Nový, skúsený, premýšľajúci, nikdy nezabúda, kontroluje a prispôsobuje sa. Upravuje vlhkosť, prúdenie vzduchu i teplotu. Vďaka svojej inteligencii reaguje dynamicky na požiadavky obsluhujúceho personálu. Nedajte sa pomýliť, hovoríme o prístroji, a nie len tak nejakom. Predstavujeme vám inteligentný konvektomat iCombi Pro od spoločnosti RATIONAL.

 

rational iCombiPro 4

 

V tomto produkte, ktorý stojí na ploche menšej ako 1m², sa spoločnosti RATIONAL podarilo prepojiť o 50% vyššiu produktivitu, o 10% kratšiu dobru varenia a o 10% nižšiu spotrebu energie v jednom jedinom varnom systéme v porovnaní s predchádzajúcim modelom konvektomatu.

„Mnoho stravovacích zařízení pociťuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků a tlak rostoucích nákladů, protože se zvyšují požadavky hostů,“ vysvetľuje Vladan Jesenský, jednateľ spoločnosti RATIONAL CzechRepublic s.r.o. Varenie by preto malo byť flexibilné, jednoduché, efektívne a podporované inteligentnými funkciami. Tak fungujú aj jednotlivé funkcie konvektomatu iCombi Pro.

iCookingSuite

"Například funkce iCookingSuite - inteligentní vaření je založeno na tzv. Maillardově reakci, chemickému procesu způsobujícímu zabarvení potravin, kterou společnost RATIONAL dešifrovala a převedla do softwarového algoritmu. Spolu se senzory, které odesílají skutečná data, jako je velikost, množství a stav pokrmu z varné komory, řídí iCombi Pro přesně a reprodukovatelně celý postup přípravy. Pokud se změní podmínky, jako je teplota jídla nebo doba, kdy jsou dvířka otevřená, iCookingSuite inteligentně upraví postup přípravy. Nezáleží na tom, co a v jakém množství je třeba uvařit, vždy se všechno připraví co nejrychleji a v té nejlepší kvalitě," ďalej popisuje funkcie konvektomatu Vladan Jesenský.

 rational iCombiPro 5

 iDensityControl a iProductionManager

Vďaka funkcii iDensityControl majú pokrmy pripravené v tomto konvektomate zaručene dokonalé krusty, grilovacie vzory, chrumkavé kôrky a darí sa tu pripravovať i komplikované a chúlostivé pokrmy, ako napríklad flan alebo quiche. Ďalšia funkcia iProductionManager inteligentne riadi celé procesy prípravy, a to aj v prípade kombinácie rôznych potravín. Užívateľ špecifikuje či chce vyrábať časovo alebo energeticky optimalizovaným spôsobom alebo sa zamerať na určitý cieľový čas. Konvektomat iCombi Pro sa postará o všetko ostatné. Vie, čo je možné variť spoločne, a zobrazí, pokiaľ niektoré z jedál neodpovedajú klíme varnej komory. Znamená to väčšiu flexibilitu a bezpečné plánovanie.

 

rational iCombiPro 3

 

Intuitívne ovládanie

Intuitívna koncepcia ovládania prevádza výrobným procesom prostredníctvom obrázkov, logických pracovných krokov a jasných, interaktívnych pokynov, a konvektomat tak rýchlo sprístupní aj nezaškolenému personálu. Okrem toho je do konvektomatu iCombi Pro integrovaná Wi-Fi pre rýchle a jednoduché začlenenie do siete ConnectedCooking spoločnosti RATIONAL, a taktiež pre efektívnu správu kuchynských procesov. „Díky své inteligenci reaguje konvektomat iCombi Pro jako zkušený kuchař,“ vysvetľuje Vladan Jesenský. „Odstraňuje rutinní práce a poskytuje volný prostor. To navždy změní práci v komerčních kuchyních.“

Viac informácií: www.rational-online.com