Aj gin môže byť príjemný a vo svojej čistej podobe aj lahodný nápoj. Michal a Natália sú súrodenci z Nitry, ktorí okorenili ginovú scénu na Slovensku. Výsledkom ich dvojročného experimentovania s lokálnymi bylinkami a ovocím je Orphan Gin, 45-percentný remeselne spracovaný nápoj so silným príbehom a známkou originality. Spoluautor konceptu Orphan Gin Michal Varga tvrdí, že dúšok drinku má konzumenta na chvíľu prinútiť zamyslieť sa, aké chute v ňom hrajú.

 

orphan gin_slovenský craft gin

 

Ako vám napadlo, že sa pustíte do vývoja a výroby ginu?

Prvotný nápad nebol gin, ale rum. Pôvodne som chcel vyrábať rum, pretože sme na Slovensku postrádali ten pravý slovenský rum. Gin som v tej dobe neobľuboval, mal som pocit, že všetky chutia rovnako, ako osviežovač vzduchu s vôňou lesa. Po detailnej fáze prieskumu náležitostí potrebných na výrobu rumu som usúdil, že to nebude tá správna cesta. Tu do toho vstúpila Natália, ktorá mala s craft ginmi viac skúseností a nadhodila, že by sme mohli vyrábať niečo z lokálnych surovín. Tak vznikol nápad honosnej borovičky – ginu.

Čomu ste sa venovali dovtedy?

Máme toho dosť spoločného, takže by sa dalo vo všeobecnosti povedať, že rôznym veciam – od športu, cez cestovanie, až po ľahký flirt s gastro scénou prostredníctvom kávy. A profesne ja sa pohybujem v enviromentálnych vedách a Natália v dizajne.

 

orphan gin_slovenský craft gin_Michal a Natália Varga

 

Aká bola cesta od nápadu po prvú fľašu Orphan Ginu?

Postupne sme objavovali, že gin môže byť chutný a nemusí „triasť”. Zaujali nás rôzne levely chutí, ktoré je pri gine možné postupne odkrývať a fakt, že malou zmenou ingrediencií je možné dosiahnuť úplne odlišné zážitky. Začiatky boli zaujímavé… Začínali sme s laboratórnou aparatúrou v pivnici domu našich rodičov, takže doslova underground. Dva roky experimentov s rôznymi kombináciami bylín, kým sme dosiahli želaný výsledok.

V čom ste začali robiť veci inak?

Sme malovýrobka, ktorá väčšinu práce vykonáva ručne a preto občas náš gin chutí po pote kvapkajúcom z čela pri jeho výrobe. Využívame výlučne prírodné prísady, ktoré nie vždy dodávajú identickú chuť pri každom pálení. Takže každá várka je trochu jedinečná. Tým, že sme se s výrobou ginu nemali žiadne skúsenosti tak nás nezväzovali žiadne konvencie a žiadne zažité postupy. Zjednodušene povedané – vygooglili sme si základné suroviny a začali sme trochu naivne experimentovať.

Ktoré suroviny sú základom pre výrobu ginu?

Vedú sa rôzne polemiky, čo presne musí alkohol obsahovať, aby sa už dalo hovoriť o gine, ale nikde to nie je presne definované. Na čom sa ale Urban legends zhodujú je, že gin by mal zahŕňať tri botanicals. Tou prvou je borievka alebo jalovec, ktorá dodáva znamenitú ginovú chuť. Okrem toho koriander a angelika lekárska. Základom pre náš gin sú jablká, ktoré využívame na tvorbu alkoholu a ktoré mu dodávajú mierne ovocnú chuť. Následne tri hore spomenuté ingrediencie a ďalších asi 18 v závislosti od edície, ktoré sú ale tajné!

 

orphan gin_slovenský craft gin_I

 

V akých množstvách Orphan Gin vyrábate?

Momentálne vyrábame v množstvách, ktoré sú naši kamaráti, rodina a fanúšikovia schopní spotrebovať. Teraz vážne – celý proces výroby a zrenia trvá asi tri mesiace, takže nie sme schopní na náhly dopyt reagovať úplne flexibilne. Našťastie gin dlhodobým skladovaním nestráca na svojej kvalite, práve naopak, a teda nevyrábame podľa žiadneho fixného harmonogramu, ale podľa nálady, dostupnosti jednotlivých surovín a vonkajšej teploty. Najlepšie jablká sú, samozrejme, na jeseň a v zime, ale zima naopak nepomáha kvasnému procesu, takže sa snažíme balansovať tieto tri aspekty. Obaja sme full time pracujúci v rôznych štátoch, a preto výrobu zatiaľ zvládame len po víkendoch. Za jeden predĺžený víkend sme schopní ručne vylisovať 400 litrov muštu, z ktorého je nakoniec 150 fliaš ginu.

