Sú zárukou nezabudnuteľného kulinárskeho zážitku, špičkového servisu a profesionálnych služieb. Catering Marton je partia mladých ľudí, ktorí sa s nadšením pustili do poskytovania cateringu. Svadby, oslavy, firemné akcie i stužkové robia moderne a s gráciou. Premýšľajú, ako posúvať služby na vyššiu úroveň, aby hosť odchádzal z podujatia plný dojmov, nabitý pozitívnou energiou a so zážitkami, ktoré mu zostanú v pamäti navždy. Za cateringovou spoločnosťou z Liskovej na Liptove stojí kuchár s dlhoročnými skúsenosťami Dominik Marton. Jeho zanietenie pre gastronómiu a skúsenosti celého tímu dávajú každej akcii punc výnimočnosti.

 

 

Pracovali ste ako kuchár i šéfkuchár vo viacerých hoteloch a reštauráciách. Čo vás presmerovalo na catering?

Naskytla sa príležitosť v mojej rodnej obci zobrať do nájmu kuchyňu. Vtedy som začal rozmýšľať, že môžem robiť na seba. Povedal som si, že chcem ponúkať kvalitný catering, ktorý tu z môjho pohľadu chýba. Vyšlo to a išiel som za svojím snom. Impulzom bola určite aj pandémia, keďže som zostal doma bez roboty, pretože v tej dobre bolo gastro zatvorené. Takto vznikol a začal pôsobiť Catering Marton. Keď si na to tak spomeniem, začali sme len zo základným vybavením a malým budgetom. Napríklad čašníčky mali len jednu žehličku:). Aj keď bola kuchyňa zariadená, chýbalo veľa vecí. Zvládli sme to, ohlasy boli výborné a ľudia sa k nám vracali.

Čo robíte inak, aby ste sa odlíšili od konkurencie?

Jedlo sa snažíme robiť moderné, i keď ľudia sú stále zvyknutí na klasiku. Chcem catering gastro posúvať dopredu a variť moderne. Od ostatných sa líšime napríklad aj tým, že máme kvalitný personál. Sú to všetko ľudia z brandže, ktorí sa vyznajú do gastra. Našou prioritou sú rodinné svadby a oslavy, ktoré síce prebiehajú väčšinou v kultúrnych domov, ale sú robené na úrovni a s gráciou.

 

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

 

Zorganizovať a pripraviť podujatie nie je len o jedle, ale aj o zážitku. Ako komplexné sú vaše služby?

Väčšinou nás hostia oslovia len s požiadavkou jedla. Keď sa však stretneme, prejdeme si detaily, spoznáme sa. Vtedy zistia, že im vieme ponúknuť oslavu či svadbu na komplet. To znamená od priestoru, personálu, gastra, až po odporúčanie na DJ-a, kapelu, candy bar a výzdobu. Naše služby sú zamerané aj na firemné akcie, kde sme už neraz zabezpečovali všetko.

Ako sa prejavuje kreativita vášho cateringu?

Keď začneme niečo tvoriť a vymýšľať, chalani v kuchyni majú voľnú ruku. Veľmi rád si dám poradiť a ich názory sú pre mňa dôležité. Takže Catering Marton nie som len ja, ale všetci okolo, čašníci a kuchári. Každý z nášho tímu prispieva svojou kreativitou. Mám v chalanoch maximálnu oporu a dôveru. Môžem sa na nich spoľahnúť, aj keď tam nie som.

 

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

 

Prihliadate na trendy? Čo je dnes trendové? Posúvajú sa cateringové služby?

Poznáte klasické predjedlo šunkovú rolku s chrenom? Určite áno. Náš tím ju však robí z údeného karé, jablka, chrenu a majonézy, ku ktorému pridáme domáci chlebík, bez ktorého sa nezaobíde žiadna naša akcia. Ľudia si toto predjedlo nevedia vynachváliť. Mnohí mi k tomuto jedlu povedali, že pod názvom si nevedeli predstaviť čo to bude, ale vo finále si to však prirovnajú k už spomínanej šunkovej rolke s chrenom. Tak čo, ideme podľa trendov? Je mnoho jedál, ktoré môžeme považovať za klasické ba až „komunistické“, ale v dnešnom gastro svete si ich vieme pripraviť na rôzne spôsoby. Určite sledujeme aj veľa trendov kuchýň, rôznych kuchárov a inšpiratívne cateringy. Myslím si, že ten náš je na výbornej úrovni.

Na akom teritóriu pôsobíte?

Nachádzame sa na malebnom Liptove. Región ktorý pozná určite každý Slovák. Je tu veľa konkurencie a dobrých podnikov. Sídlo nášho cateringu je na dedine. Možno si poviete že catering a dedina to nejde dokopy. V obci Lisková je však krásny nový kultúrny dom, ktorý ponúka viac možností, či už toľko spomínané svadby, oslavy, ale aj firemné akcie. K dispozícií je na výber veľká sala, malá sála, dokonca malá zasadačka. Prioritne sa zdržiavame v našom sídle.

Cateringový servis však viete preniesť aj mimo kultúrneho domu?

Pre mňa znamená slovo catering to, že vám vieme priniesť gastro kamkoľvek si vyžiadate. Robili sme typické svadby v kulturáku, záhradné svadby a oslavy, firemné akcie vo výrobnej hale, v novootvorených pobočkách. Takže pojem cateringový servis pre mňa nemá obmedzené možnosti. Catering Marton sú ľudia s nadšením pre gastro a schopnosťou urobiť vás event nezabudnuteľný.

 

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

Catering Marton_Lisková_Liptov_prvotriednee gastro_catering_svadby_oslavy

 FINAL LOGO 1 page 001 1

Text: BK
Foto: Catering Marton
Viac na: www.cateringmarton.sk