Corner & Co. je medzinárodná skupina spoločností v oblasti špecializovanej gastronómie vedená rodinou Chládekovcov. História Corner sa začala v roku 1994 vstupom na trh slovenských vín. Jej aktivity sa medzičasom rozrástli do segmentov popredných medzinárodných vín, vínnych doplnkov, prémiových destilátov, kávy a iných produktov distribuovaných na trhoch Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 Marlborough Taylors Pass Vineyard 1 kópia

 

 

Pán Chládek, ako by ste zhodnotili uplynulých 25 rokov vášho pôsobenia na trhu?

Neskromne môžem povedať, že sme v danom segmente na Slovensku už dlhodobo lídrom. Našou ambíciou je toto postavenie ešte viac posilniť, čo je v dnešnej dobe dosť náročná úloha. Zákazníci čoraz viac rozumejú tomu, čo pijú a ich požiadavky sú z roka na rok vyššie. Sú to však pre nás výzvy, a tých sme sa v našej firme nikdy nezľakli, ba naopak, vždy nás posunuli dopredu. História pôsobenia spoločnosti Corner je jasným dôkazom toho, že to robíme správne a práca nás stále baví:)

 

V ponuke spoločnosti Corner & Co. nájdeme dvetisíc druhov vína, ako sa dá zorientovať v takej širokej ponuke?

Náš vyškolený obchodný tím spolu so someliermi je nápomocný pri orientovaní sa v tejto širokej ponuke. Prihliada sa pri tom na regionálne požiadavky, sezónnosť a zloženie klientely v zariadeniach Horeca. Snažíme sa viesť dialóg s našimi obchodnými partnermi, načúvať ich potrebám a pri definitívnom výbere im, z hľadiska našej 25-ročnej  profesionálnej skúsenosti, čo najlepšie poradiť .

 

Vo vašej spoločnosti dbáte na prísnu selekciu produktov pred ich zaradením do portfólia. Ako tento proces prebieha?

Predovšetkým ide o kvalitatívny výber celého nášho produktového radu, ktorým chceme spotrebiteľom ponúknuť len to najlepšie v danom segmente. Nejde však len o tie najznámejšie a najdrahšie výrobky, ale našou snahou je ponúknuť aj skutočne výbornú kvalitu za dostupnú cenu. Predchádza tomu dôkladná analýza výrobcov, správania sa konzumentov, cenová kalkulácia, a v neposlednom rade aj naše vnútorné presvedčenie, či je to práve „ten“ produkt. Niekedy je rozhodnutie rýchle, inokedy trvá i niekoľko rokov, ak je reč o výnimočných a prestížnych značkách, ktorých výrobná kapacita je obmedzená a distribúcia je prísne koordinovaná.

 

JM VILLA 16 Pano 4KGroup 7 DJI 0028 DJI 0031 4 images

 

 

Keby sme sa mali rozhodnúť pre distribútora vín a alkoholu, prečo by to mala byť práve spoločnosť Corner & Co.?

Ak by som bol majiteľom Horeca zariadenia, mojou snahou by bolo obklopiť sa profesionálmi vo svojej oblasti pôsobenia, ktorí by ma „zbavili” náročnej práce pri výbere a rozhodovaní o tom, čo je pre môj podnik najvýhodnejšie a najlepšie. Každodenný chod prevádzky je spojený s množstvom aktivít, ktoré treba riešiť operatívne, tak prečo by som sa mal zaťažovať ešte aj hľadaním produktov po svete, o ktoré mám záujem, keď to za mňa môže urobiť lepšie, rýchlejšie a výhodnejšie špecializovaná firma? Navyše, v tomto segmente sa veľmi často stretávame s obmedzenou výrobnou  ponukou, ale pre prevádzku je zásadné, aby mala produkty k dispozícii na dlhšie obdobie a nemusela zakaždým meniť svoje ponukové listy. Naše úspešné a dlhodobé aktivity nielen doma, ale najmä v zahraničí, nás radia medzi rešpektované a stabilné firmy, čoho dôkazom sú nielen priateľské vzťahy s našimi partnermi, ale aj neustávajúci záujem o spoluprácu s nami, čomu sa, samozrejme, veľmi tešíme :)

 

Aké sú najnovšie trendy a čo nové prinesiete v tomto roku pre Horeca segment?

Dôkladné sledovanie trendov a ponuky na svetovom trhu, návšteva odborných veľtrhov a analýza správania sa našich konzumentov nám každoročne pomáha ponúknuť niečo nové. Tento rok pridáme nové produkty do našej vlastnej značky REYA, ktorú sme do portfólia úspešne zaradili. Momentálne sme v rokovaní s viacerými producentmi, preto nechajte sa prekvapiť, aké novinky sme pre vás pripravili. Určite to bude zaujímavé.

 

Výber vína do portfólia je podrobený starostlivým hodnoteniam a testovaniam odborného tímu. Takáto predselekcia garantuje, že ktorýkoľvek produkt bude v očakávanom štandarde našich zákazníkov.“ Ing. J. Chládek, General Manager

 

  MG 9593cb

 

 

Text: Alena Reháková

Foto: Corner & Co

Vína spoločnosti Corner môžete kúpiť aj online v najväčšom e-shope s vínom www.wineplanet.sk