Aký je výrobný postup pri výrobe ginu? 

Výrobný proces sa začína výberom jabĺk, ktoré musia byť dostatočne cukornaté a šťavnaté. Jablká sa rozmelú a vylisuje sa z nich mušt, do ktorého sa nasype časť surovín, primiešajú sa šľachtené kvasinky, ktoré zabezpečia, že kvasný proces prebehne regulovane a nie samovoľne. Po 4 až 6 týždňoch kvasný proces skončí, do kvasu sa dodá zvyšok ingrediencií, ktoré sa nechajú nejakú dobu macerovať a celý tento mix sa vypáli. Nasleduje odpočívanie, keď sa chute navzájom preväzujú, riedenie na požadovanú stupňovitosť, fľaškovanie a opäť odpočívanie, tentoraz už vo fľašiach.

K akým druhom ste sa dopracovali?

Za tie dva roky experimentovania sme sa dopracovali asi k 100 rôznym druhom a za nás bol každý ten top! Jednotlivé vzorky sme ale porozdávali kamarátom a rodine a postupne sme zbierali feedback, čo komu chutí, vadí, chýba… Z toho sa vykryštalizovali dva základné druhy – jeden viac korenistý, ktorý sme interne nazvali orientálnym a druhý viac citrusový a horký, v ktorom je naopak cítiť viac borievkový základ a svieže chute. Práve preto by si u nás mali vybrať aj klasickejší gino-piči aj tí, čo radi niečo netradičnejšie.

Vyvíjate ďalšie príchute?

Celá tvorba je organický proces a výsledná chuť závisí aj od počasia. Doslova, keďže naše ingrediencie sú lokálne, tak podnebie a podmienky v danom roku ovplyvňujú nie len jablká a ich cukornatosť, ale aj aromatickosť bylín. Ak je to žiadúce, tak sa tieto výkyvy snažíme korigovať (nie, cukor umelo nepridávame nikdy!) No zároveň sa snažíme počúvať aj našich konzumentov, aké chute preferujú oni. Ak sa nám ich nápady pozdávajú, tak ich zakomponujeme najprv skúšobne, v malom, a ak výsledok stojí za to, zaradíme tento gin do „veľkovýroby”.

 

orphan gin_slovenský craft gin_suroviny

 

Aký majú podľa vašich skúseností Slováci postoj k ginu? Ako je to s ginom a borovičkou?

Slováci majú od nepamäti silný vzťah k borovičke – či už extrémne pozitívny, alebo naopak, extrémne negatívny. Gin nemal na našom území veľmi tradíciu práve vďaka už spomínanej borovičke. Ako k nám ale začali prenikať rôzne svetové trendy, čo sa gastra týka, tak Slováci postupne objavujú čaro craft vecí, vrátane ginu. Tým, že sme malá, ale progresívna krajina, tak na túto vlnu nabehli veľmi rýchlo.

V akej cieľovej skupine vidíte potenciál Orphan Ginu?

Náš gin je určený každému, kto má rád dobré a kvalitné veci a kto rád objavuje. Je iný ako väčšina komerčných ginov, takže ak chcete niečo, čo bežne na regáloch obchodov nenájdete, je presne pre vás. Nie je to ten druh alkoholu, ktorého na párty vypijete niekoľko fliaš len preto, že je to alkohol. Našim cieľom je, aby ste si ho vychutnávali počas večera po dúškoch, a aby vás s každým hltom prinútil na chvíľu sa zamyslieť, aké chute v ňom cítite. Preto každému odporúčame aby ho pred tým, než ho zamieša do drinku, minimálne ochutnal samotný. Väčšinou nasleduje prekvapený výraz a konštatovanie – veď to je dobré aj čisté! A presne to sme chceli dosiahnuť.

 

orphan gin_slovenský craft gin_III

orphan gin_slovenský craft gin_IV

Text: BK
Foto: Orphan Gin
Viac na: www.orphangin.com