Je to mlieko a nie je to mlieko. Vďaka chuti a krémovej konzistencii bez problémov nahradí živočíšne mlieko. SPROUD je mliečna alternatíva vyrobená z hrachu, ktorá dá nový rozmer cereálnej kaši i káve pripravenej v kaviarni.

 

Sproud Unsweetened Lifestyle_premium Brands_rastlinné mlieko

 

Náhrady mlieka dostupné na trhu sú pre mnohých jedinou voľbou napriek tomu, že nie vždy sú dokonalou náhradou kravského mlieka a viacerým už pokazili zážitok zo smoothie, či z kávy. SPROUD je rastlinná verzia mlieka bez alergénov, vhodná pre vegánov, ktorá svojou chuťou i konzistenciou mlieko s prehľadom nahradí. SPROUD je švédska značka a na slovenský trh ju priniesla spoločnosť Premium Brands, ktorá Slovákov zoznamuje so škandinávskou potravinovou produkciou. Spoluzakladateľ spoločnosti Richard Šimek hovorí, že nájsť najlepšiu náhradu mlieka nebolo jednoduché.

„Myslím, že všetci poznáme pokazenú chuť kávy v našej obľúbenej kaviarni vďaka rôznym náhradám mlieka. To bol aj jeden z dôvodov prečo sme takmer 9 mesiacov ochutnávali rôzne rastlinné náhrady. Chceli sme nájsť také rastlinné mlieko, ktoré bude dobre chutiť. Až sme narazili na švédsku značku SPROUD, ktorá nás zaujala nielen obalom, ale prístupom k životnému prostrediu,“ tvrdí Richard Šimek.

 

Sproud Original Kanelbulle_premium Brands_rastlinné mlieko

 

SPROUD má pôvod v hrachovom proteíne zo sušeného žltého hrachu. Vyrába sa vo Švédsku z vysoko kvalitného európskeho hrachu. Každý rastlinný produkt SPROUD má nízky obsah cukru, obsahuje nutrične vyvážený hrachový proteín zo žltého hrachu a v porovnaní s inými rastlinnými alternatívami je trvalo udržateľný. SPROUD aktuálne patrí medzi najudržateľnejšie alternatívy mlieka. Má najnižšiu uhlíkovú stopu v kategórií rastlinných mliek a pri výrobe spotrebuje málo vody.

„SPROUD potrebuje pri pestovaní o 80 percent menej vody než populárne mandľové mlieko. V porovnaní s klasickým mliekom má až o 75 percent nižšiu uhlíkovú stopu. Zároveň ak chceme dodržať ciele parížskej klimatickej dohody je potrebné konať. Preto SPROUD prijal všetky opatrenia na zníženie emisií pri pestovaní spracovaní a produkcií produktov na minimum. Vďaka tomu sa podľa meraní organizácie carboncloud môže SPROUD pýšiť najnižšou uhlíkovou stopou v rámci segmentu rastlinných alternatív mlieka,“ potvrdil Richard Šimek.

Zároveň tvrdí, že akcent na udržateľnosť v ničom neubral na chuti. „Produkty sú bez alergénov - nenájdete v nich žiadnu sóju, oriešky, lepok ani laktózu. Taktiež obsahujú viac bielkovín než ovsené, mandľové, ryžové či kokosové alternatívy. Produkty tiež majú certifikát SUGARWISE, ktorý potvrdzuje, že majú znížený obsah sacharidov.“

 

Sproud Lineup_premium Brands_rastlinné mlieko

 

SPROUD je balený, prepravovaný a dodávaný pri izbovej teplote v balení Tetra Pak. V závislosti od variantu sa doň pridávajú rôzne prísady vrátane vody, vápnika, vitamínov, ovseného oleja a agávového sirupu, ktoré tvoria výsledný produkt.

Originál verzia je ideálna do smoothie, cereálií, či na varenie. Barista je ideálna nielen pre baristov v kaviarňach, ale všetkých milovníkov kávy. Nepotláča chuť kávy a zároveň má jednu z najvyšších penivostí spomedzi rastlinných mliek. Unsweetened je chuťovo najbližšia k polotučnému mlieku a úplne bez cukru.

 

Sproud Sustainibility_premium Brands_rastlinné mlieko

 

Text: BK
Foto: Premium Brands
Viac na: www.premiumbrands.sk/brand/sproud