Napriek tomu, že sa na Slovensko dováža množstvo talianskej kávy, ktorú bežne nájdete v supermarketoch či veľkoobchodoch s potravinami, naša predstava o dokonalom talianskom espresse je iná. Nemáme radi, keď je káva prepražená a nemáme radi, keď nevieme, čo pijeme.

 

LaTosteria_talianske espresso_výberová káva

 

Pri kávach LaTosteria sa nemusíte báť, že by ste dostali prepraženú alebo nerovnomerne praženú kávu. Aj pri príprave espresso zmesí pražíme jednotlivé zložky samostatne a miešame ich až vo finále. Na každom balení našich espresso zmesí nájdete všetky zložky uvedené - konkrétnu krajinu, konkrétnu oblasť či druh kávy. Pri single origin alebo výberových kávach sme ešte precíznejší - na našich obaloch sa dočítate všetko. Od nadmorskej výšky, po informáciu o čase zberu, konkrétnu farmu a mnoho ďalšieho. Na tejto transparentnosti, na remeselnom pražení a na osobnom vzťahu medzi pražiarmi a distribútormi sme postavili princíp kvality, za ktorým si stojíme. 

Žiadne z našich káv nedržíme na sklade vo veľkých množstvách, naopak si zakladáme na pravidelných dodávkach čerstvo upraženej kávy. Každá objednávka nás, ako distribútora smerom k pražiarni, vychádza z diskusie s pražiarmi, nerobí nám žiaden problém prispôsobiť našu ponuku vašim potrebám a nie naopak. 

Espresso zmesi

Najklasickejšia a naša najobľúbenejšia a zároveň najpredávanejšia espresso zmes je Cuore Blu. Táto espresso zmes ponúka pomer 75 % zŕn arabiky a 25 % zŕn robusty, aby sa dosiahla vyvážená a plná chuť espressa s bohatou cremou. V našom osobnom ponímaní je to chuť talianskeho espressa v jeho najlepšej možnej podobe – bez prepaľovania zŕn, s dokonale rovnomerným pražením a navyše, vždy čerstvá. Ak si privoniate k šálke, namiesto horkosti ucítite vôňu pražených orieškov. Pre zákazníkov, ktorí sa venujú gastronómií profesionálne máme však pestrú ponuku espresso zmesí od pomeru arabiky a robusty 50/50 až po 100 % zmes arabík s názvom Cuore Arabica. Je to unikátna kávová zmes, v ktorej nájdete napríklad aj zrná svetoznámej Jamaica Blue Mountain. Elegantná a sofistikovaná káva s nádychom kakaa, kôstkového ovocia a sušeného ovocia, v šálke vás napríklad príjemne prekvapí vynikajúcou aciditou a predĺženou dochuťou s nádychom medu.

Výberová káva a Single Origin

Pre tých, ktorí sa neuspokoja iba s espressom zo zmesi zŕn, ponúka LaTosteria množstvo výberových káv či tzv. single origin káv (káva z jednej konkrétnej farmy). Naše výberové kávy pochádzajú z rôznych krajín z celého sveta, nájdete tu napríklad mimoriadne jemnú arabiku z Brazílie, vyváženú arabiku s vôňou orieškov z Indie či ovocné kávy z Burundi, Rwandy, Etiópie či Kene, ktoré ponúknu náročnému kávičkárovi možnosť objavovať chute a vychutnávať si výraznú aciditu. Tieto kávy máme v ponuke pražene ako na espresso, tak aj na filter a v prípade záujmu vieme ponúknuť aj tzv. omni praženie.

 

LaTosteria_talianske espresso_výberová káva

 

O pražiarni

Pražiareň výberovej kávy LaTosteria je na predmestí Florencie, v srdci Toskánska a je prevádzkovaná už treťou generáciou členov jednej rodiny. V súčasnosti sú to bratia Fabio a Fabrizio Neri, ktorí pokračujú v niečom, čo začala ešte ich stará mama. Nehovoríme
o žiadnej priemyselnej pražiarni kávy – hovoríme o malom rodinnom podniku, kde pracuje iba zopár ľudí, každý však do svojej práce vkladá srdce. Fabio cestuje po svete a osobne hľadá kávové plantáže, z ktorých LaTosteria nakupuje kávu. Fabrizio sa v pražiarni sústredí na hľadanie ideálnej krivky praženia pre každú jednu zelenú kávu, ktorá do pražiarne príde. 

Dodávateľský reťazec má na starosti Andrea Guerra, certifikovaný inštruktor Specialty Coffee Association, ktorý je pripravený prísť kedykoľvek do hociktorej prevádzky v Európe, ktorá svojim hosťom chce ponúknuť kávový zážitok v podaní šálky kávy z pražiarne LaTosteria.

 

LaTosteria_talianske espresso_výberová káva_Fabio Fabrizio 2500x950 1

 

Príbeh pražiarne LaTosteria sa začal písať už v roku 1902 a mnohé sa odvtedy zmenilo. Čo však ostalo je remeselný spôsob praženia výberovej kávy jednou rodinou a niekoľko dôležitých detailov, ktoré sa nemenia. Všetky naše espresso zmesi majú transparentné zloženie, všetky kávy sú pražené samostatne a stredne, aby ste nikdy necítili chuť prepraženej kávy. Ponúkame vám zážitok v podobe talianskeho espressa, v ktorom nájdete chute výberovej kávy bez nepríjemnej horkosti.

Ak vás príbeh a ponuka kávy LaTosteria zaujal, radi si s vami dohodneme stretnutie, prinesieme vám vzorky a prejdeme si s vami všetky možné modely spolupráce. Ako distribútor vám samozrejme vieme pomôcť aj s ďalším vybavením – kávovarom od spoločnosti Rancilio, profesionálnymi mlynčekmi Eureka či šálkami, čistiacimi prostriedkami a ďalším drobným vybavením pre vašu prevádzku.

Aktuálnu ponuku našich káv aj dôležité kontakty nájdete na www.kavalatosteria.sk alebo nás môžete sledovať na Instagrame @latosteriask. Spoločnosť Comfort Gastro s.r.o. poskytuje komplexné služby čo sa týka zariadenia a servisu gastroprevádzok, náš tím pozostáva z ľudí, ktorí majú 20-ročné skúsenosti v tejto oblasti. Budeme sa veľmi tešiť na každú prípadnú spoluprácu s vami.

 

LaTosteria_talianske espresso_výberová káva

LaTosteria_talianske espresso_výberová káva_Azienda 03 La Tosteria 358

 

Text a foto: LaTosteria

Viac na: kavalatosteria.sk