Prečo by mala byť dvojica prémiových minerálnych vôd S. Pellegrino a Acqua Panna v ponuke práve vášho zariadenia? Okrem elegantného talianskeho dizajnu a prémiového skleneného uzatvárateľného balenia ponúkajú tieto minerálne vody výnimočný gastronomický zážitok pre akúkoľvek príležitosť. S. Pellegrino a Acqua Panna tvoria nerozlučnú dvojicu v každom prémiovom gastronomickom zariadení. Vďaka svojej výnimočnej kvalite a dlhoročnej histórii prirodzeným spôsobom zvyšujú reputáciu a prispievajú k budovaniu dobrého mena zariadenia.

 

aqua 1

 

S. Pellegrino
Perlivá minerálna voda
S. Pellegrino, prezývaná aj „šampanské medzi minerálnymi vodami“, patrí k najznámejším minerálnym vodám v celosvetovom meradle. Od roku 1899, keď bolo vyrobených viac ako 35 000 fliaš, je kultovým reprezentantom prémiového talianskeho životného štýlu a nájdete ju na stoloch najvyberanejších reštaurácií a hotelov na celom svete. S. Pellegrino vyviera z termálneho prameňa na úpätí horského masívu v Dolomitoch, čnejúceho sa nad riekou Brembo v talianskych Alpách. Preteká vulkanickými a vápencovými horninami a následne sa získava z hĺbky 400 m. Meno San Pellegrino dostal prameň v roku 1250 po talianskom mučeníkovi a kresťanskom biskupovi. Tejto minerálnej vode sa pripisujú liečivé účinky, hlavne pri ochoreniach močového mechúra, obličiek a pečene. Vďaka vyváženému obsahu sodíka je vhodným doplnkom zdravej životosprávy.

 

aqua 2

S.Pellegrino predstavuje jedinečnú zmes minerálov, jemných bubliniek a odtieňov. Vďaka svojej výraznej, perlivej štruktúre, zvýrazňuje chuť vína a jedál. Kombinácia obsahu minerálnych solí 960 mg na liter a oxidu uhličitého 5 mg na liter prirodzenou cestou zaručuje príjemnú perlivosť tejto vody a jej vyváženú chuť. Okrem toho je bohatá na minerály dôležité pre ľudský organizmus, ako sú vápnik, fluór, dusík, horčík, draslík, kremík, sodík a tiež stroncium – v nerádioaktívnej podobe.
Je vhodné podávať ju k jedlám s výraznou chuťou a k tzv. ťažším jedlám. Svetoví somelieri ju odporúčajú kombinovať s červenými vínami a vínami Rosé (s vyšším obsahom alkoholu).

Minerálna voda S. Pellegrino sa vyrába aj v limitovaných edíciách, ktoré sú určené predovšetkým pre špeciálne a výnimočné príležitosti. Ako jedného z partnerov na vytvorenie dizajnových fliaš si firma v minulosti vybrala slávnu taliansku klenotnícku značku Bvlgari, neskôr pribudla talianska módna značka Missoni. V poradí tretiu, limitovanú edíciu, vytvorili v roku 2009, keď bolo vyrobených iba 2 000 kusov fliaš minerálnej vody S. Pellegrino. Tieto boli distribuované výhradne do päťdesiatich najlepších reštaurácií sveta .

 

Acqua Panna
Neperlivá minerálna voda
Acqua Panna, tichá minerálna voda balená priamo pri zdroji v Toskánsku, sa pýši svojou kvalitou a tradíciou už od roku 1857. Obsahuje jedinečnú zmes minerálov; spotrebiteľa očarí nádherne hladkou, zamatovou chuťou. Jej hlavnou výhodou, z pohľadu využitia vo vyššej gastronómii, je nízky obsah minerálnych solí (obsahuje len 142 mg minerálnych solí na liter) a jemná, neperlivá štruktúra, vďaka ktorej nepotláča chuť konzumovaných jedál. Práve vďaka tomu je ideálna v kombinácii s ľahkými jedlami, rybami a zeleninou. Odporúča sa tiež k bielym vínam, sviežim a ovocným vínam, ako aj k aromatickým perlivým vínam.

 

aqua 3

Obe minerálne vody, neperlivá Acqua Panna, ako aj perlivá S. Pellegrino, sú servírované v sofistikovaných uzatvárateľných sklenených fľašiach v elegantnom dizajne a čistom toskánskom štýle. Charakteristickým znakom týchto minerálnych vôd je práve kultový tvar fľaše tzv. „Vichy“ a štyri etikety (v prípade 750 ml balenia).

 

Text a foto: KON-RAD

Viac na: https://kon-rad.eu/