Poznáme riešenie, ako začať relatívne ľahko a rýchlo podnikať v už vyskúšanom koncepte remeselného pekárstva.

 

Paneolit ulice

 

Ste úspešní v tom čo robíte, ale vravíte si, že by nebolo zlé svoje podnikanie trochu diverzifikovať, rozložiť riziká a investovať do ďalšieho podniku?

A najlepšie do takého, ktorý má hlbší význam alebo vytvorí synergický efekt pre vaše existujúce podnikanie? Napríklad máte reštauráciu, ale radi by ste si piekli vlastný chlieb, iný ako dodávajú priemyselné pekárne – dobre viete o čom je reč.

Výroba kvalitného chleba sa nezaobíde bez zdĺhavého postupu a okrem iného aj bez kvalitného pekárskeho vybavenia. Pre pár chlebov denne pre bežnú reštauráciu sa investícia do zariadenia neoplatí. Ale ak budete vlastniť s reštauráciou aj remeselnú pekáreň, ktorá bude originálna a nájde svojich zákazníkov, bude si žiť svojím životom bez závislosti od reštaurácie, potom môže tento zámer dávať väčší zmysel.

 

Paneolit pekar

 

V posledných niekoľkých rokoch sa takýto štýl podnikania stal na západe doslova trendom a úspešným v inak málo zárobkovom segmente pekárskeho trhu.

Vďaka obrovskému množstvu pečiva priemernej kvality, ktorú chrlia priemyselné pekárne, vznikla zaujímavá diera na trhu. Malé autentické pekárne na ulici zažívajú doslova BOOM!

Myslíme tým malé pekárne, kde sa naozaj zakladá kvások, mieša cesto, pečie a to všetko pred zrakmi zákazníkov. Pekárne, kde si zákazník môže vybrať z viac ako dvadsiatich druhov originálneho pečiva, posedieť pri kvalitnej káve a dať si trebárs múčnik alebo čerstvý krajec chleba natretý maslom alebo domáce nátierkou. Pritom sa pozerať na pekára, ako mu to ide pekne od ruky a pri ceste domov vziať dobre vypečený peceň svojho obľúbeného chleba.

 

JAROSPOL martin misa 3


Možno vám to znie ako rozprávka, ale spoločnosť JAROSPOL Technology s.r.o. už realizovala niekoľko takých pekární a má v tomto smere bohaté skúsenosti. Dodáva komplexné riešenia od návrhu, cez technické, až po technologické, ktoré dokáže realizovať s minimálnymi nárokmi na pracovnú silu (o 30 % nižšia ako je obvyklé v bežnej pekárskej prevádzke).

Ak vás nový trend v pečení zaujal, pozrite sa na koncept PANEOLIT a neváhajte nás ešte dnes kontaktovať na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo tel .: +420 606 874 538.
Sledujte nás na Facebooku.

 

logo jarospol PMS186 CMYK 0 100 100 10

 

Text a foto: JAROSPOL Technology
Viac na: www.jarospol.com