Zariadiť si gastroprevádzku a stravovacie zariadenia najmodernejšou varnou technikou nie je len trend. Technológie prinášajú lepšiu kvalitu jedla, rýchlosť a nižšie náklady.

 

16074 Alto shaam new 2

 

Hrnce a panvice sú síce základom každej kuchyne, ale moderná gastronomická prevádzka potrebuje oveľa viac. Konvektomaty, nízkoteplotné trúby, elektrické grily, indukčné sporáky, termozásuvky, umývačky riadu, zariadenia na šokové chladenie, roboty na spracovanie zeleniny.

Stravovacie zariadenie, ktoré chce zvládnuť nápor hostí, je dnes zvyčajne prešpikované technológiami a zariadeniami a viac pripomína laboratórium, ako tradičnú kuchyňu. Zariadiť takúto kuchyňu a nainštalovať potrebné technológie si už hocikto netrúfne.

 

19423 Inducs 3

 

V spoločnosti MONTYCON gastro pracujú profesionáli, ktorí pre reštauračné a hotelové kuchyne, ale aj pohostinstvá, motoresty i jedálne navrhnú a kompletne vybavia priestory pre prípravu a vydávanie jedla. No tam sa ich misia nekončí. Ďalej sa starajú o servis strojov a ich školení kuchári ponúkajú zariadeniam rady a tipy na správne používanie technológii pri varení.

MONTYCON gastro je na trhu už od roku 1996. Od kusových dodávok technológií prešli ku kompletnému vybaveniu kuchyne. Spoločnosť pôsobí na českom a slovenskom trhu a jej základnou filozofiou je ponúkať moderné riešenia, ktoré zákazníkom ušetria peniaze a prinesú konkurenčnú výhodu. Auditom a nezávislým pohľadom zvonku si trúfnu znížiť náklady v gastrozariadeniach o 15 až 30 percent.

 

19423 Inducs 1

 

Ku každej realizácii pristupujú v Montycone úplne individuálne a vždy hľadajú najvhodnejšie a najekonomickejšie riešenie pre konkrétne zadanie. Podstatná je spoľahlivosť, preto ponúkajú produkty renomovaných značiek CONVOTHERM, ALTO-SHAAM, INDUCS, WINTERHALTER, La CIMBALI, TECNOMAC, LIEBHERR a ďalšie kvalitné gastronomické technológie.

MONTYCON gastro má vlastný tím odborných poradcov, ktorí klientom dokážu pomôcť pri návrhu gastroprevádzky. Vo svojich radoch má aj prezentačných kuchárov. Tí sa starajú o dokonalé využitie moderných technológií inštalovaných zariadení a napomáhajú tak rýchlejšej návratnosti vstupných investícií.

 

16074 Alto shaam new 3

 

Ostravská spoločnosť svojich zákazníkov nenechá v štichu. Pokazený konvektomat, na ktorom stojí celá kuchyňa, ale aj poruchy na ostatných zariadeniach, vyriešia do 24 hodín. Disponuje bohato zásobeným skladom náhradných dielov, a preto viac ako 90 percent nedostatkov odstránia v priebehu jedného dňa.

Zákazníkom poskytujú ešte čosi navyše. HOTLINE servis s podporou pre pracovníkov priamo z prevádzky. Školení kuchári tak napomáhajú riešiť nielen záležitosti týkajúce sa obsluhy zariadenia, ale tiež dokážu prispieť dobrými tipy a radami k príprave pokrmov.

Vďaka dlhoročnej spolupráci s leasingovými spoločnosťami a bankami vedia v MONTYCON gastro zabezpečiť aj zvýhodnené financovanie nákupu modernej gastronomickej techniky. Na požiadanie dajú na papier návratnosť navrhovanej investície.

 

19440 WINTERHALTER 2

 

Text: BK
Foto: MONTYCON gastro
Viac na: www.montycon.cz