Spoločnosť CORNER & Co. spustila distribúciu kvalitných talianskych cestovín De Cecco na Slovensku. Okrem cestovín ponúka olivový olej extra virgine, aceto balsamico, paradajkové omáčky a bazalkové pesto, ktoré určite využijete nielen pri príprave talianskych pokrmov.

 

Corner 2

 

Rodinný podnik De Cecco vznikol v roku 1886 v Abruzze v Taliansku. Z továrne na výrobu cestovín sa počas 130 rokov stal celosvetový fenomén. Významným medzníkom pre spoločnosť De Cecco sa stal rok 1986. V tomto roku rozhodli rozšíriť svoje portfólio o výrobu olivového oleja. Dnes sa podnik zaoberá aj produkciou paradajkových produktov. De Cecco je jednotkou na talianskom trhu a tretím najväčším výrobcom cestovín na svete.

De Cecco si vyberá najlepšiu tvrdú pšenicu z Talianska, Kalifornie a Arizony. Produkujú semolinovú múku, ktorú si melú vo vlastnom mlyne. Vo Fara San Martino melú semolinu pomocou vlastnej vody. V roku 1889 Filippo De Cecco vynašiel stroj pre pomalé sušenie cestovín za nízkej teploty, ktoré používajú v podniku dodnes. Táto pomalá metóda lepšie rešpektuje semolinu a zachováva integritu k lepku.

 

Corner 1

 

Spaghetti, Fussillli, Tagliatelle, Penne, Farfalle ale aj olivový olej a paradajkové omáčky

De Cecco produkuje 100% panenský olivový olej Extra Virgin olivový olej, ktorý je extrahovaný za studena výhradne z olív z Talianska. Využijete ho pri príprave zeleninových šalátov, carpaccia alebo bruschetty. De Cecco Aceto Balsamico di Modena I.G.P. je vyrobený podľa tradičných postupov z vybraných odrôd hrozna Lambrusco, Trebbiano, Fortana, Montuni, Ancollotta, Sangiovese a Albana. Zreje viac ako tri roky v dubových sudoch. Môžete ho použiť pri príprave jedál počas varenia alebo priamo na hotové pokrmy.

 

 Corner 4 Corner 5 

 

Paradajkové produkty Suga alla Arrabbiata, Napoleta alebo Siciliana sa vyrábajú iba z talianskych paradajok, ktoré sú zbavené kože. De Cecco nepoužíva konzervačné látky ani farbivá. Konzistencia a intenzívna vôňa čerstvých paradajok je ideálnou ingredienciou k príprave chutných omáčok. Omáčky sú vytvorené v spolupráci s renomovaným šéfkuchárom s 3 hviezdičkami Michelin, Heinzom Beckom. Taktiež Pesto all Genovese je výsledkom exkluzívnej receptúry Heinza Becka. Vyrába sa len v Ligúrii zo 100% talianskej bazalky, extra panenského olivového oleja, píniových orieškov a syra Parmigiano-Reggiano PDO.

Distribúcia pre slovenský trh: Corner & Co., www.corner.sk, B2B online eshop: www.cornerco.sk

 

Corner 3

 

Tip someliérky:

  • Omáčka určuje, akým smerom sa uberiete pri výbere vína. Predstavte si ju z hľadiska plnosti tela, podobne ako víno. Krémová biela omáčka je plnšia, zatiaľ čo základná paradajková je stredne plná, má menej tuku a viac kyslosti. Tuk, soľ a kyslosť sú kľúčom dosiahnuť rovnováhu medzi omáčkou s cestovinami a vínom. K vegetariánskym cestovinám sa hodí víno s ľahkým telom, k cestovinám so smotanovou alebo syrovou omáčkou je lepšie víno s bohatším chuťovým profilom. Špagety s paradajkovou alebo výdatnou mäsovou omáčkou sa dobre kombinujú s červeným vínom s vyššou aciditou, ktorá dobre sekunduje kyslosti paradajkovej omáčky. Obsah tuku mäsa bude najlepšie fungovať s plnším červeným vínom s trieslovinami.