Len tá najlepšia svetová káva v biokvalite. Značku Casa del Caffé budujú už viac ako dvadsať rokov bratia Marcel a Mário Šturcovci. Dnes už do svojich plánov na šírenie kávovej kultúry zatiahli celú rodinu. Ich cieľ sa však nezmenil. Pracujú na tom, aby ľudia nepili kávové nápoje len kvôli kofeínovému účinku, ale pre jedinečnú chuť a vôňu, ktorú káva prináša.

 

casa del caffe_rodina Šturcová_káva

 

Zhodujú sa, že nie je nič lepšie, ako si vychutnať dobré espresso. Vôňa kávy opantala Marcela a Mária Šturcovcov až tak výrazne, že jej zasvätili celý svoj život.

Na začiatku budovania značky mali pojazdný kávový vozík zaparkovaný na chodbe bratislavského nákupného centra Polus. Ten im umožnil prvý priamy kontakt so zákazníkmi. Dnes tú najvyššiu kvalitu z kávového sveta ponúkajú na Dunajskej ulici i v predajni v bratislavskom Auparku. K plantážnej káve pridali sypané čaje i kávovary, ktoré premenia každú domácnosť na súkromnú kaviarničku.

Do bratského tímu prirodzene zapadol ich otec Michal, ktorý kávovú firmu dopuje poznatkami z cestovania za kávovým zrnom. Tie spísal vo svojom diele „Cesta okolo sveta za kávou“. No Casa del Caffé je už aj tretia generácia. Mladý pohľad na kávový biznis prinášajú dcéry.

„Ja som sa v príbehu objavila ako predávajúca pomoc, veľmi aktívne som sa začala práci vo firme venovať dva roky dozadu. Ja aj sestra prinášame nový vietor a snažíme sa posúvať firmu tam, kde sme cítili, že stagnuje. Spravila som nový, kvalitný a pekný eshop. Začala som komunikovať s novými dodávateľmi, máme nové sáčky, lebo aj obalový sektor sa vyvíja. Začala som sa venovať marketingu na sociálnych sieťach,“ naznačila svoje miesto v rodinnej firme zástupkyňa novej generácie Karin Šturcova.

 

casa del caffe_rodina Šturcová_pražička

 

Kávičkár si môže z ponuky Casa del Caffé vybrať z takmer tridsiatky káv brazílskych, bolívijských, či jamajských, kubánskych, ale aj špecialít z Nepálu či Portorika. Vo svojom domácom kávovare si môže pripraviť aj cibetkovú kávu Kopi Luwak, prípadne kávu zo zŕn fermentovaných v rumových sudoch.

„Máme zrná z 28 krajín, niektoré zrno obmieňame, máme ho len niekoľko mesiacov. Sme výrazne iní v tom, že pražíme výhradne v biokvalite a DEMETER kvalite. Naša pražiareň musela prejsť certifikáciou,“ dáva akcent na kvalitu Karin Šturcová. Výsledkom je, že kávu z ich pražiarne predáva aj sieť potravín YEME pod vlastnými obchodnými značkami.

Karin pripomína, že ako jediní na Slovensku predávajú kávovary značky Bezzera. Luigi Bezzera v roku 1901 zhotovil prvý technický výkres na kávovar a v roku 1902 ho predal firme LA PAVONI, ktorá v roku 1905 vyrobila prvý espresso kávovar. Všíma si, že záujem o kávovary rastie a to nielen o plne automatické, ale aj poctivé pákové.

„Vidíme, že ľudia začínajú dbať na kvalitu kávy a jej prípravu. My predávame kávostroje vyššej kvality. Môžete si ich dať do domácnosti, ale aj do maličkej kaviarne, utiahne to. Priamo pracujete s kávou. Musíte dokonale poznať svoj kávostroj, ale aj svoje kávové zrno a musíte spoznať spôsob mletia, Každé zrno reaguje inak. Vy, ako kávičkár, sa pri príprave nápoja musíte s kávou pohrať. Výsledkom je však hustá krémová káva s vyváženým profilom. A o toto začínajú mať ľudia záujem. Slovenský trh začína viac dbať na kvalitu kávového zrna, ale aj na prípravu kávy,“ tvrdí mladá znalkyňa kávy.

 

casa del caffe_rodina Šturcová_kávovar

 

Upozorňuje aj na dôležitosť mlynčeka. „Každé zrno sa inak melie. Keď chcete dosiahnuť dokonalú extrakciu, musíte mať dobre namletú kávu. Treba mať dobre nastavený mlynček, pretože každé zrno sa melia inak.“

Ponuku kávy Casa del Caffé, sypaného čaju, ale aj kávovarov, mlynčekov, kávových doplnkov a porcelánu nájdete v predajniach na Dunajskej 29 a Einsteinovej 18 v Auparku v Bratislave, prípadne na webe casadelcaffe.sk.

 

casa del caffe_rodina Šturcová_výberová káva

casa del caffe_rodina Šturcová_pražička_bratia majitelia

 

Text: BK
Foto: Casa del Caffé
Viac na: casadelcaffe.sk