný alebo ražný kvások, fermentačný kabinet, hnetač, šetrná/ antistresová delička, váha, prípadne rozvaľovač a iné....
- gastro vybavenie : regály, pracovné stoly, vozíky, zásobníky ,skrinky, dávkovače, drez, chladnička,
- plechy, matrice, formy, ošatky, rôzne príslušenstvo pre pekárov a cukrárov.

 

Pekastroj Nitra pec na pečenie kváskového chleba_II

 

Text: BK
Foto: PekaStroj Nitra
Viac na: pekastroj.sk