Ak chceme byť úspešnými je potreba nájsť niečo ako ,,vášeň, vôľu a nadšenie“ pre vec, ktorú robíte. Firma GASTROMANIA  vám rada pomôže rozbehnúť vašu prevádzku, či zlepšiť vaše nedostatky. Spoločnosť zariaďuje prevádzky typu zmrzlinárne, cukrárne, hotely, reštaurácie, pekárne a kaviarne. Okrem toho, organizuje školenia pre firmy, personál a obsluhu zakúpených zariadení.

 

Photo5


Spoločnosť  začala svoju činnosť v roku 2011 a v súčasnosti spolupracuje s najväčšími a najspoľahlivejšími dodávateľmi, kde máte certifikovanú istotu kvality.  Gastromania sa zaoberá celkovým vybavením gastronomických prevádzok. V ponuke spoločnosti nájdete široký sortiment kuchynského vybavenia, stoly, barový inventár i rôzne doplnky, a to nielen do kuchyne. Zamestnanci spoločnosti vám ochotne a profesionálne poradia. Odborný špecialista vám zaručí precíznosť a najlepšie využitie vašej prevádzky. Máte tak na mieru vytvorený plán. Vďaka tomu sa ľahšie vyhnete zbytočnému navýšeniu ceny prevádzky. Spoločnosť má v ponuke i príslušenstvo, ktoré je neodmysliteľné k prevádzke, ako cukrárne, tak i zmrzlinárne, či gastro prevádzke.

 

Photo3

 

Záručný a pozáručný servis

Výhodou pre zákazníka je i pozáručný servis. Spoľahlivosť, skúsenosti a často tvrdá práca v ťažkých podmienkach, umožnili spoločnosti získať skupinu spokojných a verných zákazníkov. Záruka zariadenia je 12 až 24 mesiacov.

 

Photo4

 

 

Multifunkčné stroje

Spoločnosť ponúka ideálne vybavenie pre zmrzlinárne, či cukrárne. Medzi stroje najvyššej kvality patria stroje TELME. Novinkou na trhu je prístroj Ribot, ktorý patrí medzi jedinečné zariadenie na trhu. Môžete na ňom pripraviť zmrzlinu, krémy, džemy, marmelády, polevy, čokoládu, náplne, ovocné pasty, či iné. Zariadenie vie temperovať čokoládu, miešať, mixovať, sekať, variť, chladiť, či variť metódou Sous-vide.

 

Photo2

 

Jedná sa o ideálny prístroj pre zmrzlinárne, pekárne, cukrárne, reštaurácie a hotely. Ribot T mieša, zahrieva, udržiava, temperuje, pasterizuje, ochladzuje, chladí a zmrazuje potravinárske výrobky. Ribot vám ponúka výhody, ako je ľahké plnenie , stála viditeľnosť produktu a prísady môžu byť pridané kedykoľvek. Zmiešajte a miešajte kvapalné, krémové a slané výrobky s nastaviteľnými nastaveniami teploty, času a miešania. Nechajte varenie a chladenie s nastaviteľnou teplotou a časom. Automatizujte a urýchlite všetky operácie, ktoré vyžadujú manuálnu zručnosť, úsilie a čas, zaručujúc spracovanie s optimálnou čistotou.

 

gelato nocciola

 

V ponuke firmy sú okrem výrobníkov chutnej zmrzliny i krémové šľahače, výrobníky želé pre reštaurácie , dávkovacie pasterizátory ABP, vertikálne mrazničky VBF na výrobu gélu, plniace stroje a iné.

 

Text upravila: Lenka Drgoncová

Viac nawww.gastromania.sk     www.gastromania.cz