Hľadáte nové možnosti kulinárskeho sveta a spôsob uchovávania potravín alebo chcete osviežiť svoj jedálny lístok? Skvelou voľbou je vákuovanie, ktoré má v kuchyni rozhodne svoje miesto. A to nielen doma, ale aj v reštauráciách a gastronomických prevádzkarňach. So správnym vybavením si nájde cestu aj k vám.

 

hlavni foto I

 

Vákuovaním ku koncu plytvania a k čerstvým potravinám

Už tisíce rokov hľadáme spôsob, ako čo najdlhšie uchovať potraviny čerstvé. Jedným z riešení je práve vákuovanie. Medzi jeho najväčšie benefity totiž patrí dlhodobé zachovanie chuti, nutričných hodnôt a prirodzenej vlhkosti. Mäso, zelenina a ovocie, ktoré by bežne zhnedli, vydržia v chladničke dovtedy, keď ich budete potrebovať.

 

myty o plastikovych saccich

 

Vyhláste koniec plytvaniu

Vedeli ste, že sa na svete vyhodí tretina vyprodukovaného jedla? Je to to isté, ako keby ste v obchode nakúpili tri tašky potravín a jednu z nich hneď nechali pri pokladnici. Vákuovanie predlžuje životnosť potravín, a to v chladničke aj v mrazničke. Keď si nákup prinesiete domov, môžete mäso alebo zeleninu zavákuovať do vreciek a následne uložiť do chladničky, špajze či mrazničky, kde vydržia čerstvé niekoľkonásobne dlhšie.

Už žiadne vlhnutie potravín

Suché potraviny sú chúlostivé na zvlhnutie. Ak teda v špajze uskladňujete pečivo, krekery alebo strukoviny, odporúčame ich zavákuovať. Neprenikne k nim žiadna vlhkosť ani mikróby. Vákuovať môžete aj zásoby na cesty, napríklad na horské alebo vodácke túry.

Rozšírte svoje kulinárske možnosti

Sous-Vide je metóda úpravy jedla vo vákuu pri konštantne nízkej teplote. Jej obľuba stále stúpa, a to nielen v kuchyniach profesionálov, ale aj v domácnostiach. Suroviny totiž stačí poskladať do vrecka, vakuovacia balička z neho vysaje vzduch a stači ich vložiť na požadovaný čas do vodného kúpeľa. Vodný kúpeľ sa postará o dokonalú prípravu. Napríklad niekoľko hodín vo vodnom kúpeli umožní pripraviť rovnomerne šťavnaté rebierka rozplývajúce sa na jazyku.

 

steak sous vide

 

Metóda Sous-Vide sa hodí nielen na šetrnú a presnú prípravu mäsa, ale aj vajíčok či zeleniny alebo na vykúzlenie skvelých dezertov. Výhodou je aj to, že si suroviny môžete vopred pripraviť, a než prídu hostia, vyčarujete na grile alebo panvici skvelú večeru v priebehu niekoľkých minút. Fantázii sa medze nekladú!

Zvoľte správne vybavenie

Na vákuovanie a Sous-Vide potrebujete správne vybavenie. Varný kúpeľ alebo hlavicu, baličky a vrecká. Ak ste sa rozhodli obstarať takéto vybavenie do svojej reštaurácie alebo domácnosti, poobzerajte sa po takom, ktoré bude kvalitné. Odporúčame venovať pozornosť značke Vac-Star. Táto firma je symbolom prepojenia švajčiarskej precíznosti a kvalitnej výroby, ktorú spoločnosť Vac-Star už 20 rokov realizuje v Českej republike.

 

jak prodlouzit potravinam cesrstvost

 

Text: BK

Foto: VAC-STAR

Viac na: https://www.vac-star.cz/