Unikátnym grilom z nerezu CharOVEN sa podarilo expandovať do Ruska. Odbytové družstvo eBIOneta, ktoré grily vyrába, spojilo svoje sily so silným hráčom. Do profesionálnych ruských kuchýň preniká spolu s ruským výrobcom technológie na čistenie vzduchu.

AAA

Český výrobca interiérových grilov CharOVEN nadviazal spoluprácu s firmou Eco-jet, ktorá zastupuje výrobcu jednotiek na čistenie vzduchu v reštauráciách a kaviarňach "Yatagan", na októbrovom festivale profesionálnej gastronómie GASTRO TOUR 2019. Od vtedy nabrali veci rýchly spád.

Radek Jasenský z odbytového družstva eBIOneta potvrdil, že výrobca jednotiek Yatagan, ktoré slúžia na čistenie vzduchu v tých najnáročnejších podmienkach, zaradila CharOVEN exkluzívne medzi technológie s otvoreným ohňom, ktoré bude ponúkať ruským klientom spoločne.

„Spojenie s modernou technologickou firmou Yatagan dáva obrovskú konkurenčnú výhodu. Žiadny konkurent CharOVENu nedodáva so svojím zariadením podobnú technológiu na takej technologickej úrovni,“ chváli prínosy spolupráce Radek Jasenský.

AAAA

Profesionálny gastrogril CharOVEN vyvinuli v Českej republike. Jeho dizajn je patentovaný v Európskej únii ochrannou známkou. Grily v sebe spájajú vlastnosti klasického konvektomatu, rúry na pečenie a grilu na drevené uhlie. Pre reštaurácie, gastroprevádzky, i stánky s rýchlym občerstvením sú ideálnou voľbou, pretože sú podstatne lacnejšie a tiež omnoho ľahšie a tak sa s nimi jednoduchšie manipuluje. Nižšiu hmotnosť dosiahli vývojári zámenou ťažkých liatinových komponentov za nerezové. Tie okrem toho, že sú výrazne ľahšie, sú jednoduchšie na údržbu a čistenie.

Ruský výrobný podnik Yatagan už viac ako 15 rokov vyrába vysoko kvalitné jednotky pre reštaurácie a kaviarne, ktoré čistia vzduch od znečistenia a nežiaduceho zápachu. Poradia si s dymom, iskrami, mastnotou, odstraňujú škodliviny a usadeniny. Výrobca sa považuje za lídra v tejto oblasti a počas existencie inštaloval už viac ako 5-tisíc jednotiek.

V českom meste Jaroměř, kde prebieha vývoj a výroba grilov CharOVEN, sa už chystajú na rozšírenie výrobných kapacít, vrátane rozšírenia technologického rezacieho centra o hydroabrazivne rezanie a laserové rezanie. V príprave je aj otvorenie showroomov v Čechách i v Rusku.

„Stály showroom, osadený grilmi CharOVEN, sa pripravuje aj v Moskve, v spolupráci s najsledovanejším Prvým kanálom RTV sa chystá pravidelná reláciu s najznámejšími kuchármi, vrátane Youtube kampane. CharOVEN pripravuje svoje receptúry propagujúce českú kuchyňu, ktoré demonštrujú univerzálne použitie profesionálneho grilu a jeho ovládanie. Očakáva sa veľký záujem o náš gril, pretože spĺňa všetky požiadavky na takéto zariadenia,“ opisuje unikátny výrobok Radek Jasenský z odbytového družstva eBIOneta.

AAA

O griloch
GN 2/1 je väčší model grilov. Veľkosťou je vhodný najmä pre interiérové použitie na prípravu pokrmov grilovaných priamym plameňom dreveného uhlia. Kapacitne je uspôsobený k využitiu gastronádob až do veľkosti 2/1, pre ktoré je pripravený výsuvný rám pre ich umiestnenie. Súčasťou grilu je tiež rošt rovnakej veľkosti. V spodnej časti grilovacej komory sa nachádzajú dve vyberateľné nádoby ohniska. Regulácia prívodu vzduchu je ľahko ovládateľná cez klapky pod priestorom ohniska. Odvod spalín je zaisťovaný buď ústím do komínového priestoru, či s použitím filtračného nástavca do priestoru pod digestor. Doba od zapálenia po dosiahnutie prevádzkovej teploty je zvyčajne 15 minút. Robustná celo-nerezová konštrukcia poskytuje záruku dlhoročnej prevádzky, je navrhnutá a testovaná pre celodenné používanie pri prevádzkovej teplote až 350 ° C. Ideálne pre veľkú spoločnosť, firemné akcie, rodinné oslavy a podobne.

GN 1/1 bol navrhnutý ako mobilnejší a úspornejšie variant väčšieho modelu. Zároveň si však zachováva všetky výhody a možnosti väčšieho variantu. Je vhodný do interiérov gastroprevádzok, rovnako ako pre vonkajšie použitie na záhradkách, či v stánkoch. Vnútorný priestor komory je prispôsobený pre gastronádoby do veľkosti GN 1/1, ktoré sa umiestňujú do pripraveného vysúvacieho rámu. Oproti GN 2/1 je tento variant rozmerovo menší, je však dostatočne dimenzovaný a testovaný pre prevádzku 24/7/365. Gril je možné tiež opatriť tepelným a iskrovým filtrom, ktorý umožní jeho použitie v uzavretých priestoroch. Záhradná párty sa nezaobíde bez GN 1/1.

Text: BK
Foto: eBIOneta
Viac na: charoven.cz a ebioneta.cz